rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Będzie na maszyny w 1 polowie 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Teraz na projekt i pozwolenia na pewno za późno, ale wyposażenie czemu nie. Gadaj z doradcą wszystko zależy od niego, na przedstawicieli możesz liczyć zawsze heh do mnie wieczorem o 21 przyjechał


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Na pewno coś będzie 2018 roku.Raczej nie na poczatku bo teraz sie zawalili robota a kolejne nabory idą.W moim przypadku to i tak realizacja bylaby odłożona w czasie wiec raczej poczekam i na spokojnie pomyślę.Starczy jednej mgr w tym roku :)
Co do pozwoleń to aby były na podpisanie umowy więc mozna i na ten nabor się wyrobić jak ktos sie postara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

w minionym naborze wszelka dokumentacja do budowy łącznie z pozwoleniem musiała być na etapie poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

nawet jesli to sa 3 msc od zakończenia naboru do ogłoszenia list wiec prawie 4 msc a realnie aby za pol roku tego dotkneli takze kto chce to moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

dziś dzwoniłem do oddziału mazowieckiego czas oczekiwania na sprawdzenie postępowania 3 miesiące nic nie da się przyspieszyć nawet to że termin realizacji mam w sierpniu paranoja ciekawe czy moje postępowanie przejdzie jak nie to następne pół roku w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Woj.pomorskie niestety muszę zwolnić miejsce.miejsce 4xx.moze w 2018 roku sie uda.cholerna produkcja drobiu czemu jest tak znienawidzona przez ARIMR

Pestek666 to odrzucili ci wniosek ze względu na to że hodujesz drób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Pestek666 to odrzucili ci wniosek ze względu na to że hodujesz drób

Bylem przy 2 poprawkach i niestety sam zrezygnowałem bo jak bym złożył poprawki to oni by mnie wykreślili.moja produkcja drobiu zawyżyła wielkość ekonomiczną gospodarstwa i przekroczyło mi 200.000 euro.musze ograniczyć produkcję do następnego naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

krowy też mają dużą wielkość ekonomiczną, przy 100 ha i 70 krowach już nie masz o czym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Projekt i samo pozwolenie w starostwie można pogonić, ale wszystko co idzie w świat u mnie czekali z decyzjami do ostatniego dnia, a mają czas 60 dni+ 14dni na uprawomocnienie idziesz po pieczątkę i dopiero kolejne. Ale czego to się nie da przyśpieszyć heh odpowiedni znajomi wystarczą.

Wie ktoś jak wygląda sprawa z pozwoleniem na oczyszczalnie ścieków? Niby do 7.5m3 wystarczy zgłoszenie, ale info nie pewne


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

krowy też mają dużą wielkość ekonomiczną, przy 100 ha i 70 krowach już nie masz o czym myśleć...

Ja mam 16ha i drobiu rocznie ok 15 tys. Nie jest to aż tak duża skala produkcji i tak dochodowa.raz się zarobi a raz straci,najważniejsze to aby sprawy bankowe ogonić.i gdzie ta sprawiedliwość jedni dostają co nabór możliwość korzystania z pomocy a inni mogą tylko pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.:) Poczekam jednak do następnego naboru w 2018 jak tak. Zakończy mi się 5lat po MR i będę miał lepszą sytuację z ziemią bo wszystko na siebie.

Może za dużo nie stracę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Muszę uzasadnić dlaczego biorę agregat 3 metrowy i siewnik 3 metrowy na areał 12 ha ? Da się ta jakoś uzasadnić nie zwiększając ilości ha ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter871    1

u mnie juz idzie 4 miesiac jak postepowanie złożone i dalej cisza normalnie to sa jakies jaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jeżeli siejesz samo zboże i rzepak, to dopisz 10ha poplonów i siewnik powinien przejść. Co do agregatu,kombinuj podobnie, jeżeli bierny, to dopisz podwójne uprawianie i w ten sposób nabijesz ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Muszę uzasadnić dlaczego biorę agregat 3 metrowy i siewnik 3 metrowy na areał 12 ha ? Da się ta jakoś uzasadnić nie zwiększając ilości ha ? Proszę o pomoc

ja motywowałem przez poplony, siewnikiem siew, agregatem uprawa ścierniska i dodatkowo doprawianie pod poplony, u mnie na 15 ha przeszedł taki zestaw, ale brałem też siewnik do kukurydzy więc zboża było około 10 ha w mojej części gospodarstwa, przeszło, tylko że u mnie to było w młodym rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

w związku z zakupem ciągnika i maszyn za 500 000 zł brutto w 2 etapach przeszedłem od 1.07 na VAT i po kilku dniach miałem niezapowiedzianą kontrolę z Urzędu Skarbowego w gospodarstwie, która miała stwierdzić, czy pod podanym adresem istnieje gospodarstwo. ciekawe, czy coś (protokół) listem przyjdzie?

 

nie wiem, czy do ogarniania Vatu brać kogoś, czy sam podołam. w tym roku 2 duże faktury, w przyszłym 6 + małe na m .in. paliwo i inne. na MGR jedna księgowość, na VAT druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Pytanie zastanawia mnie co agencja sprawdzają W postępowaniu ofertowym ?
czy sprawdzają czy dana maszyna na pewno może być wyposażona W dane parametry ?
co takiego sprawdzają że schodzi im tyle czasu z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Sprawdzają czy zapytanie ofertowe pokrywa się wyposażeniem ze zestawieniu na wniosku, kwoty neto brutto liczą i dealera stronkę odwiedzają i to na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Sprawdzają parametry i to dość dokładnie. Moje postępowanie zostało sprawdzone i niestety otrzymałem pismo P3. Nie pasowało im parę rzeczy w tym, że trzy przyjęte prawidłowe oferty ( od róznych dilerów) na ładowacz czołowy do ciągnika były z tej samej firmy. Ogólnie to szkoda gadać.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Jestem ciekaw na jakich warunkach będzie przeprowadzony nabór na obszar d w 2018

Na takich samych pewnie jak teraz. A ty co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Na takich samych pewnie jak teraz. A ty co ?

musiałem zrezygnować bo wielkość ekonomiczna mi wzrosła ponad 200 tys.euro ale w tym roku już się pilnuje żeby nie przekroczyć.a byłem już tak blisko podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj