rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

W pierwszej kolejnosci ekolodzy i Ci co buduja i remontują dostana dofinansowanie . I jak teraz ile trzeba miec ha na ekologii zeby dostac te 4 pkt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

W lubleskim próg chyba był coś kolo 4,8 pkt, ktoś pisał na forum że miał 4,7 i zabrakło mu kilkanaście miejsc.

Dzisiaj pytałem w firmie która zajmuje się wnioskami to powiedzieli że połowa gruntów ma być na ekologii.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
1 godzinę temu, czarny1211 napisał:

Budowałem i remontowałem w ramach poprzedniego PROWU 2007-13 budynek, ale z tego co przejrzałem to nic się nie zmieniło, a więc można budować/ remontować tzw. systemem mieszanym. A więc kupuję (biorę fv na siebie) materiały budowlane (pustaki, blachę, beton, gwoździe itp.), a następnie wynajmuję firmę która wbudowuję mi te materiały i wystawia fv.

Oczywiście mogę sam wykonać pewne prace - wtedy nie mam od tego zwrotu lub znaleźć firmę, która wystawi mi tylko fv ewentualnie rachunek.

 

-

Tylko jeszcze dodaj do tego postępowania ofertowe na dostawę materiałów budowlanych i robót. W poprzednim prowie było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Chciałbym skorzystać i właśnie w tym przedziale mam punkty między 4 a 5 wiek 34lata, inwestycja nie duża bo na jakieś 60tys netto, (silos, przyczepa,ładowacz) Nie korzystałem z tej modernizacji jeszcze ale czytając tutaj to chyba nie mam szans z taka małą inwestycją. Zobaczę jeszcze co doradca mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, Plantator_01 napisał:

Chodzi mi o jego wiek 43 lata, czy nie wyklucza go ? 

NIe nie wyklucza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

To wychodzi na to że z tą budową magazynu nie jest za kolorowo, tak się jeszcze zastanawiam jak oni wyliczają powierzchnię takiego magazynu, na str agencji nie mogę nic znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Po 40 tce,szkoda skladać zabraknie pkt.   ,bo zainteresowanie będzie bardzo duże ,bo to ostatni nabór prawdopodobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

ja sie zastanawiam czy mi warto chociaż mam sporo mniej lat, w poprzednim naborze wziąłem punktowane takie jakie były mi potrzebne, teraz chciałbym sprzęt do zielonki a to już bez punktów i chyba nie będę składał, ja z tych co im się nie chce kreatywnie pisać żeby się załapać ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

ja miałem 5,4 to na początku byłem prawie 1300 a podpisałem będąc 105x a wiem ,ze za mną mało osób sie łapało także sądzę że ok 4,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

To jest trochę nie fer że Ci co mają produkcję zwierzęcą mogą kupić maszyn za 200 i wybudować magazyn za 300 zwrotu. A ja mam tylko produkcję roslinną i też złożyłem na maszyny ale też bym chciał sobie postawić przechowalnie  bo nie mam gdzie trzymać płodów...Dlaczego "krowiarze" mają lepsze warunki?

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Taki proceder skłania mnie i innych ludzi producentów warzyw  do zakupienia 10 czy ile tam potrzebnych  krów i podjęcia w gospodarstwie   chowu bydła. A wiecie doskonale jak wygląda sprawa ze sprzedażą mleka groszowe sprawy, więc takie procedery przebranżowienia  się pod programy tylko zagrażają hodowcom...Warzywnikom dają natomiast  szanse na postawienie przechowalni na kapustę i inne warzywa z których się utrzymują.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
28 minut temu, lukasagro111 napisał:

Taki proceder skłania mnie i innych ludzi producentów warzyw  do zakupienia 10 czy ile tam potrzebnych  krów i podjęcia w gospodarstwie   chowu bydła. A wiecie doskonale jak wygląda sprawa ze sprzedażą mleka groszowe sprawy, więc takie procedery przebranżowienia  się pod programy tylko zagrażają hodowcom...Warzywnikom dają natomiast  szanse na postawienie przechowalni na kapustę i inne warzywa z których się utrzymują.

Nie obraź się, ale czytając to można odnieść wrażenie, że masz nierówno pod kopułą( w co naprawdę wątpię, ale wrażenie pozostaje). Pchać się w krowy dla zdobycia dotacji na inny cel? Wiesz ile to dodatkowej papierologii, weterynarzy i innych darmozjadów żerujących na hodowcach? Teraz osn w całym kraju, a więc płyty, zbiorniki itd......Nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

No słuchaj ja wiem że cza być jebnię--tym żeby się w to bawić ale niestety mam znajomego który ma 15 ha warzyw a zakupił dodatkowo teraz 20 krów i 20 byków i nagle zrobił z siebie hodowce bo widzi że może wyrwać 300 koła. Ja i każdy się zastanawia  że jeżeli on może to dlaczego ja czy inni warzywnicy nie? A zbiorniki i płyty czy popierologia kolego w jakim ty świecie żyjesz.. Masz kasę to ci teraz wszystko na telefon zrobią.

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Zawolaj szczuke na wycenę i jakąś miejscową ekipę + co tam możesz sam zrobić przy budowie to zobaczysz. To jest wygoda, a za wygodę się płaci. U mnie trzecia ekipa kończyła obore, z reszta wszędzie tak jest z tego co we wsi widzę, ale mimo to jestem zadowolony i nie żałuję ani centa. Na mgr zamiast 200 było by ok 400tyś i nikt mi z miarką nie sprawdzał okienek.

Jak ktoś ma kasę i chce mieć święty spokój to składać, brać szczuke czy kogo tam i rączki czyste :)

 

7 godzin temu, PATr napisał:

Działa to na takiej zasadzie że systemem gospodarczym, tzn. Takim że sam ogarniasz firmę budowlaną, drugą do wyposażenia, inną do konstrukcji itd.,sam załatwiasz projekt itd. To płacisz np.  500 tysięcy za budowę, ale jak byś chciał taką metodą na mgr to zrezygnujesz już na samym początku

Druga opcja to idziesz do firmy typu taki Szczuka itp. Cenę masz dwa razy wyższą ale nic cię nie obchodzi, jak wrzucisz to na mgr to wyszło to samo co byś się nawymyslał i nanegocjował ceny z kilkoma firmami, jedyny minus jest taki że wykorzystujesz sobie limit na maszyny, no i najważniejsze masz tą niepewność czy jakiś urzędas nie bedzie ci liczył gniazdek w oborze

Panowie a jak myślicie, jak to by było gdybym chciał złożyć wniosek tylko na samo wyposażenie???

a resztę budynku postawił normalnym sposobem ze znajomym murarzem. Czy Agencje będzie interesować w jaki sposób budowałem budynek?? Czy leją na to bo we wniosku jest tylko samo wyposażenie

Dokładnie to chodzi mi o tuczarnie gdzie wyposażenie kosztuję w granicach 300 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

A  pozwolenie  masz już  na tą budowę ???  Próbowałbym  pisać  że juz posiadasz taki budynek. Oczywiście  agencja mimo tego bedzie  chciała projekt budynku i pozwolenie


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Projekt budynku i pozwolenie mogłbym dostarczyć bo takie dokumenty to muszę mieć czy buduję na dofinansowanie  czy bez niego.

Ale chodzi mi o to czy Agencja może jakoś się czepiać??? Jak to buduje? Tak jak ktoś wcześniej pisał czy z linijką będą mi latać po tuczarni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj