rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudy0406    1

Zrobic aneks co do szerokosci belki ja tak zrobilem po podpisaniu umowy aneks na zwiekszenie mocy ciagnika i parametry opryskiwacza zmienic i przeszlo teraz bawie sie z portalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Miałem kontrolę na różnicowanie oraz modernizację i nigdy nikt nie mierzył żadnych maszyn, przyjechali, robili 3 zdjęcia maszyny, zdjęcie tabliczki znamionowej, wypisali papiery i tyle ich widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

bo tak jak napisałem, w 90, albo i 95% przypadków by przeszło i nikt by sie nie przyczepił, ale przy odrobinie pecha trafi sie jakis nadgorliwy kontroler i co wówczas?

 

lepiej pisac aneks (przy takich duperelach prawie na pewno przejdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

bo tak jak napisałem, w 90, albo i 95% przypadków by przeszło i nikt by sie nie przyczepił, ale przy odrobinie pecha trafi sie jakis nadgorliwy kontroler i co wówczas?

 

Jeżeli zrobiło się zamówienie na konkretną maszynę z konkretnymi parametrami (powiedzmy belka 21), papiery wszystkie mamy na te parametry a podczas kontroli wychodzi inaczej to niech sprawę wyjaśniają z producentem/dealerem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

dokładnie JA ZAPŁACIŁEM ZA 21 M NIE 24 ;)

 

 

Jeżeli zrobiło się zamówienie na konkretną maszynę z konkretnymi parametrami (powiedzmy belka 21), papiery wszystkie mamy na te parametry a podczas kontroli wychodzi inaczej to niech sprawę wyjaśniają z producentem/dealerem.

 

 

Przecież długość lanc przy pierwszym uzyciu byście zauwazyli, ze jest nie taka jak zamawialiscie, wiec powinniście isc do sprzedawcy i naprostowac temat.

Albo zgłosic agencji ze takie cos przyszło, bo wiedze na 100% mieć musieliście.

 

W takiej sytuacji nie da się grać głupka, ze takie cos przyszło i nie zauważyliśmy, bo przeciez to od razu widac.

 

A obrona w taki sposób jak Panowie przedstawiacie jest jak dzieci z piaskownicy.

 

Gdzie wiec lezy granica?

 

Miałbyś we wniosku powiedzmy kombajn z silnikiem 300KM i hederem 6m, a kupił 150KM i 4m i teżbyś sie tłumaczył agrencji, ze taki firma przysłała, a ty tego mnie zauważyłeś? ;pppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A co z przyczepą? 12 Joskina ma max dopuszczalną ładowność 12150kg, natomiast 12 Fliegla ma 11300kg. W takim przypadku też byś dzwonił do ARiMR? To samo jest z beczka opryskiwacza, niby jest 3000l a wchodzi 3300.

Trochę szukasz dziury w całym, nie ma obowiązku napełniania przyczepy i rozkładania belki. Jeżeli kwity się zgadzają to jest ok i na ich podstawie możesz się "bronic".


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

A czy przy belce nie można zrobić widełek 21-24 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

ja z miałem taki przypadek, wysłałem zapytania o rozdrabniacz bijakowa sadowniczy szerokości 150-160 cm, w ofertach uzyskałem szerokości od 165 do 175 cm, czyli niezgodna się żadna oferta. napisałem pismo z prośbą o zmianę szerokości roboczej co wynikło podczas postępowania ofertowego i przeszło, tak że jak chcesz zmienić pisz pismo o zmianę zestawienia dopiero po podpisaniu umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

witam.mam  pytanie-we wniosku PROW złożyłem ofertę na opryskiwacz 2500 litrów i 21 metrów belkę. moje pytanie jest takie - jak i czy mogę zmienić na belkę 24 metry? czy nawet jeśli nie ma już takiej możliwości to czy ktoś z was zrobił tak że wziął sprzęt np 21 metrów opryskiwacz a dogadał się ze sprzedawcą i dopłacił za belkę 24 metry ?

 

czekam na wasze sugestie

sugestia jest taka że miałeś kiepskiego prowadzącego sprawę że ci szerokość belki wrzucił do Zestawienia Rzeczowo-Finansowego, idź w aneks żeby pozostał sam litraż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A czy przy belce nie można zrobić widełek 21-24 metra

nie wiem czy z belką można ale w talerzówce mam 2,5-3m roboczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

A co z przyczepą? 12 Joskina ma max dopuszczalną ładowność 12150kg, natomiast 12 Fliegla ma 11300kg. W takim przypadku też byś dzwonił do ARiMR? To samo jest z beczka opryskiwacza, niby jest 3000l a wchodzi 3300.

 

 

 

Ale przecież przy tych parametrach masz zawsze we wniosku wpisane około, i to około dla agencji znaczy +/-10%

Wiec jak masz wpisane we wniosek przyczepe około 12 ton, to legalnie mozesz wziac i tego fliegla i Joskina, bo widełki są od 10,8 do 13,2tony.

 

Podobnie z opryskiwaczami.

We wniosku sie pisze około 3000l i wówczas kupujesz legalnie od 2700 do 3300 (i to tej deklarowanej pojemnosci a nie powiekszonej o miejsce na piane etc o ktorym Ty wspominasz)

 

I to dopisywanie około to jest wręcz obowiązek, bo mi przy pierwszych poprawkach kazali własnie wszedzie podopisywac to słówko gdzie miałem sztywno napisane dokładne dane.

I to ma duzy sens.

 

TAk czy owak jak przy szerokosci belki nie ma wpisanych widełek czy słowa około to ma być dokładnie tyle co we wniosku.

A z reszta w tym przypadku by nawet to około nie ratowało, bo miedzy 21 a 24 jest ponad 10% różnicy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W ARiMR Gdynia nie można było użyć słowa "około". Bynajmniej miałem poprawić taki zapis.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

no patrz, a w kuj-pom moje pierwsze poprawki polegały na dopisywaniu około.

co oddział to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie do tych co kupują czy przy zakupie na kredyt w umowie pożyczki może być zapis "przywłaszczenie całkowite stale"? Czy tylko zastaw rejestrowy w sadzie za oplata 200 zł? Arimr będzie chciał kopie umowy pożyczki wraz z wnioskiem o płatność czy tylko potwierdzenie zapłaty do dealera?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Widać w temacie ucichło, Ci co mieli kupić to kupili i nikt już nie pisze, że doradca mu powiedział, że dołożą pieniędzy na pewno :blink: . Na tym chyba ten nabór się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozaczek20    0

Po prostu jest ładna pogoda i jest dużo prac polowych wiec ludzie nie mają czasu siedzieć na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Kiedy następny nabór?Jak 40lat kończe w 2018r to 60% zwrotu nie dostanę.Decyduje moment otrzymania decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Jak konczysz 40 lat to nie dostaniesz 3 pkt to chyba większe zmartwienie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ja cały rok odwiedzałem forum po 3 razy dziennie a teraz jak już podpisalem umowe na pełną pulę i 60% zwrotu to ledwo raz w tygodniu tu kuknę, Pogoda się zrobiła, tytoń sadziłem. ziemniaki kończyłem dziś jak lało to pod tunelami cały czas coś się robi tak że cały rok nie mogłem się doczekać a teraz jakoś mi się nie chce jezdzić i oglądać maszyny.a dealerzy się zesrać już chcą tak wydzwaniają  heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

co zrobić żeby dostać taki traktor jaki się chce w platformie jak to opisać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497
Napisano (edytowany)

pogadac ze sprzedawca tego traktora, jemu chyba najbardziej zalezy, zeby podac takie parametry, aby wygrac

.

Trzeba jednak to zapytanie ułożyć z głową tak, zeby oprócz twojej wymarzonej marki, przynajmniej jeszcze jakaś, najlepiej droższa, też spełniała wymogi.

 

no i w zapytaniu wpisz, zeby oferty Ci przynosci tylko osobiście. To znacznie ogranicza ich ilość, a wiec i ryzyko, ze ktos niechciany pokrzyzuje plany.

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zrobić tak jak ja to zrobiłem czyli zrezygnować i kupić za gotówkę 

Panowie uciechy z zakupów  powodzenia w spełnianiu zobowiązań ja zrezygnowałem z tej "zabawy" umowa rozwiązana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj