rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Laver    5

Myślę nad złożeniem wniosku  na modernizację w 2018 roku w obszarze D, mam kilka pytań dla zorientowanych.

Jeśli składałbym na magazyn paszowy bez produkcji zwierzęcej dostanę dodatkowe pkt za magazyn?

Jeśli dołączę do wniosku bydło opasowe w jaki sposób jest naliczane SO, tylko z opasów czy z produkcji roślinnej czy wlicza się wszystko?

Czy jest jakaś minimalna ilość opasów żeby  złożyć wniosek?

Jak agenjca określa powierzchnie takiego magazynu są do tego jakieś wytyczne? Do maszyn znalazłem, do budynków nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

po poprawkach poszsdlem na liscie mocno do góry i już w tym tygodniu podpisalem umowę, chcę zmienić z jednej maszyny za 337 tysiecy na trzy maszyny, jest to możliwe? :) login i hasło żeby otrzymać to muszę złożyć jakiś wniosek czy po prostu po podpisaniu umowy jest do odebrania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6704

jestem juz po pierwszym etapie zakupu maszyn I dostalem zwrot pieniedzy, natomiast drugi etap mam dopiero na poczatek 2019 r chcialbym zapytac czy mozna to jakos przyspieszyc na np poczatek 2018 r jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Wiecie do którego miejsca ludzie się połapali na PROW? Ja byłem na 134X i otrzymałem odmowę z braku środków. Wielkopolska

Edytowano przez Marcin79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiecie do którego miejsca ludzie się połapali na PROW? Ja byłem na 134X i otrzymałem odmowę z braku środków. Wielkopolska

Wiecie do którego miejsca ludzie się połapali na PROW? Ja byłem na 134X i otrzymałem odmowę z braku środków. Wielkopolska

 

Ja sie zalapalem mialem miejsce 121# i podpisalem umowe. W agencji babeczka powiedziała ze nieco ponad 1300☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wniosek o płatność możesz złożyć wcześniej i nie musisz w ogóle robić aneksów


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja miałem realizacje w umowie na listopad 2017, ale maszyny kupiłem  wcześniej i kasa na koncie była już 2 miesiące temu. Jak rozmawiałem przy podpisywaniu umowy z osobą prowadzącą to powiedzieli, że trzeba aneksować jeżeli chcielibyśmy przesunąć czas realizacji na później.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Panowie w umowach jest to czas "DO KTÓREGO BĘDZIE ZREALIZOWANA INWESTYCJA", czyli to jest czas do złożenia o płatność, maszyny mogą być dużo wcześniej (po prawidłowo wykonanym "przetargu") ważne by podczas składania o płatność zrealizowany był biznesplan i utrzymany przez 5 lat od daty płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

po poprawkach poszsdlem na liscie mocno do góry i już w tym tygodniu podpisalem umowę, chcę zmienić z jednej maszyny za 337 tysiecy na trzy maszyny, jest to możliwe? :) login i hasło żeby otrzymać to muszę złożyć jakiś wniosek czy po prostu po podpisaniu umowy jest do odebrania? :)

 

maszyn nie można zmieniać, chyba że w ramach poprawek Agencja sama to zaproponuje, ale jak jesteś po umowie, czyli też po porawkach to pozamiatane

 

na hasło i login składa się osobne pismo i kilka dni mają na to

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6704

czyli np jak w biznes planie mialem powiekszenie krow do 25 sztuk to w dniu skladaniu wniosku o platnosc koncowa musze juz miec te 25 krow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

maszyn nie można zmieniać, chyba że w ramach poprawek Agencja sama to zaproponuje, ale jak jesteś po umowie, czyli też po porawkach to pozamiatane

 

na hasło i login składa się osobne pismo i kilka dni mają na to

 

 

Maszyny można zmienić bo sam zmieniałem aneksem ale chyba tylko te które nie mają wpływu na punktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

czyli np jak w biznes planie mialem powiekszenie krow do 25 sztuk to w dniu skladaniu wniosku o platnosc koncowa musze juz miec te 25 krow?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maszyny można zmienić bo sam zmieniałem aneksem ale chyba tylko te które nie mają wpływu na punktacje.

 

Można zmieniać wszystkie pod warunkiem że po zmianie nie ubędzie nam. pt. co za skutkuje wypadnięciem z listy.

Np. ja mam taką sytuację. Miałem wniosek można powiedzieć bez pt. za maszyny bo maszyna tylko jedna za niespełna 40 tys. zł. (reszta budowlana) Agregat do uprawy bezorkowej. Za ten agregat jakieś dziesiąte punktu miałem. Teraz jestem na liście z zapasem jednego całego pt. i będę aneksował ten agregat na coś innego co nie jest punktowane. Ale ubytek tej jednej dziesiątej punktu nie będzie skutkował że wypadnę z listy. Więc mogę aneksować.

 

Jeśli byłoby inaczej osoba prowadząca nie zgodziłaby się na podpisanie aneksu. Więc jak ktoś chce coś zmieniać musi pytać u osoby prowadzącej bo jeden będzie mógł a drugi z powodu innej sytuacji już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

czyli np jak w biznes planie mialem powiekszenie krow do 25 sztuk to w dniu skladaniu wniosku o platnosc koncowa musze juz miec te 25 krow?

Właśnie tak jest, chore przepisy, tak samo jak byś złożył wniosek na budowę obory na 100 sztuk a teraz masz 50 to musisz zwiększyć obsadę zanim założysz wniosek o płatność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

dostałem login i hasło na portal czy muszę już od razu zalogować czy jest jakiś termin bo zakup maszyn mam do marca 2019 więc mogę spokojnie sobie robić nie muszę się śpieszyć z portalem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

dostałem login i hasło na portal czy muszę już od razu zalogować czy jest jakiś termin bo zakup maszyn mam do marca 2019 więc mogę spokojnie sobie robić nie muszę się śpieszyć z portalem 

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KONTA NA PORTALU OGŁOSZEŃ ARiMR

1. Otrzymując na czas nieokreślony login i hasło do portalu ogłoszeń ARiMR wnioskodawca/ użytkownik otrzymuje możliwość publikacji ogłoszeń wynikających z art. 43 a ust. 3 i 6 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. 2015 r., poz. 349 ze zm.) na stronie internetowej portalu ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.portalogloszen.arimr.gov.pl).

Właśnie tak jest, chore przepisy, tak samo jak byś złożył wniosek na budowę obory na 100 sztuk a teraz masz 50 to musisz zwiększyć obsadę zanim założysz wniosek o płatność...

Każdy wiedział na co się pisze a jak nie wiedział to się dowie. Zasady były podane od początku. Dużo osób odpadło z powodu wielkości ekonomicznej, inni zrezygnowali właśnie z tego powodu że trzeba zwiększyć.

Tym co podpisali umowę radzę przeczytać załącznik z sankcjami  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ci co maja hodowlę to tak maja przerabane a jak hodowla za rok lub za dwa bedzie nie oplacalna i co zrobią beda trzymac i trzeba zwiekszyc przez 5lat masakra to jest najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiner    0

Chce kupić pług który kosztuję około 70 tyś zł i ma dużo wyposażenia, ale w zestawieniu finansowo rzeczowym mam wpisane tylko ilość korpusów, vario i zakres szerokości orki. I mam pytanie jak to przepchnąć przez portal ogłoszeń gdzie mogą mi przysłać agro-maszu albo inny też vario i mieszczący się w zakresie a na pewno będzie tańszy ? ? A chodzi mi dokładnie o ten pług na który umówiłem się z przedstawicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

musisz określić parametry, jakie cię interesują i które spełnia upatrzony pług, ale jeśli mocno zawęzisz ofertę narazisz się na zarzut, że zapytanie ofertowe zrobione pod jednego producenta... ja tak miałem, bo dostałem tylko po 1 ofercie i musiałem udowadniać, że z podanymi przeze mnie parametrami na ciągnik i ładowacz istnieją inni producenci i na szczęście tak było. najlepiej, aby określone kryteria spełniało min. 2 producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Skiner

dowiedz się w swoim oddziale arimr czy musisz mieć dwa sposoby doręczeń ofert czy wystarczy jeden, jak jeden to tylko osobiście i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosman121    5

Przy wniosku o płatność nalezy złożyć kopię postepowania ofertowego. Wszystkie te dokumenty złożyłem  do arimr, czy oddadza mi to aby złożyć pełny wniosek o płatność? Robił to ktoś z Was? Orientuje się ktos jak to wygląda?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj