rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal22    57

czy ktoś z lubelskiego napisze ile ma się punktów między 1700 a 1800 pozycją na liście... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Nie dawno podpisalem umowe i dzis znalazlem w niej taki zapis

 

 

"Beneficjent zobowiazuje sie zlozyc wniosek o platnosc wraz z wymaganymi dokumentami po zakończeniu realizacji calosci operacji w terminie od dnia 2018-01-01 do dnia 2018-01-31"

 

Czy to znaczy ze jak kupie w niedługim czasie wszystkie maszyny to o zwrot mogę sie domagać dopiero w przyszłym roku a nie zaraz po kupnie?

Z wnioskiem o płatność możesz złożyć wniosek o aneks z prośbą o zmiane terminu realizacji. Mi Pani prowadząca powiedziała, że najlepiej by było złożyć troche wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rhizopus86    7

czy ktoś z lubelskiego napisze ile ma się punktów między 1700 a 1800 pozycją na liście... 

 

Lubelskie 4.48 pkt miejsce około 179x. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfab    0

Czy płyty obornikowe nadal są wymagane? Zamierzam odnowić hodowlę bydła w gospodarstwie rodziców i szukam pomocy w paru kwestiach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kolego przepisy to z roku na rok się zaostrzają, nigdy w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfab    0

Czytałem coś, że to ma się zmienić. Podobno niepotrzebnie wybudowano 160tyś płyt no ale nie mogłem znaleźć dlaczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak głęboka ściółki to nie trzeba. Chociaż mogło się zmienić, jak mr poprawki robiłem prowadząca dała mi jakieś oświadczenie, ze obornik idzie z glebokiej bezpośrednio na pole. Ale i tak zaraz była budowa i jest płyta
Nie wyobrażam sobie pracy gdzie obornik leży okrągły rok bez szamba i płyty, czołgu trzeba chyba. Kilka ton cementu czy grucha to nie majątek, nie mówiąc o tym gdzie to szambo wendruje potem wodę ze studni ludzie piją


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Umowę mam podpisana, postępowanie oddam w Poniedziałek do agencji. Moge już kupić maszyny czy musze czakac az rozpatrza?  Chce kupic miedzy innymi opryskiwacz ktory bedzie mi potrzebny w niedlugim czaasie  a jak zamowie teraz to  itak miesiac trzeba czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Witam od kiedy muszę prowadzić tą książke przychodów i rozchodów ( uproszczona księgowość)??? Dodam że jestem już na VAT.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A wcześniej pisali, że trzeba księgę przychodów i rozchodów bez względu na to czy vatowiec czu ryczałt. Oni chyba sami nie wiedzą, w każdym or inne info


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewals    0

Jeśli podpisze umowę przed 18 marca to murze korzystać z portalu przetargowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Jeśli zdążysz złożyć przed wejsciem portalu to po staremu jeśli nie to wchodzisz na platformę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Ma ktoś jakiś przykładowy wzór protokołu z postępowania? Są tam niektóre punkty w których nie wiadomo co wpisać. A jak rozwiązujecie sprawę z powiązaniami osobistymi lub kapitalowymi? Jest jakiś wzór do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

 Ale podpisanie umowy czy postępowanie ofertowe?

postępowanie musisz złożyć przed 18 marca. no i musi być zrobione prawie idealne bo jak jest coś źle to wycofują i wtedy portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Oświadczenie piszesz ze nie jesteś powiązany kapitałowo z każdą firma i coś tam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdom    1

postępowanie musisz złożyć przed 18 marca. no i musi być zrobione prawie idealne bo jak jest coś źle to wycofują i wtedy portal.

 

postępowanie może złożyć po 18 marca, lecz musi być rozpoczęte przed tym terminem, Tak mi bynajmniej w Agencji powiedziano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Możesz na własne ryzyko, jednak każdy chyba czeka za akceptacją postępowanie ze strony agencji heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

A skąd wiesz , że zaakceptują ci to co chcesz i czy jest to zrobione dobrze ? Ja już robie drugi raz wiec nie jest tak pięknie, zależy jeszcze na kogo się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Według przepisów fakturowac można po dacie sporządzenia protokołu z postępowania ofertowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Nikt chyba nie daje specjalnie źle zrobionego postępowania, każdy daje raczej zrobione dobrze a agencja i tak coś czasmi znajduję i odrzuca. Zamówić można ale co jeśli agencja odrzuci i następne postępowanie trzeba będzie robić przez portal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj