rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

poosa21    856

Mam pytanie. Mam złożony wniosek między innymi na ciągnik w zestawieniu rzeczowym mam wpisane ze ma być skrzynia 12+3 a ciagnik który będę brał ma 10+10. Czy mogę ten parametr pominąć w zapytaniu ofertowym czy pisać aneks. I czy mogę przeprowadzić na portalu zapytanie na pozostałe maszyny a na ciagnik później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

możesz pominąć ten parametr jeśli nie jest wpisany W zestawienie rzeczowo finansowe A parametry z opisu zadań wybierasz sam i oczywiście możesz zrobić widełki ale ja bym nie podawał tego parametru albo napisał że minimum 10 do przodu 3 tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Mam pytanie chce zlozyc wniosek na budowe obory dla opasow i tu moje pytanie czy znacie jakies firmy co zajmuja sie budowa bo potrzebuje jakas wycene (w przypadku maszyn jest to na tyle proste ze podaha kwote za dana maszyne i za tyle ja kupujemy) a budowe ciazko samemu wycenic. Jestem z pomorskiego ale woj. Siasiadujace tez moga byc. Nie wiem jak podejsc do tematu moze ktos cos doradzi dodam ze na wiosne wystapilem o warunki zabudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Jeszcze nie mam projektu zlozylem w gminie na razie wniosek o warunki zabudowy. A o projekcie to myslalem o kupnie gotowego no i dopasowac go do siebie. Ktos na forum skladal wniosek na budowe albo zamierza zlozyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

A sprawdzają to co sie złożyło na dopłaty w tym roku (wniosek i działki)?

Jeżeli GVA zwiększam poprzez dodatkowe ha?

 

 

bezproblemowo ,  robią zdjęcie tablicy PROW i zdjęcia tabliczek znamionowych. kilka podpisów i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja dołączyłem tylko te załączniki, które miałem w portalu razem z ogłoszeniem + standardowe pisemko z okienka w Agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

przyszły poprawki Wlkp 14xx i niech ktoś mi powie bo ktoś mówił że w poprawkach pisze że nie mieszcze się w limicie ale tego u mnie nie ma napisane tylko jest napisane że nie przysługuje mi przedłużenie terminu tzn że co ???

to albo sie znalazłeś w limicie albo nie doklejono formułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja dołączyłem tylko te załączniki, które miałem w portalu razem z ogłoszeniem + standardowe pisemko z okienka w Agencji

 

postępowanie masz już rozpatrzone przez ARiMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Witam wszystkich.

Pani która sprawdza moje postępowanie poprosiła o umowy wstępne. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi umowami i jak to ma wyglądać? może ktoś z Was ma jakiś wzór? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

też musiałem robić.

Jak rośnie Ci GVA przez to, ze wzrastaja plony, to na te wsszystkie rośliny, ktore mają CI wiecej plonowac masz przedstawic umowy wstępne.

Też mnie to zdziwiło, bo troche bez sensu sie wydaje przedstawianie umów na płody, ktore skupuje multum podmiotów (ni emowie jakis tytoń/ chmiel czy im podobne, ale zboża...pomine milczeniem)

 

Ja sobie tego nie zeskanowałem (a mogłem, teraz załuje), ale poszedłem do młyna gdzie zwykle sprzedaje zboze i na moja prośbe mi napisali coś w rodzaju, ze 

Deklarują chec zakupu pszenicy i zyta w ilości:

I tam tabelka na najbliższe już nie pamietam,ale chyba 5 czy 6 sezonów: rok i tony.

Zgodzili sie nawet dopisac, ze jak nie dogadamy sie co do ceny, to moge sprzedawac komu innemu i przeszło.

 

Z rzepakiem juz nie było tak rózowo, bo nikt na takie proste warunki nie chciał przystac i podpidałem umowe przedwstępna, taką epełną- normalna ze deklaruje iz przez najblizsze kilka sezonów bede sprzedawał rzepak w ilosci takiej i takiej, a jak sie nie wywiąze, to moga mi dac nawet jakas kare.

 

Przy jeczmieniu i łubinie napisałem ze świnie mi nadwyżke zjedza, - ot kupie mniej soi i zboza od sasiadów- tez sie tego nie czepiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

weź mnie nie strasz.

Ja złożyłem w końcówce maja a chce maszyny jeszcze na żniwa kupić.

 

jakie województwo jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Nie ma szans byś na żniwa kupił maszyny. Ja składałem postępowanie na początku maja i też jeszcze cisza. Podobno trzeba czekać ok 2 miesięcy ( kujawsko pomorskie).

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

po złożeniu wniosku o płatność mieliście jakieś poprawki albo jakieś pismo ? bo ja już dwa miesiące temu złożyłem wniosek i narazie cisza woj.małopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter871    1

weź mnie nie strasz.

Ja złożyłem w końcówce maja a chce maszyny jeszcze na żniwa kupić.

 

jakie województwo jesteś?

  

Opolskie


weź mnie nie strasz.

Ja złożyłem w końcówce maja a chce maszyny jeszcze na żniwa kupić.

 

jakie województwo jesteś?

Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Jak coś to można dzielić zakupy np jeżeli mam na 1 etap 3 maszyny zakupic to moge od 3 różnych dilerów tylko na kazda z nich oddzielne ogloszenie na portalu. Dziś podpisana umowa podlaskie mejsce 87x koniec maja poprawki 1 pocztą nastepne 2 przez tel i email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nawet nie liczcie na szybkie tempo przez wakacje, ludzie z ARiMR jadą na wczasy i zawsze przez wakacje to tam idzie to bardzo powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Nunu85
Te umowy juz mialem na wczesniejszym etapie i tez nie chce tego juz komentowac :-)
Teraz mam dostarczyć umowy wstepne cokolwiek to oznacza na maszyny ktore chce kupic. Jak to ma wygladac ? Co tam ma byc zamieszczone ?
Ps. Postepowanie zlozone pod koniec marca a wiec trzeba dużo cierpliwosci :-)
Nunu85
Te umowy juz mialem na wczesniejszym etapie i tez nie chce tego juz komentowac :-)
Teraz mam dostarczyć umowy wstepne cokolwiek to oznacza na maszyny ktore chce kupic. Jak to ma wygladac ? Co tam ma byc zamieszczone ?
Ps. Postepowanie zlozone pod koniec marca a wiec trzeba dużo cierpliwosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

po przeprowadzonym przetargu na portalu i jeśli wygra jakaś firma można już zamawiać maszyny ? albo je kupować na własne ryzyko
czy dopiero po sprawdzeniu postępowania można kupować

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj