rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Tetsuya    13

Teoretycznie możesz kupić albo przynajmniej dogadać się z dilerem. Wplać mu spora zaliczkę i maszyny będą stały na podwórku. W praktyce postępowanie musiał byś przeprowadzić w miarę poprawnie by uniknąć ewentualnego powtórzenia albo odrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

witam,wiecie co się dzieje w woj.pomorskim?po ostatniej aktualizacji niema mnie na liście a sam nie zrezygnowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Panowie takie pytanie, wniosek wspólny, sprzęt kupiony, teraz szykuję się do wniosku o płatność i wyszła nie przyjemna sprawa bo jedna faktura nie jest zaplacona w takich proporcjach jak powinna. Co robić? Zrobić wpłaty jeszcze raz w dobrych promocjach? Nie szkodzi że 2 miesiące po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Co sie dzieje w przypadku kiedy agencja nie zdąży sie uporać ze sprawdzeniem postępowania a czas realizacji upłynie? Martwiłem się że sprzedawca nie ogarnie jednej z maszyn a tu jednak agencja nie daje rady. ;(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie wiadomo. Jeden wniosek już dawno dostał pierwsze poprawki, dawno jest w limicie środków a do dziś dnia cisza.

Drugi natomiast wniosek który jeszcze nie jest w limicie dostał pierwsze poprawki 2 tyg temu. Czeski film :P

Mówię o wnioskach wnioskodawców z którymi mam sporo wspólnego więc info 100% pewne.

A i niby w MAZ. jakieś 2 tyg temu było kasy do miejsca 1602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Lubelskie, początek 14xx umowa podpisana.

Jak sytuacja w lubelskim ze sprawdzaniem postępowania ofertowego? Jak długo to trwa?

 

Jak sytuacja wygląda z postępowaniem? Ponoć jeśli same maszyny można dalej składać stare 3 oferty, ktoś tak teraz zrobił i czy przeszło to? Jeśli jakaś budowa, nasadzenia itp to trzeba przez portal a na same maszyny można portal pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy0406    1

Zapomnij maszyny tez trzeba przez portal ja zakonczylem postepowanie na portalu zlozone i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

pytanie czy podczas kontroli maszyn po zakupie sprawdzają wyposażenie czy zgadza się z tym co było ogłaszane na portalu ? na przykład znaczniki na portalu były ręczne A będą hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@rudy0406 taka propozycja wyszła sama ja myślałem ze juz sie nie da a jednak, zobaczymy najwyżej za jakis czas przez portal pójdzie, jak długo już czekasz?? A i ja byłem dobrej myśli i juz w lutym postępowanie zrobiłem.

 

@batim są dwie opcje z tego co czytam odnośnie tej i poprzedniej modernizacji, jedna to że interesuje ich fakt ze jest ten grat i tabliczka a druga ze beda sprawdzać i moga się czepić, zależy na kogo trafisz, a trzecia opcja to stwierdzenie faktu ze znaczniki są i nie rozróżnią jakie to są lub poprostu stwierdzą że znaczniki są i pominą ,,ich typ''.

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

wiadomo coś o podlaskim/? co się dzieje? .100x i cisza jak makiem zasiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Faktura była na dwie osoby, jest zaplacona w całości ale nie równo po 50%, a powinna. Był brany kredyt i część środków własnych. Teraz zastanawiam sie czy nie zrobić jakiejś korekty albo jeszcze raz wpłacić środki wlasne w dobrych proporcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy0406    1

Zlozylem na poczatku czerwca dzisiaj dzwonilem do osoby co sie zajmuje moim postepowaniem to powiedziala ze jeszcze z trzy tygodnie poczekam na pismo z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś telefon ,że w poniedziałek kontrola na miejscu z modernizacji, a jeszcze umowa nie podpisana, podobno będą mierzyć dachy które zadeklarowałem we wniosku do zmiany....miał ktoś podobnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gadaj z kolegą bialy2005 on coś  mi wspominał na ten temat tylko nie wiem czy u niego sprawdzali czy u kogoś. I tak się składa że kolega też jest z Lubelskiego.

 

Ale z drugiej str. mocno mnie zaniepokoiłeś bo ja mam utwardzenie placu, pierwsze poprawki dopiero były a już zacząłem trochę kopać.. :unsure: i do żniw bym sobie zalał beton a tak to lipa, koparka stoi, dołek z piachem czeka, do żniw wolne a ja siedzę i piję piwo z nudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy to nie jest tak że został im tydzień na podpisanie wszystkich umów? A tu niektórzy poprawki dopiero dostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys, haha, a to dobre, faktycznie LUBUSKIE, widać za dużo piwa u mnie :D

 

PATr zielony jestem sam, nic nie wiem jak to ma być, wszystko tajemnicą owiane nawet mi nie chciała wyrocznia powiedzieć tylko odparła ,,proszę czekać...,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Podobno do 28 czerwca ma być "określone" kto się zalapie a kto nie. Umowy nie muszą być podpisane tylko określenie ci tak a reszta już nie info z firmy JD małolepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

gadaj z kolegą bialy2005 on coś  mi wspominał na ten temat tylko nie wiem czy u niego sprawdzali czy u kogoś. I tak się składa że kolega też jest z Lubelskiego.

 

Ale z drugiej str. mocno mnie zaniepokoiłeś bo ja mam utwardzenie placu, pierwsze poprawki dopiero były a już zacząłem trochę kopać.. :unsure: i do żniw bym sobie zalał beton a tak to lipa, koparka stoi, dołek z piachem czeka, do żniw wolne a ja siedzę i piję piwo z nudów.

 

Pytali też czy zacząłem inwestycję, wiec chyba nie ma się co niepokoić i nie stanowiło by to dla nich jakiegoś problemu, jakbym zaczął ^^ , przyjadą , pewnie obejrzą , pomierzą czy to co deklarowałem jest do zmiany i upewnią się, że nie chce od nich wyłudzić pieniędzy lub zrobić jakiś przekręt, bo jeden dach będzie zmieniany tylko na zgłoszenie w starostwie i tylko mają na niego kosztorys, na drugi jest projekt i kosztorys ^^ . Nie mam nic do ukrycia niech przyjeżdżają i mierzą, mam tylko nadzieje, że jak wymiar o 5 cm się nie będzie zgadzał np na 12 m długości to nie będą się zbytnio czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Postępowanie ofertowe nie przeprowadzone to nie można zacząć inwestycji bo niby skąd wiadomo która firma wygra? Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to nie jest wielki problem jak sie troche pomysli.

Najważniejsze, to zeby Agencja sie nie przyczepiła do protokołu i samego postępowania.

A tego jeszcze nikt nie wie, bo narazie sa na tyle zapóźnieni, ze ciągle rozpatrują postępowania sterego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj