rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

feliksio    2

A ja pragnę powiadomić tych którzy kilkaset stron wcześniej na tym forum pisali bym nawet nie próbował składać wniosku na sam ciągnik bo szans nie ma żadnych. Dziś przyszło oficjalne pismo że postępowanie zatwierdzone na pełną kwotę zwrotu. Wniosek i postępowanie zrobione samemu co też koledzy z forum nie wróżyli nic dobrego. Podsumowując, nie zawsze należy słuchać podpowiedzi ludzi na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

A ja pragnę powiadomić tych którzy kilkaset stron wcześniej na tym forum pisali bym nawet nie próbował składać wniosku na sam ciągnik bo szans nie ma żadnych. Dziś przyszło oficjalne pismo że postępowanie zatwierdzone na pełną kwotę zwrotu. Wniosek i postępowanie zrobione samemu co też koledzy z forum nie wróżyli nic dobrego. Podsumowując, nie zawsze należy słuchać podpowiedzi ludzi na forum.

ciekawe rzeczy piszesz gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Zależy jakie zobowiązania, z tego co się słyszy firmy doradcze "mniej sprytnym" nawaliły takich rzeczy, ze nijak się z tego nie wywiaza, ale ważne pkt i miejsce na liście. No i oczywiście % od kwoty zwrotu bo wokół tego wszystko się kręci


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Ja też sobie sam pisałem (i to po raz drugi) i jakos przeszło. Grunt to nie wpisywac watości z powietrza, tylko tak, zeby wszystko miało rece i nogi. (no i zeby dało sie z tego wywiązać).

Ba, to ze zdecydowałem sie sam pisac pierwszy wniosek w poprzednim PROWie okazało sie wręcz zbawienne.

Wszyscy doradcy jakich pytałem chcieli robic sam wniosek i absolutnie nie polecali mi pisac zadnego przyrostu GVA, bo to niepotrzebne.

Ja tymczasem doszedłem do wniosku, ze zrobie to po swojemu i to GVA policzyłem.

Dzieki temu byłem na listach o niebo wyzej od wszystkich innych, ktorzy nie liczyli.

To mnie nauczyło, ze nawet najlepsi doradcy nie sa nieomylni i czasami lepiej samemu poswiecic pare dni na ogarniecie instrukcji, niz zlecac komus robote.

 

Dziś dostałem wezwanie na podpisanie umowy (pierwsze poprawki styczen, drugie koncówka marca). Zaczynałem w kuj-pom jako 11xx, teraz jesem dziewiecset ktoryś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

W przypadku cen w moim wniosku- zostały one specjalnie zawyzone bo było wiadome ze maszyny zdrozeja i dzięki temu nie trzeba z niczego rezygnować. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

nie możesz, zasada przetargowa

zostaniesz wezwany do podpisania aneksu umniejszającego kwotę pomocy

 

A właśnie mi powiedzieli, że jak przyjdzie pismo, że postępowanie poprawne to można składać podanie o aneks. Składał ktoś takie podanie? Czy może oni wzywają, a jeśli tak to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

A ja pragnę powiadomić tych którzy kilkaset stron wcześniej na tym forum pisali bym nawet nie próbował składać wniosku na sam ciągnik bo szans nie ma żadnych. Dziś przyszło oficjalne pismo że postępowanie zatwierdzone na pełną kwotę zwrotu. Wniosek i postępowanie zrobione samemu co też koledzy z forum nie wróżyli nic dobrego. Podsumowując, nie zawsze należy słuchać podpowiedzi ludzi na forum.

 

 

Słuchaj to nie o to chodzi, bo utwardzić sobie plac czy nawet wybudować dom też można sobie samemu, kto ci zabroni? pełno jest teraz samouków.  Ale mimo że robią naście lat w fachu i mają wielkie doświadczenie to  przy budowie domu czy innych pracach każdy korzysta z usług bo mały błąd to leży i kwiczy. Ważną rzeczą jest też wolny czas, bo u jednych jest kilka chłopa w domu zapną maszyny, zrobią robotę 5-cioma  ciiągnikami w dzień. a u innych gospodarz, od czasu do czasu dziadek pomoże,  żona zostaje z dziecmi  i tyle samo ha uprawia tydzień.

Kolejną sprawą jest nastawienie psychiczne i aktywność fizyczna. Ja jak narobię się w tygodniu to ani mi się nie uśmiecha jechać w gości  czy gdzieś na markety łazić kilometry i też nie byłem w stanie sobie wypełnić wniosku będąc zabiegany w gospodarstwie i znając tylko jakieś tam podstawy wymagań z netu zwłaszcza że to inwestycja za pół bańki.

 

Jeżeli sobie sam wypełniłeś tylko na ciągnik (1 maszyna) z obszaru D  i przeszło to bez komplikacji to oczywiście gratuluję sukcesu i oby ci szło tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Nareszcze przyszło pismo, że przetarg OK, trzeba jechać zamawiać maszyny. Nie chcę niekogo denerwować, ale to już 5 umowa z agencją od 2004 roku i kolejne zakupy dlagospodarstwa. Ja wychodze z założenia, że lepiej łyżeczką dłużej, niż chochelką raz, bo mozna sie zachlapać. Wnioski robię zawsze sam. Najlepszym doradcą jest rozporzadzenie i znajomość własnych możliwości. Nie muszę kombinować aby wykonac biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak długo trwało rozpatrywanie Twojego "przetargu"? I ewentualnie czego sie czepiali?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeśli można wiedzieć to na jakie maszyny składałeś wniosek? I w jakim województwie?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Łódzkie, beczka, śrutownik, ogólnie to drobiazgi bo w poprzednich brałem podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dzięki i gratuluję.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

moim zdaniem najgorsze jest uzasadnienie maszym jak ktoś posiada 20 hektarów A robi w 40 i maszyny też chce na 40 hektarów to nie tak łatwo dostać trzeba się głowić jak to uzasadnić i tu już przydaje się pomoc
tak samo ilość działek ja posiadam 50 działek A 20 hektarów pełno pisania
więc nie każdy ma tak łatwo napisał wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wiadomo, co dwiegłowy to nie jedna, ale ja nie bawie się w takie, że uprawiam a ktoś składa o dopłaty, dla mnie byłoby lepiej kupic zboże czy paszę niż robić na nieroba.

 Pisałem wniosek co miał 100 działek i też jest na tak. Dużo zależy od oceniającego. Ja podisałem, a kolejny wniosek znajomego nadal leży, bo i jemu i oceniającemu się nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i umowa podpisana teraz ten zakichany  portal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

szczypka nie wiesz jak im tam w śląskim idzie podpisywane umów? był ktoś jeszcze oprócz ciebie?
już zaczynam się denerwować 4 miesiące ciszy od poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

czy agencja sprawdza ceny po przetargu np. zgłasza się tylko 1 firma cena maszyny trochę zawyżona (można powiedzieć katalogowa) ale zaakceptowana przez agencję w umowie a rozliczenie z dilerem w postaci dodatkowej maszyny z fakturą np. 1zł jak w poprzednim prowie przerabiał to ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szczypka nie wiesz jak im tam w śląskim idzie podpisywane umów? był ktoś jeszcze oprócz ciebie?

już zaczynam się denerwować 4 miesiące ciszy od poprawek

poza mną nikogo poza pracownikami tam nie widziałem a byłem tam około dwóch godzin  ile im zostało do podpisania to nie mam pojęcia 

 

panowie ile czekaliście na login i hasło do portalu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja dostałem od ręki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to skoro nie dostałem od ręki to pewnie poczekam z miesiąc  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jest zaproszenie na podpisanie umowy. od razu zgłoszę się po login i hasło do portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj