rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Opis jednego z ogłoszenia z portalu:

 

Ciągnik rolniczy 180-185 KM mocy znamionowej (standardowej ) według normy-ISO
TR14396-ECE R120
-moc znamionowa z układem zarządzania mocą 200-205 KM według normy
-ISO TR14396-ECE R120 aktywowanym tylko przy;
1-pracy wykonywanej z wykorzystaniem WOM
2-pracach transportowych na najwyższych zakresach skrzyni biegów
3-pracach z wykorzystaniem zewnętrznego układu hydraulicznego
-norma emisji spalin silnika T4B
-pojemność zbiornika oleju napędowego 390- 400 l
-AdBlue,pojemność zbiornika 45- 50l
-skrzynia biegów z biegiem ECO nie słabsza niż typ 19x6,Power Command
-napęd 4x4
-udzwig tylnego zawieszenia narzędzi przy końcach kulowych nie mniejszy niż 10000 kg
-przedni TUZ
-przednia oś amortyzowana
-4 zawory hydrauliki zewnętrznej / 8 wyjść /
-rozstaw osi kół między przednią osią a tylną nie mniejszy niż 2884 mm
-tylny WOM nie słabsza opcja niż 540E/1000 obr /min
-poziom hałasu w kabinie nie większy niż 75dBA
-kabina amortyzowana
-fotel operatora pneumatycznie amortyzowany
-fotel pasażera
-klimatyzacja
-oświetlenie robocze
-zaczep górny transportowy
-zaczep dolny polowy
-ogumienie przód:600/65R28
tył: 710/70R38
-przedmiot oferty:fabrycznie nowy

 

jak myślicie, przejdzie mu to? przejrzałem około 10 marek, pod opis pasują tylko dwie marki, New holland i case, ale już zapis skrzyni biegów z nazwą własną(Power Command) sugeruje że tylko new holland może być, pomijając to że albo ma układy w agencji albo jakiś geniusz pracownik zatwierdził taki parametr jak skrzynia Power command... , ale ktoś już tutaj pisał że jak doniósł ofertę tylko z jednej marki to odrzucali mu, ciekawe co będzie z przetargiem jak żadna inna firma się nie zaoferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy0406    1

Lubelskie jutro podpisuje aneks do umowy po 3tygodniach od podpisania umowy i teraz portal nie jest zle na zniwa sprzet bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Lubelskie jutro podpisuje aneks do umowy po 3tygodniach od podpisania umowy i teraz portal nie jest zle na zniwa sprzet bedzie

które masz miejsce jesli nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Opolskie, według informacji z naszego oddziału pieniędzy jest na 430 wniosków. Niby tak niewiele brakuje, ale raczej zabraknie :( . Przesunięć też raczej nie będzie, a wnioski rozpatrzą do końca maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w 2015 roku otrzymalem premie na mlodego rolnika i od tamtej pory prowadze gospodarstwo specjalizujace sie produkcja mleka. W tamtym roku zlozylem wniosek na modernizacje w ktorym wpisalem ze bede sadzil pół hektara ziemniakow ktore bede sprzedawal i za to dostalem 1 pkt. W zeszlym tygodniu zlozylem poprawki a dzis dzwonila do mnie Pani z agencji ze nie uznaja mi tego punktu jesli nie przestawie sie na chów swiń lub drobiu. Czy jest to mozliwe? Przeciez podczas skladania wniosku ten punkt byl naliczony i sie zgadzal! Co moge teraz zrobic by go nie stracic? Jesli go strace spadne poza dotowaną liste. Proszę o szybką porade i pomoc . Z gory dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

a wnioski rozpatrzą do końca maja.

 

 

nie tyle, ze rozpatrzą. Po prostu do konca maja musi być podpisana umowa.

Jak sie nie zdazy, to nici z pomocy.

Chyba, ze coś w rozporządzeniach pozmieniają.

Dzis byłem podpisywać swoją i tak mi w oddziale powiedzieli jak się podpytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Już jest wstępna propozycja żeby wydłużyć o miesiąc do czerwca, a możliwe że nawet i dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fynt    0

Koledzy wiecie może jak VAT będzie rozliczany kiedy sprzęt kupowany byłby na dwóch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej na 100% wydłużą, bo jeden wniosek już od początku roku jest 150 miejsc w limicie, poprawki jakoś w listopadzie czy w grudniu pierwsze i do tej pory cisza. To co nagle tydzień przed końcem maja dostaną oświecenia i umowę mi podpiszą i postępowanie ofertowe przeprowadzą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

oferty mozesz sobie robic nawet i za rok.

Grunt to podpis na umowie do konca maja (na dzien dzisiejszy zakładajac, ze minister rolonictwa nie podpisze nowego rozporzadzenia przedłuzajacego ten termin, bo to aż takie pewne nie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no w sumie racja, nie pomyślałem o tym. Ale i tak nie chce  mi się wierzyć że niby wszystko już dobrze poprawione  w pierwszych poprawkach i teraz tylko zaproszenie do umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

minister mówił że te wnioski które mieszczą się w limicie muszą być podpisane do 28 maja
to albo wieży w cuda albo termin musi przesunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Chyba wierzy w cuda. Znam osobę z początku listy w łódzkim (budowlanka), która nie miała jeszcze żadnych poprawek. Teoretycznie do końca maja jest to do ogarnięcia, ale to tylko teoria.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zawiezione osobiście samouzupełnienie wg wskazówek prowadzącej i z jej mowy wynika że tylko czekać na tel z zaproszeniem i pochwalila ze juz kończę postepowanie ofertowe na portalu. kazała od razu je oddać lub wysłać nawet jak nie będzie podpisana umowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

W umowie mam napisany taki punkt. Ktoś wie o co chodzi? 

post-32191-0-63606300-1492863252_thumb.jpg

Edytowano przez Kewals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jesteś na VAT?

Jesli tak, to musisz po prostu ksiegowej powiedziec, ze maszyna jest kupiona z unijną pomoca i ma ją jakos specjalnie w papierach zapisywac (jak to nie jest jakas nieogarnieta ksiegowa, tylko taka, ktora obsługuje przynajmniej kilku rolników, to bedzie wiedziała co robić)

 

NAtomiast jesli sie nie rozliczasz z VAT, to nie mam pojecia co wówczas robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozaczek20    0

Czy wniosek o dostęp do portalu można złożyć przed podpisaniem umowy? Bo jeśli tak to czy można zrobić postępowanie ofertowe przed podpisaniem umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fynt    0

mam taki temat : aby dostać w następnym rozdaniu 60% dotacji (obszar D) należy conajmniej w dwa gospodarstwa wspólnie startować - jest ktoś chętny ? jestem z okolic Częstochowy i chcę ciągnik kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ichapl    1

Umowa podpisana w piątek
Miejsce 138x Lubelskie pierwsze poprawki w grudniu gdy byłem jeszcze 1500 , drugie w marcu
Teraz postępowanie papierowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

jestem na liscie 19xx w grudniu dzwonili na podpisanie umowy pozniej kontrol i poprawki a 2 tyg temu powiedzieli ze nie ma pieniedzy o co w tym chodzi? mam jakies szanse skladam na maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj