rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarasm    0

Znacie może jakąś godną polecenia osobę zajmującą się przygotowaniem wniosków w województwie kujawsko pomorskim, powiat włocławski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu000    0

Rozumiem, że jeśli czegoś nie ma w tabeli nie jest punktowane, tak?  Np. sadzarka karuzelowa do rozsady, podajniki taśmowe do warzyw, albo tunele foliowe. Da się to pod coś podciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Wiem, że zaraz będą głosy że ciągnika się nie dostanie, ale mam zamiar spróbować. Moje pytanie jest takie, jeśli w gospodarstwie mam dwa ciągniki o łącznej mocy 127 KM ale są to maszyny powyżej 20 lat, to czy mogę na 15 ha wziąć ciągnik 81,8 kW jako maksymalne nasycenie gospodarstwa mocą ciągników, bo tak jest to pokazane w tabeli ? (  Zasady doboru maszyn strona 26 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Koledzy jak to jest z rozrzutnikiem obornika jak sie nie posiada hodowli ??  bo w doborze maszyn nic nie pisze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

@pep14- nie dostaniesz takiej mocy według mnie bo ja na 32ha ledwo dostałem 150 km i to po aneksie co sie natłumaczyłem itp to moje chyba,że masz warzywa ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

@thomek wszytko jest w moim profilu ale gdybyś był już na tyle leniwy to pisze podlaskie ,mleko

Edytowano przez arku3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Nie mam żadnej hodowli. W sumie to nastawiałem sie na ciągnik około 85 KM, ale zacząłem czytać rozporządzenie i zasady doboru maszyn i zainteresował mnie ten zapis o maksymalnym nasyceniu gosp. ciągnikiem. Można go tak chyba interpretować że na chwilę obecną to nie mam żadnego ciągnika, bo są starsze jak 20 lat. Roczniki to 1996 i 1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Na 25 ha z hodowlą ok 30 szt bydła 115-125 km jest realne ? Mam dwa ciągniki ale ponad 30 lat mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Koledzy w PROWIE duzo, rzeczy jest realne, wszystko zależy od Was ( waszej argumentacji, chęci argumentacji)) jak i odpowieniego nastawienia osoby prowadzącej. Ja np. na 29 ha kupiłem ciagnik 125 km ( pewnie 10 km większy także by pszeszedł) i nikt w ARiMR nic nie wspominał, że za duży a jeden 80 km także posiadam. Odnośnie rozrzutnika dla kolegi Caryx (nie wiem jak jest na Twoim terenie z produkcją drobiu lub pieczarki) możesz napisać w biznes planie, że w Tej chwili ponosisz duże koszty związane z zakupem obornika kurzego, pieczarkowego w celu poprawienia struktury gleby ( próchnicy) do tego płacisz za rozwiezienie. W roku docelowym zmniejszasz w tabelach  koszty ale musisz przedstawić umowę na zakup np. podłoża popieczarkowego w tonach. W moim przypadku na 20 sztuk opasów zakupiłem 10 tonowy rozrzutnik ale dołączyłem umowy na odebranie około 500 ton rocznie podłoża od pobliskiego pieczarkarza ( wszystko złozone razem z wnioskiem opisane w wyjasnieniach i nikt tego nie kwestionował)- dodatkowo dodam, że w związku ze zmianą profilu gospodarstwa opasy mają być zmniejszone do 12 szt. Wszystko dostarczyłem razem z Biznesplanem a nie latałem za tym jak prowadzacy wypisał w poprawkach, że maszyna za duża. Troszkę się rozpisałem ale  uważam, że jak ktoś mysli nad rozwojem swojego gospodarstwa to musi troszkę się zastanowić i pomysleć jak ten temat  sensownie ugryźć a nie zaniesie wnisek do doradcy zapłaci 2 tys. doradca wpisze dane które mu przygotowalismy i poźniej wyjdzie, że miejsce odległe. Oczywiście, można skorzystać z usług doradcy ale sami musimy także wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51
1 godzinę temu, arku3060 napisał:

@pep14- nie dostaniesz takiej mocy według mnie bo ja na 32ha ledwo dostałem 150 km i to po aneksie co sie natłumaczyłem itp to moje chyba,że masz warzywa ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

jaką masz produkcję,jakie województwo ? mam podobny areał i też chciałbym składać na podobną moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
1 godzinę temu, Caryx321 napisał:

Koledzy jak to jest z rozrzutnikiem obornika jak sie nie posiada hodowli ??  bo w doborze maszyn nic nie pisze o tym.

Kilka stron wstecz pytałem się  o to!!  I tam jest odpowiedź  z 6 stycznia

Czytać  czytać tam nie ma wiedzy bezuzytecznej!! 

A do ogółu forumowiczów mam jeszcze jedno pytanie odnosnie punktu za zmiane profilu bo z tymi burakami raczej nie wypali ponieważ siewnik mam a w 2020 przejme hodowle trzody po rodzicach i jezeli w biznesplanie oprocz ciagnika opryskiwacza i rozrzutnika wezmne np klatki porodowe dla loch lub mieszalnik srutownik pasz podejdzie to pod 1 ptk??? 

 

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

To fajnie bo wtedy bede miał 6,4 ptk w wlkp to chyba mam realne szanse bo w poprzednim naborze wystarczylo niecale 5 ptk

I jeszcze raz ponawiam moje pytanie czy umowa sprzedaży zboza za ponad 5000 tyś  rolnikowi ryczaltowemu (ja ryczałt on też) wystarczy aby kwalifikowało sie to pod przychód  z działalności  rolniczej? 

Jestem mlodym rolnikiem i w ubieglym tygodni przejęłem część  gospodarstwa rodziców wiec nie ma faktur sprzedaży THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
jeżeli dopiero tydzień temu przejales to skąd masz coś żeby sprzedać??? ja bym na twoim miejscu szybko pojechał do skupu i się dogadał żeby wystawili mi fakturę na sprzedaż tylko z datą z ubiegłego tygodnia i ewentualnie druga że kupiłeś od nich jak by chcieli tak fikcyjnie. bo jak nie masz sprzedaży to nie możesz składać. a z ryczałtowym to i umowa może nie pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

W zeszlym roku mialem 4 ha pszenzyta na dzierżawę na mlodego rolnika tylko czy w skupie pójdą na cos takiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
nie masz jakiegoś znajomego, zaprzyjaźnionego skupu? chodzi że niby kupili od ciebie a żeby im się stan zgadzał to że niby ci sprzedali, albo ze oddasz im VAT za tą transakcje, a data taka żeby było dobrze, bo cos w 2016 było że jak nabór był od 30 marca to faktura z lutego mogła być a z marca już nie
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Ktoś tu wcześniej napisał, że za opryskiwacz można mieć max 17pkt., tylko nigdzie nie znalazłem takiej informacji, że jest takie ograniczenie. Myślicie, że sam siewnik talerzowy można podciągnąć pod "zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
15 minut temu, lukasz654 napisał:

Ktoś tu wcześniej napisał, że za opryskiwacz można mieć max 17pkt., tylko nigdzie nie znalazłem takiej informacji, że jest takie ograniczenie.

W rozporządzeniu. Jest to maksymalna oczywiście bezwzględna wartość dla opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jak to jest: na etapie składania wniosku potrzebny będzie projekt jakbym chciał złożyć na silos na kiszonki przejazdowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj