rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Damian jak to wygląda? Każdy może dostań dofinansowanie na silosy? Nie mam zwierząt, jedynie obszar d mnie dotyczy.

Składałem z obszaru D, nie mam żadnych zwierząt.

W maz. był dodatkowy 1 pt. za magazyny płodów rolnych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ciekawe rzeczy piszesz, agco finance zawsze wymagało ac i nadal wymaga(dwa tygodnie temu nadal wymagali), zresztą znaleźć bank który bierze w zastaw maszyny i nie wymaga ac to jak złoto

 

Pewnie ze wymagaja ubezpieczenia ....

 

Czy to normalne ze juz poltora miesiaca czekam na odzew po zlozeniu wniosku o platnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W starej modernizacji potrafili zrobić kontrolę tydzień przed końcem 3 miesięcznego terminu na wypłatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja złożyłem 14 czerwca i z wielkimi bólami dobijam do końca, ale miałem kilka błędów które musiałem poprawić i uzupełnić, a jedno postępowanie muszę przeprowadzić ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja złożyłem 14 czerwca i z wielkimi bólami dobijam do końca, ale miałem kilka błędów które musiałem poprawić i uzupełnić, a jedno postępowanie muszę przeprowadzić ponownie.

 

 

 

 

 

A ktore miejsce masz na liście ? Podaj dwie pierwsze liczby☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jesłi chodzi o rachunkowość , może ktoś jasno napisać 

czy ma to być  wszystko związane z gospodarstwem ? tzn wszystko na co  bierzemy faktury ?  (mam rejestr zakupów i czy to wystarczy)?? 

 

ktoś kumaty mógłby odpisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

małopolskie wniosek o płatność złożony 27 kwiecień poprawki 26 lipiec kontrola na miejscu 4-5 wrześień i narazie cisza a miała być wypłata do 3 mieśięcy od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Kujawsko-pomorskie wniosek złożony 21.04 kontrola 20.08 teraz czekanie za kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

Witajcie, mam poprawki do postępowania ofertowego, może podpowiecie jak wyjaśnić że ceny maszyn są takie same jak w zestawieniu rzeczowo finansowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

witam jestem nowy na tym forum mam taki problem.złożyłem wniosek z modernizacji w 2016r został odrzucony z braku wystarczającej ilości punktów a powodem tego jest mój wiek mam ponad 40 lat i jestem w oczach agencji starcem w którego nie warto inwestować , oczywiście miałem wszystkie szkolenia które podniosły mi ilość punktów ale wieku nie przeskoczę jest nas ponad 200 osób w samym małopolskim chciał bym wystąpić do ministerstwa z takim zbiorowym protestem tylko potrzebował bym innych którzy się z tym nie zgadzają tak samo jak ja. czy na tym forum znajdę takie osoby.

 

A przepraszam bardzo bo nie rozumiem do końca. Z tego co wiem ii widzę w małopolsce została odrzucona  tylko 1 osoba która miała mniej niż 1,5 pkt Nie wiem czy jest to pan, ale wiem że ta osoba jak i ci którzy się teraz nie załapali uczestniczyli aktywnie we wszystkich wcześniejszych pomocach PROW. Ja z małopolski znam ponad stu wnioskodawców MGR 2016  i zazwyczaj są to stali bywalcy na łatwą kasę,  Przykład Pomoc klęskowa  nabór 2017 styczeń , 150 ludzi w całym  kraju,  w czym 27 osób z mojej gminy :) a gradu czy nawałnic od 2010 roku nie widziałem ani nie słyszałem jakoś choć mieszkam przy sporej  rzece między łąkami.......  Ale raczej po zmianie przepisów skończy się  szpan gospodarzy  pod kościołem że kupili nowy ciągnik 100 koni  za 15 tyś na gradówkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja z lubelskiego, pisałem już, że dostałem odmowę.. własnie sprawdziłem listę z ciekawości (bo taki znajomy powiedział mi że już maszyny kupił to sprawdziłem jego miejsce, ok 800) a ja awansowałem o ponad 300miejsc, bo jak byłem wcześniej na ok 216x.. to teraz jest 186x.. no ale co z tego jak jest pismo z odmową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

ja z lubelskiego, pisałem już, że dostałem odmowę.. własnie sprawdziłem listę z ciekawości (bo taki znajomy powiedział mi że już maszyny kupił to sprawdziłem jego miejsce, ok 800) a ja awansowałem o ponad 300miejsc, bo jak byłem wcześniej na ok 216x.. to teraz jest 186x.. no ale co z tego jak jest pismo z odmową :)

 Własnie jak to wyglada teraz jak ktos dostał odmowe a teraz po aktualizacji łąpie sie na liscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Powodzenia życzę! :)

 

Czy w programie„Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” zwrot kosztów jest liczony do ceny netto?

 

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groove    1

Pytanie do ludzi z województwa wielkopolskiego, dostajecie już odmowy przyznania pomocy?  Moje miejsce to 17xx i nie wiem czego mogę spodziewać się, agencja milczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler1427    0

w mazowieckim, 22xx odmowa.  max do 2080 sie zalapia w mazowieckim. Gora 2100 a reszta otrzyma pokoleji odmowe jak ja . 

i po modernizacji. 

5pkt bylo i nic , w innych rejonach mieli 3 i dostali.

zycie rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj