rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Rebel21    22

Witam działam na starych zasadach i powiedzcie mi czy jezeli mam przyznane na traktor 190 tys. na prasę 69 tys. to czy mogę kupić traktor za 205 tys i prasę za 110 tys ??? nie przyczepią się nic... niby powiedział mi gościo że ich to nie obchodzi ale jak jest faktycznie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

a co ciekawego w łódzkiem

Podłączam sie do pytania.

Jakie teraz miejsce w łódzkie, poprawki dostało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

czy jak jestem po pierwszych poprawkach to będę mógł jeszcze zrezygnować np. z zakupu ciągnika a na to konto kupić prasę i coś jeszcze aby wykorzystać pule pieniędzy o jakie złożyłem czy jak mam wpisany ciągnik to musi być on wzięty i nie mogę już nic zmieniać w maszynach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

Łódzkie:
Na początku miejsce 97*, teraz 65*, 4 tygodnie temu 2 poprawka i na razie cisza, jeden znajomy parę miejsc w górę 2 tygodnie temu podpisana umowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Witam działam na starych zasadach i powiedzcie mi czy jezeli mam przyznane na traktor 190 tys. na prasę 69 tys. to czy mogę kupić traktor za 205 tys i prasę za 110 tys ??? nie przyczepią się nic... niby powiedział mi gościo że ich to nie obchodzi ale jak jest faktycznie????

 

Różnice zapłacisz z własnej kasy .Byle parametry zgadzały się z oferty ,którą składałeś na początku do biura regionalnego


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0
Czy z programu "Rozwój produkcji bydła mięsnego w ramach Modernizacji" bede mogl wybudowac budynek-wiate, dla krów miesnych na gruncie który nalezy do mojego Ojca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Różnice zapłacisz z własnej kasy .Byle parametry zgadzały się z oferty ,którą składałeś na początku do biura regionalnego

ok dzięki za odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Pomorskie miejsce 44x dziś pierwsze poprawki same maszyny trochę naciągnięte ale nie czepiają że za duże tylko błędy we wniosku

 

 

Ja jestem na 32X jutro jade podpisać umowe (Pomorskie). jeszcze ze 3 tyg i pownie też podpiszesz. Z tego co słyszałem kasy mają do 5.2 punktów  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

Ktoś się orientuje jak długo schodzi z postępowaniem w Świętokrzyskim proszę o pomoc mam podpisać umowę i zastanawiam się czy dam radę to ogarnąć w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

z tego co wiem w lubelskim czeka się teraz od 5-8 tygodni niestety:( sam czekałem 6 tygodni a oferty złożyłem 15.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestek666    1

Ja jestem na 32X jutro jade podpisać umowe (Pomorskie). jeszcze ze 3 tyg i pownie też podpiszesz. Z tego co słyszałem kasy mają do 5.2 punktów  

 

Darkuspinex wiesz może jak to jest z pługiem obrotowym jak miałem go w tabelce proekologicznej i pani psprawdzająca wniosek zwróciła uwagę że nie może on tam być i nie wiem czy mam naliczone punkty jako pługi dłutowe..Teraz nie wiem czy zmienić tą obrotówkę na dłutowy a może mogę na coś innego np.rozsiewacz do nawozu żeby nie stracić punktów jak były naliczone.Miałem też brone wirnikową wpisaną jako proekologiczna brona talerzowa do mieszania obornika z ziemią i też nie wiem co z punktami czy były naliczone.bo jak tak to będę musiał zmienić na brone talerzową żeby utrzymać punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

dzięki czyli zbyt optymistycznie do tego podszedłem ale każdy oddział regionalny rządzi się swoimi prawami oby było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Czy z programu "Rozwój produkcji bydła mięsnego w ramach Modernizacji" bede mogl wybudowac budynek-wiate, dla krów miesnych na gruncie który nalezy do mojego Ojca?

musisz być wlascicielem lub wspolwlascicielem z malzonkiem ale nie mozesz miec tego z rodzicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

już po kontroli. teraz już tylko czekam na zwrot

PS. pierwszy raz biorę modernizację i stwierdzam że jest ona dla ludzi o mocnych nerwach. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

Darkuspinex wiesz może jak to jest z pługiem obrotowym jak miałem go w tabelce proekologicznej i pani psprawdzająca wniosek zwróciła uwagę że nie może on tam być i nie wiem czy mam naliczone punkty jako pługi dłutowe..Teraz nie wiem czy zmienić tą obrotówkę na dłutowy a może mogę na coś innego np.rozsiewacz do nawozu żeby nie stracić punktów jak były naliczone.Miałem też brone wirnikową wpisaną jako proekologiczna brona talerzowa do mieszania obornika z ziemią i też nie wiem co z punktami czy były naliczone.bo jak tak to będę musiał zmienić na brone talerzową żeby utrzymać punkty.

 

Jeśli masz pług obrotowy w tabeli 19 biznesplanu to masz naliczone punkty ( obrotówka powinna być w tabeli 20 ) i jeśli go przeniesiesz do 20 tabeli to stracisz punkty i polecisz w dół listy. Czy możesz zmienić na dłutowy to nie wiem, najlepiej zadzwoń do prowadzącej i się zapytaj. Podobnie może być z broną wirnikową ale jeśli tego sie nie czepiają to może jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16

już po kontroli. teraz już tylko czekam na zwrot

PS. pierwszy raz biorę modernizację i stwierdzam że jest ona dla ludzi o mocnych nerwach. pozdr

 

jak wyglądała kontrola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

jak wyglądała kontrola ?

Zrobili zdjęcia tablicy, tabliczek na maszynach. Sprawdzili faktury, potwierdzenia przelewow,deklaracje zgodności i tyle. Tylko życzyć takich kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Witam :)

 

Mam pytanie. Jak wiecie w tym na lipiec został ogłoszony nabór na modernizację w obszarach A,B i C. Mnie interesuje rozwój produkcji bydła mięsnego. Czy w ramach tego programu mogę starać się o dofinansowanie na:

 

  • budowę nowej obory pod bydło opasowe?
  • modernizacji stodoły pod bydło opasowe?
  • zakup sprzętu zielonkarskiego?

Założmy, że otrzymam wsparcie czy w związku z tym będę mógł w przyszłości starać się o dofinansowanie w obszarze D?

 

Dodam, że w 2015 roku otrzymałem młodego rolnika, ukończyłem studia rolnicze I stopni i obecnie jestem na studiach II również rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

dofinansowanie na budowę i modrenizacje z sektoru C to tak nie wiem jak jest ze sprzętem, z sektoru D też będziesz mógł korzystać jeśli nabór będzie a młodego dostałeś z tego czy starego prow ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriej81    0

Łódzkie miejsce 12XX poprawki przyszły w poniedziałek chociaż odbierałem pismo z ARiMR z myślą, że przyszła odmowa. Podobno teraz przynajmniej koło 8tyg czekania co dalej. Ach ten łódzki oddział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

możesz złożyć jeden wniosek na rok na modernizację, jeżeli złożysz w tym roku na budowę to na następny rok możesz składać na maszyny tylko musi Ci zostać limit żebyś mógł składać na obszar D. bo jak wykorzystasz 500 tys. na budowę w tym roku to nic nie zostaje na maszyny na przyszły rok

Witam :)

 

Mam pytanie. Jak wiecie w tym na lipiec został ogłoszony nabór na modernizację w obszarach A,B i C. Mnie interesuje rozwój produkcji bydła mięsnego. Czy w ramach tego programu mogę starać się o dofinansowanie na:

 

  • budowę nowej obory pod bydło opasowe?
  • modernizacji stodoły pod bydło opasowe?
  • zakup sprzętu zielonkarskiego?

Założmy, że otrzymam wsparcie czy w związku z tym będę mógł w przyszłości starać się o dofinansowanie w obszarze D?

 

Dodam, że w 2015 roku otrzymałem młodego rolnika, ukończyłem studia rolnicze I stopni i obecnie jestem na studiach II również rolniczych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj