rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

nunu85    499

ale tablice teraz trzeba wieszać tylko jak dopłąta z UE (a wiec ta czesc, ktorą unia zwraca), przekroczy coś koło 200 czy 210 tysięcy zł nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

ale tablice teraz trzeba wieszać tylko jak dopłąta z UE (a wiec ta czesc, ktorą unia zwraca), przekroczy coś koło 200 czy 210 tysięcy zł nieprawdaż?

Tak. Wystarczy plakat A3 . tablica jest trochę droższa ale za to trwalsza dlatego zamówiłem tablice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwo222    1

Mam pytanie czy tablica informacyjna jest potrzebna jeśli ktoś dostał dotację dla młodego rolnika ?

Czy tylko w modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

W opolskim modernizacja prawie zakończona. Rozpatrują wnioski z numerów 390-400, a pieniędzy w sumie do miejsca 412. Niestety zabrakło mi około 50 miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Ja przy MR 2014 nie musiałem tablicy. Teraz przy MGR zamawiałem u lokalnej firmy reklamowej, koszt 100 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__Mirek__    0

Można w obszarze D składać na tuczarnie chodzi mi o tucznika. Wyrazie naboru w przyszłym roku. Cykl zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

czy w zapytaniu ofertowym można dodać zapis że maszyna ma być dostarczona pod adres oferenta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Chciałem zapytać:

Czy już coś wiadomo co będzie z wnioskami które znajdują się na liście ale są poza dostępnym limitem?

Umowy z tego co wiem, mają być podpisywane cały czerwiec. Wie ktoś czy minister dołoży środków?

Ja niestety podczas weryfikacji, straciłem na punktacji i wniosek narazie nierozpatrzony. Były już 2 poprawki, w zasadzie prawie gotowe do podpisania umowy.

Nie wiem co robić, czekać dalej ( i liczyć , ze inni spadną niżej niż Ja :/ ) bo decyzji odmownej jeszcze nie dostałem, czy rozglądać się za jakimiś "używkami" bo sprzęt jakiś jednak trzeba kupić.

Województwo świętokrzyskie.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Za 15 dni i o ile nie przedłużą terminu to wszystko będzie jasne co z osobami poza limitem (do kosza  ;)  -_- )

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ostatnia lista jest z 7 czerwca. No w zasadzie dwa tygodnie poczekam.

jeśli ktoś jakieś informacje posiada o planach ministra rolnictwa w tym temacie to niech napisze na forum.

Mile widziane linki do stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Ja pisałem dostawę i uruchomienie.

i jak przeszło to ? czy jeszcze sprawdzają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Bądźmy poważni i dorośli po co mają tu wróżki i telepaci pisać i zaśmiecać forum o planach ministra. Dopóki nie zostanie zamieszczone rozporządzenie nie ma co sobie głowy domysłami zawracać mało to innych problemów. Co by ci to zmieniło jakby jeden z nadgorliwych napisał ci że będą pieniądze a za te pare tygodni okaże się że lipa- tylko większe rozczarowanie  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

i jak przeszło to ? czy jeszcze sprawdzają ?

 

Przeszło bezproblemowo, nic nawet o to nie pytali. Maszyny dogadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

wczoraj rozmawiałem z facetem z ARIMR Torun, zajmującym się prowem, dzwoniłem dowiedzieć się jak wyglada sytuacja. jedyne czego sie dowiedziałem to ze nic nie wiadomo i że mają jeszcze pieniedzy na około 50 umów, ale nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, do którego miejsca na liście doszli/dojdą z umowami, brakuje mi około 50 miejsc powiedział tylko że to loteria, szanse są ale nic pewnego nie ma. Jednak twardo twierdził że do końca czerwca się wszystko wyjaśni, wiec chyba nie planują kolejnego wydłużenia terminu. Ogólnie, miły Pan ale chyba bardziej zajęty swoją praca niż obserwacją statystyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam łódzkie dzwoniłem dziś do agencji i podobno jeszcze 70 miejsc muszę przeskoczyć żeby załapać się na listę po aktualizacji miejsce 144x więc raczej marne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Mam pytanie do ludzi, którzy może mieli taką sytuację w obecnym naborze, a może wiedzą coś więcej od pracowników agencji.

Jeśli podczas naboru w 2016 roku kupujemy ciągnik rolniczy, typowy do cięższych prac w gospodarstwie to czy w naborze w 2018 roku(takie są przewidywania) można złożyć wniosek na ciągnik sadowniczy, taki do pracy w sadach, malutki zgrabniutki ? Jak myślicie? Niby są to ciągniki przystosowane całkiem do innych celów i nie mają nic ze sobą wspólnego oprócz pierwszego członu nazwy czyli "ciągnik".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Witam łódzkie dzwoniłem dziś do agencji i podobno jeszcze 70 miejsc muszę przeskoczyć żeby załapać się na listę po aktualizacji miejsce 144x więc raczej marne szanse

 

A ja dzwoniłem też do agencji do łodzi i pan powiedział że na razie nie ma pieniędzy na mój wniosek i raczej nie będzie.

Mam miejsce 115x jestem po dwóch poprawkach i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Panowie powiecie cos na temat modernizacji 2017 chcialbym postawic obore na wariant c
I teraz przed zlozeniem wniosku musze miec ;pozwolenia robic jakies zapytania czy po prostu robie na razie kosztorys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj