rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kocur666    21

PANOWIE JAKI MIESIAC MNIEJ WIECEJ BEDZIE NOBORU NA MASZYNY CZYLI MODERNIZACJE ? 

A I DO ILU PIENIEDZY TRZEBA BEDZIE SIE ZMIESCIC ? ABY UZYSKAC ZWROT W MOIM WYPADKU CHYBA 60% JESTEM MLODYM ROLNIKIEM . JAK DLUGO TRWA PRZYSLUGIWANIE POMOCY TZN OD DNIA ZLOZENIA WNIOSKU?

BIORA POD UWAGE ZE NIEMAM ZADNEGO CIAGNIKA ? CHCIAL BYM NA TRAKTOR ZLOZYC JAK WG TO WYGLADA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6011    2
Mam pytanko, jeśli nie mam szkoły, nie opłacam krus bo jestem na zusie ponieważ mam dodatkowo działalność budowlana, ale jestem młodym rolnikiem z małym stadem bydła i kilkoma ha na siebie, ok 10 dzierzawionymi to są jakieś szanse na pieniądze z tego programu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6
21 godzin temu, damiank33 napisał:

chciałbym :D ale do tego musiałem brać talerzówkę i inne punktujące maszyny..

To pula na pewno przekroczona bo sam ciągnik całe dofinansowanie pochłonie? Pytam bo miałem podobnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
13 godzin temu, kocur666 napisał:

PANOWIE JAKI MIESIAC MNIEJ WIECEJ BEDZIE NOBORU NA MASZYNY CZYLI MODERNIZACJE ? 

A I DO ILU PIENIEDZY TRZEBA BEDZIE SIE ZMIESCIC ? ABY UZYSKAC ZWROT W MOIM WYPADKU CHYBA 60% JESTEM MLODYM ROLNIKIEM . JAK DLUGO TRWA PRZYSLUGIWANIE POMOCY TZN OD DNIA ZLOZENIA WNIOSKU?

BIORA POD UWAGE ZE NIEMAM ZADNEGO CIAGNIKA ? CHCIAL BYM NA TRAKTOR ZLOZYC JAK WG TO WYGLADA ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
no juz mi ręce opadają.mam pytanko dla tych co juz maja maszyny po tym portalu.czy oferty po portalu musza sie zgadzać cenowo z fakturą? bo jest koniec roku i po nowym roku będzie podwyżka maszyn i dzwonilem do agencji że cena się zmieni to powiedzieli mi ze mam jeszcze raz przeprowadzić portal z powodu zmian cen maszyn juz mnie powoli to denerwują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Targuj dobrze niech wystawia ceny na portal takie jak mają być na fakturze a za upust weź jakiegoś grata albo części na zapas bez faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Lubelskie. Drugi raz robiłem postępowanie i o dziwo po 3tyg. pozytywna odpowiedz, a maszyny i tak już na placu czekają xD Jeszcze tylko przejść na VAT

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
6 minut temu, macin87 napisał:

Lubelskie. Drugi raz robiłem postępowanie i o dziwo po 3tyg. pozytywna odpowiedz, a maszyny i tak już na placu czekają xD Jeszcze tylko przejść na VAT

Jests z natury 2000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
4 minuty temu, kocur666 napisał:

Jests z natury 2000 ?

Nie

Błędny zapis w punkcie E

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Panowie mam sprawę.. DO 17.12.2017 miałem ostateczny termin realizacji. Wiedząc że to idzie mozolnie już 11 grudnia złożyłem podanie o przedłużenie czasu, w piątek 15 miałem zaproszenie dziś podpisanie aneksu. Co ciekawe te 7 dni przestali weryfikować przetarg bo był wniosek o aneks. Czas przedłużyłem do końca marca ale sprawa się komplikuje z ciągnikiem bo według dealera do końca roku  muszę go zarejestrować ponieważ  ma emisję Tier 4  a  od nowego roku zarejestruje się  tylko Tier 4 final na PROW. A model ciagnika który wygrał w przetargu  nie będzie dostępny z  silnikiem Tier4 Final czy będzie ktoś kupował na PROW i rejestrował  ciągnik z Tier 4 po nowym roku??? Ciągnik MF a może  to tylko nagonka korbanka i tak pośpiesza? Przecież z tego co wyczytałem  to normy dotyczą  producentów silników a nie kupujących... co myślicie o tym?

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
3 godziny temu, lukasagro111 napisał:

Panowie mam sprawę.. DO 17.12.2017 miałem ostateczny termin realizacji. Wiedząc że to idzie mozolnie już 11 grudnia złożyłem podanie o przedłużenie czasu, w piątek 15 miałem zaproszenie dziś podpisanie aneksu. Co ciekawe te 7 dni przestali weryfikować przetarg bo był wniosek o aneks. Czas przedłużyłem do końca marca ale sprawa się komplikuje z ciągnikiem bo według dealera do końca roku  muszę go zarejestrować ponieważ  ma emisję Tier 4  a  od nowego roku zarejestruje się  tylko Tier 4 final na PROW. A model ciagnika który wygrał w przetargu  nie będzie dostępny z  silnikiem Tier4 Final czy będzie ktoś kupował na PROW i rejestrował  ciągnik z Tier 4 po nowym roku??? Ciągnik MF a może  to tylko nagonka korbanka i tak pośpiesza? Przecież z tego co wyczytałem  to normy dotyczą  producentów silników a nie kupujących... co myślicie o tym?

Korbankowo może kombinować bo od nowego już nie będą dilować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Też tak myślę. Znajomy ma kupować ciągnik NH Tier 4i Czyli patent oczyszczania spalin produkowany do końca 2016 roku. Będzie go kupował po nowym roku i żadnych problemów z dealerem nie ma odnośnie jakiegoś terminu do którego musimy zarejestrować daną normę.. Coś chyba kręcą tak aby sprzedać jak najszybciej  przed konkurencją..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj