rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

fulton    18
Ja słyszałem od doradzcy ze "prawdopodobnie" wnioski od 20 lutego ale z nimi nic nie wiadomo. Może w tym tygodniu ogłoszą nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1

Mam krótkie pytanko prowadząc działalność gospodarczą i opłacają ZUS mam szansę na jakieś dofinansowanie. Pola mam 4ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

 na parę koni i wóz drabiniasty, z wyposażenia sportowe homonto. Kolejny aby coś wyciągnąć, to słowo "jakieś " wszystko wyjaśnia 

  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Koledzy czy agregat uprawowo siewny talerzowy i brona talerzowa do wymieszania obornika przejdą czy będą wymyślać że to dwie takie same maszyny ? 

Edytowano przez Caryx321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1
18 minut temu, pedro2 napisał:

 na parę koni i wóz drabiniasty, z wyposażenia sportowe homonto. Kolejny aby coś wyciągnąć, to słowo "jakieś " wszystko wyjaśnia 

Kolego jak każdy szuka, a nóż uda się coś wyrwac. A ty koniecznie chciałeś przyszpanowac bo nic mądrego nie napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Kazdy kto na prawde szuka to sam wie czego chce. A ten kolejny do odstrzału który musi mieć pod nos podstawione bo mu się rozporządzeń nie chce czytać. Ja chętnie służę pomocą na tyle ile ogarniam co widać, ale tylko wtedy jeśli jest konkret.

Jeśli ktoś wali w uja to sorry nie ma litości, mając własne gosp każdy z nas powinien ogarnąć te rozporządzenia, zasady doboru itd.

Pójdzie do doradcy zielony, ten mu nababra we wniosku żeby przeszedł, kasę weźmie a potem olaboga. Już dwa takie przypadki u znajomych były kasa poszła, a umowy nie podpisał bo nie da rady się wywiązać.

 

I co z tych jego 4 ha, może mieć 4 ha tunelow wazywko Eko, a równie dobrze może mieć 4 ha ugoru pod lasem wtedy to już raczej nie mgr. Gdyby zapoznał się z podst zasadami to sam by wiedział co mu wolno. Zapytaj kolegi jakie ma SO 

Edytowano przez pedro2
  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Kupowałem w 2010 roku z modernizacji agregat uprawowy 3m (taki zwykły kultywator z wałkami). Powiedzcie mi czy w aktualnym naborze dadzą mi dofinansowanie na kompaktowy agregat uprawowy czy zakwalifikuja to jako jedną maszynę?

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Podobna historia - w 2010 roku kupiłem opryskiwacz. Nie korzystałem z dofinansowania na jego zakup. Opryskiwacz to lemken albatros 30 z pro ekologicznych rzeczy ma stałą dawkę od prędkości. Agencja wie o nim gdyż w 2015r. brałem MGR na maszyny. Jak myślicie da radę w Nowym naborze wziąć nowy opryskiwacz z gps?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
Dnia 14.01.2018 o 10:35, sumek666 napisał:

Jeśli złożę wniosek na samo wyposażenie tuczarni to będę to czy będę musiał donosić pozwolenia na budowę itd?

 

23 godziny temu, sumek666 napisał:

A agencja? 

Projekt jest. Gorzej z pozwoleniami bo tu dopiero dokumenty zbieram.

Podbijam pytanie. Jak Agencja na to patrzy??? Czy Agencję interesuje budowa całej tuczarni jak składa się tylko na wyposażenie???

Jeszcze jedno pytanie dla ludzi którzy korzystali z budowlanki: Liczył ktoś o ile więcej kosztuję budowa całej tuczrni na dofinansowanie niż tylko  samo wyposażenie?? Sorki za takie dziwne pytanie ale z kim by nie pogadać to mówi że budowa na dofinansowanie się nie  opłaca bo zwrot wchodzi wtedy w koszty budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Podobna historia - w 2010 roku kupiłem opryskiwacz. Nie korzystałem z dofinansowania na jego zakup. Opryskiwacz to lemken albatros 30 z pro ekologicznych rzeczy ma stałą dawkę od prędkości. Agencja wie o nim gdyż w 2015r. brałem MGR na maszyny. Jak myślicie da radę w Nowym naborze wziąć nowy opryskiwacz z gps?

W 99% przypadków agencja nie sprawdza rzetelności wykazu środków trwałych więc jak chcesz to nie podajesz tego opryskiwacza i z głowy, jeśli chcesz mieć czyste sumienie i 100% pewność to sprzedaj opryskiwacz koledze lub komuś z rodziny i po załatwieniu papierów z modernizacji kup spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Jakie dokumenty są potrzebne na początek? Jeśli mam w dzierżawie ziemię to wiadomo ze umowy potwierdzone w gminie i co jeszcze? Druga sprawa. Jeśli w 2015 roku z młodego rolnika zakupiłem talerzówke z hydropakiem talerze 560mm bez siewnika i pług to czy teraz mogę starać się o dofinansowanie na agregat kompaktowy / nadbudowany na bronie talerzowej (Agro Masz SN300)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam.
Prowadzimy gospodarstwo 12 ha + 2 ha dzierżaw (prawdopodobnie ostatni rok)
Gospodarstwo po śmierci taty w sprawie spadkowej zostało podzielone na 3 osoby (każdy z domowników ma 1/3 udziału)
Czy jest możliwość aby załapać się na rozwój małych gospodarstw ?
Czy 3 wspólnych właścicieli na starcie nas wyklucza ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Przenieś pytanie do tematu Restrukturyzacja Małych Gospodarstw, jeżeli jest trzech właścicieli to każdy może ubiegać się osobno, trzeba tylko przeczytać rozporządzenie i sprawdzić czy podstawowe warunki spełniacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Przy bydle opasowym muszę mieć płytę na obornik czy nie jest to konieczne, i czy jest jakaś minimalna liczba zwierząt które musze posiadać?

A i jak się wylicza w takim przypdku SO biorę pod uwagę tylko zwięrzeta czy również produkcję roślinną?

Edytowano przez Laver
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

Podobna historia - w 2010 roku kupiłem opryskiwacz. Nie korzystałem z dofinansowania na jego zakup. Opryskiwacz to lemken albatros 30 z pro ekologicznych rzeczy ma stałą dawkę od prędkości. Agencja wie o nim gdyż w 2015r. brałem MGR na maszyny. Jak myślicie da radę w Nowym naborze wziąć nowy opryskiwacz z gps?

U mnie było podobnie( tylko ten z 2010 był bez tych pro eko) i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10
5 godzin temu, Fugeo napisał:

Jakie dokumenty są potrzebne na początek? Jeśli mam w dzierżawie ziemię to wiadomo ze umowy potwierdzone w gminie i co jeszcze? Druga sprawa. Jeśli w 2015 roku z młodego rolnika zakupiłem talerzówke z hydropakiem talerze 560mm bez siewnika i pług to czy teraz mogę starać się o dofinansowanie na agregat kompaktowy / nadbudowany na bronie talerzowej (Agro Masz SN300)?

Ja w mgr 07 -13 kupiłem aresa z hydropakiem a teraz w mgr 14 -20 kupiłem agregat uprawowo siewny kv u-drill także może ci się udać.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

Słyszałem niedawno w agrobiznesie, że został podniesiony próg stosowania zasad konkurencyjności z 20 tys do ponad 120 tys,  ktoś coś wie dokładniej na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23
W przypadku silosów, przed złożeniem wniosku muszę mieć pozwolenie na budowę czy wystarczą warunki zabudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mickas092 napisał:

Praktycznie zerowe chyba że masz polowe gospodarstwa w ekologii. 

A przed 40 tylko ze zamiast ścierniskowca rozsiewacz poplonów ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A co ja  wróżbita ? w rozporządzeniu jest wszystko napisane - poszukaj wzór jak sie to oblicza siądź i policz. Max godzinka czasu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj