rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtu    2

nie mam zapytania dotyczącego zakupu maszyn lecz związane z budową. Ofert spływa sporo, kilka wpadło pocztą, reszta mailowo.

 

z tego co się orientowałem to najlepiej wpisać dostarczenie ofert osobiście pod wskazanym adresem i wtedy wszystkie oferty listowne i mailowe możesz legalnie odrzucić, a przyjadą tylko ci którym naprawdę zależy

 

patrzyłem na twoje ogłoszenie - jesli to nie tajemnica robisz to z MGR ??

Edytowano przez Wojtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no tak osobiście tylko wtedy musisz zakupić kilka kilo kawy, kilka kilo ciastek i wziąć sobie miesiąc wolnego bo jak każdy zacznie przyjeżdzać i pitolić jaki to on dobry nie jest to trochę z tym zejdzie....Najlepiej mailowo bez czekania bez kłopotu i bez śmieci.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie musisz nikogo przyjmować w domu. Przedstawiciel ma przyjechać z gotową ofertą, wręczyć Ci ją i odjechać, jak przyjedzie nieprzygotowany to niech wraca do firmy i przyjedzie następnego dnia. Nie widzę w tym problemu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No jak by tak było to też nie widzę problemu ale niekiedy jak ładna pogoda,robota w polu a ten siedzi i bełkocze o "dodatkach" chcę go spławić a ten dalej swoje. Raczej dealerzy czy firmy budowlane to nie listonosze. On musi cie przekonać za wszelką cenę bo ma z tego % udziału w inwestycji. A jeszcze bardziej popadłem w załamke jak znajomy przedstawiciel powiedział mi że on ma rozkaz jechać w ładną pogodę  bałamucić rolnika aż do bólu bo wtedy rolnik poskarży się sąsiadowi czy pod kościołem że przyjechał ten od classa czy innej firmy i pitoli, a robota w polu. (reklama) a ktoś to zawsze wykorzysta bo są ludzie co lubią posłuchać i mają na to czas więc tak to wygląda w praktyce, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie, ja tych przedstawicieli z którymi nie chcę gadać to do domu nie zapraszam, bo tak to w miesiącu by kilka dni tracił na słuchanie jak to ich marka jest najlepsza a tak to na dworze pięć minut i z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

ile trzeba czekać na przyznanie dostępu do portalu złożyłem w centrali tydzień temu miało przyjść na maila i cisza

ile macie odpowiedzi od dilerów na zapytanie ofertowe?

myślę by wpisać dostarczenie ofert tylko do gospodarstwa (nie poczta), przejdzie to w agencji

Ale wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Login i hasło dostałem od ręki.

No jak by tak było to też nie widzę problemu ale niekiedy jak ładna pogoda,robota w polu a ten siedzi i bełkocze o "dodatkach" chcę go spławić a ten dalej swoje. Raczej dealerzy czy firmy budowlane to nie listonosze. On musi cie przekonać za wszelką cenę bo ma z tego % udziału w inwestycji. A jeszcze bardziej popadłem w załamke jak znajomy przedstawiciel powiedział mi że on ma rozkaz jechać w ładną pogodę bałamucić rolnika aż do bólu bo wtedy rolnik poskarży się sąsiadowi czy pod kościołem że przyjechał ten od classa czy innej firmy i pitoli, a robota w polu. (reklama) a ktoś to zawsze wykorzysta bo są ludzie co lubią posłuchać i mają na to czas więc tak to wygląda w praktyce,


No właśnie w tym wypadku to listonosze. Po to złożyłeś zapytanie ofertowe żeby mogli przyjechać z gotową atrakcyjną ofertą, jak nie potrafią jej stworzyć to trudno.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

z tego co się orientowałem to najlepiej wpisać dostarczenie ofert osobiście pod wskazanym adresem i wtedy wszystkie oferty listowne i mailowe możesz legalnie odrzucić, a przyjadą tylko ci którym naprawdę zależy

 

patrzyłem na twoje ogłoszenie - jesli to nie tajemnica robisz to z MGR ??

 

Tak MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

mazowieckie pierwsze poprawki pół roku temu, dzwoniłem w zeszłym tygodniu do osoby prowadzącej,Pani która prowadzi wniosek powiedziała ze sprawdziła i przekazała wniosek do zatwierdzenia może to trwać około 2 tygodni. Przerabiał ktoś ten temat? ile czasu tak naprawdę może to potrwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

Czy maszyny  na Prow muszą mieć oznaczenia CE  znak B ????


mazowieckie pierwsze poprawki pół roku temu, dzwoniłem w zeszłym tygodniu do osoby prowadzącej,Pani która prowadzi wniosek powiedziała ze sprawdziła i przekazała wniosek do zatwierdzenia może to trwać około 2 tygodni. Przerabiał ktoś ten temat? ile czasu tak naprawdę może to potrwać?

 

długo kolego ja byłem 3xx a wniosek pół roku leżał ale umowa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

mazowieckie pierwsze poprawki pół roku temu, dzwoniłem w zeszłym tygodniu do osoby prowadzącej,Pani która prowadzi wniosek powiedziała ze sprawdziła i przekazała wniosek do zatwierdzenia może to trwać około 2 tygodni. Przerabiał ktoś ten temat? ile czasu tak naprawdę może to potrwać?

druga osoba moze wyslac ci poprawki , albo mozesz czekac kilka miesiecy - jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

swoją droga ciekawe są te aktualnizacje.

Ja też byłem pierwotnie na pozycji 11xx, a dzis jestem na 9xx

 

JAki z tego mozna wyciągnac wniosek?

-Tylu ludzi odrzucili (ze wzgledu na będy/ formalnosci)?

- ludzie sami rezygnują? dlaczego?

- a moze przy poprawkach zmieniaja sie punkty i jedni spadaja na listach a inni idą w góre?

 

Ma ktos cos pewnego do powidzenia na ten temat?

U nas w kuj-pom było w lipcu prawie 2500 wniosków a jest obecnie około 2400. Czyli setka odpadła z dwóch pierwszych podanych przez Ciebie powodów.

Od lipca przesunąłem się o 150 miejsc. Czyli 50 wniosków podlega pod ostatni podany przez Ciebie powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Na zatwierdzenie postępowania ARiMR ma 30 dni, jak coś to trzeba dusić. Nawymyślali głupkowatych wymogów a teraz nie mogą z tego wybrnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

pytanie, czy mogę z tego obszaru B przy rozbudowie obory kupić na wyposażenie takie rzeczy jak:
-paszowoz, zbiornik na mleko, wyciągi obornika, poidla, maty dla krów, dojarke
- silosy na zboże

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

CZy jesli przeprowadzilem postepowanie ofertowe pod koniec stycznia i agencja mi je rozpatrzyla negatywnie to moge teraz zrobic postepowanie z data z Lutego i oddac na starych zasadach czy musze korzystac z portalu? Umowe podpisalem na poczatku Marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wyposażenie budynków inwentarskich to chyba wszystko, u mnie paszowoz, dojarka, mieszalnik, wentylatory, maty i chyba zgarniacz wezmę i niby wszystko pasuje.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Panowie, czy ja mogę przed podpisaniem umowy dostać ten login i hasło do portalu i przeprowadzić to postępowanie ofertowe? Zależy mi na czasie, jestem po drugich poprawkach i nie wiem jak to rozegrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Czy jak mam we wniosku termin realizacji na czerwiec 2018 a postepowanie ofertowe przeprowadzone teraz z wynikiem pozytywnym to muszę aneksować termin realizacji? Czy może zostać tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

A długo trwa aneksowanie? Ja jeszcze umowy nie podpisałem, ale w II poprawkach mój genialny doradca wpisał mi termin grudniowy, myślałem, że to jest orientacyjne, a on twierdził, że ja i tak szybciej maszyn nie kupię. Za co Ci doradcy pieniądze biorą... :) Czyli będę pewnie musiał aneksować, ciekawe czy aneks o taki szczegół dałoby się zrobić w miarę szybko.

 

RafaKdziela, Podpisałeś już umowę na MGR i zacząłeś tą procedurę przetargową przed jej podpisaniem? Mógłbyś mi pokrótce wytłumaczyć jak to wygląda krok po kroku? To bym pojechał po login i hasło i zaczął działać, bo mi mega na czasie zależy. Będę wdzięczny za pomoc.  :)

Edytowano przez martinoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks jesli dobrze pamietam mozna złorzyc razem z wnioskiem o platnosc,aneks i tak szybciej rozpatrzą niz wniosek o płatnosć bo na to mają termin 3 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Agencja rozpatruje wniosek o płatnosc w terminie 3 miesiecy od dnia jego złozenia i dokonuje wypłaty srodkow niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.W przypadku wystapienia opoznienia w otrzymaniu przez agencje srodkow finansowych na wyplate pomocy ,agencja dokona wyplaty pomocy niezwlocznie po ich otrzymaniu"- cytat z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj