rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macin87    71

jest jakaś nadzieja na sprzęt gdy jest się ponad 2500 w lubelskim ? Oprócz dopłat, w innych PROW-ach z niczego nie korzystałem :(

Na tym miejscu to bym się nawet nie łudził że coś skapnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

jedno kryterium wyboru miałem, a musza byc 2

a kiedy podpisywales umowe bo wczesniej wystarczylo jedno kryterium bynajmniej ja mam tak napiane w instrukcji posteowania ofertowego ktora jest doloczona do umowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

na początku lutego. Jak bym miał podpisana przed 18 stycznia to starczyło jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

na początku lutego. Jak bym miał podpisana przed 18 stycznia to starczyło jedno

uf dzieki za odp ja w listopadzie podpisalem a na poczatku marca dopiero skladalem postepowanie wlasnie z jednym kryterium i juz myslalem ze bedzie d*pa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

a to czy korzystałeś czy nie to nikogo w arimr nie obchodzi i raczej obchodzić nie będzie. Niestety ale widzisz my wszyscy mamy takie same warunki, oczywiście dodatkowe pkt za brak dotychczasowych dofinansowań  (powinni mieć nowi) a tu jest odwrotnie bo  70% podpisanych umów z mgr 2016 stanowią stali bywalcy którzy wiedzieli jak nabić punktów.

 

 a to jest akurat zasługa p. Sawickiego !!!!  

 tak jak i  to że po 10 latach w UE przypomniał sobie że mamy  małe gospodarstwa (mówię o rozdrobnieniu płatności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

A jak myślicie 152x w lubelskim jest jakaś szansa

koledzy są na 17xx i 13xx to jeszcze umowy nie podpisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A skąd masz te informacje? Żadnych dodatkowych punktów za wcześniejsze korzystanie z MR nie było.

 

opolskie – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób:

– jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów, przyznaje się 1 punkt,

– jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest beneficjentem działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007–2013 lub operacji typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego programem, przyznaje się 1 punkt,

– jeżeli operacja dotyczy przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt

 

W Opolskim tak jest nie wiem jak inne województwa

 

Kto jest z opolskiego na około 400 miejscu i ile ma punktów??

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W Pomorskim żadnych punktów za MR nie było.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Jak wyglada teraz w łódzkim ?

Jakie miejsce ostatnio poprawki dostało ?

Ja miałem miejsce 126* a po aktualizacji 120* poprawki miałem dwa tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja miałem miejsce 126* a po aktualizacji 120* poprawki miałem dwa tygodnie temu

Dzieki za info... A dostałeś na samym początku pismo...ze nie ma kasy i musisz czekać ? Czy byłeś w tej uprzywilejowanej grupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Dzieki za info... A dostałeś na samym początku pismo...ze nie ma kasy i musisz czekać ? Czy byłeś w tej uprzywilejowanej grupie ;)

Też dostałem takowe pismo wiec jedziemy na tym samym wózku. Jedno tylko mnie zastanawia dlaczego są takie duże przesunięcia na listach czy to wymogi takie duże czy ludzie porostu nie chcą się wiązać na tak długo z agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

koledzy są na 17xx i 13xx to jeszcze umowy nie podpisali

 

 

a czy koledzy są po dwóch poprawkach bo ja jestem coś ponad 17xx rozmawiałem z agencja i na razie szansy nie ma nawet na rezerwowej nie jestem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ktoś coś wie kiedy ruszy nabór na obszar D? Pasowało by coś zmodernizować swój park maszynowy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

składał ktoś na ten obszar B (rozwój produkcji mleka)?
chciałbym rozbudować oborę i dodatkowo trochę pozmieniać obecną - przesunąć stanowiska do przodu, koszt przebudowy szacuje na około 60 tys. złotych reszta to wyposażenie (w tym obszarze jest 500 tys? ) typu paszowoz, wyciągi, zbiornik na mleko itp. moje pytanie czy warto pisać tą budowę i remont? czy dużo jest z tym zamieszania? słyszałem że można jakoś zasymulowac remont obory przy pomocy wiatraków do wietrzenia
ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Panowie, czy drogą aneksu po podpisaniu umowy mogę dorzucić jeszcze do wniosku zakup drzewek wiśni? Policzyłem wypady w sadzie i jest tego ok 1000 drzewek, więc stwierdziłem, że warto by było podpiąć to pod wniosek, skoro i tak to będę musiał kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

Witam z tego co wiem to na 30000 tys wnioskow na polske ma dostac ok 12000 reszta aut i nabor w 2018 roku kwestja jest teraz taka jak oni to rozdysponuja na wojewodztwa .Prawdopodobnie do konca maja kto sie nie zalapie to bedzie wniosek odrzucony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

martinoss nic już nie odpiszesz aneksem, ja rezygnowałem z 3 maszyn na rzecz jednej i robili mi trochę utrudnienia ale przeszło, w twojej sytuacji jedynie to rezygnacja z czegoś na rzecz drzewek ale nic nie możesz dopisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdy np. we wniosku mialo sie prase i owijarke za 210 tys a pozniej u dealera utargowalo sie je za 180 tys to czy za te 30 tys bylo by mozna dopisac jakas maszyne ?

Edytowano przez Mariuszbrzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj