rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek198402    3

po 18 stycznia będą obowiązywały  nowe zasady zapytań ofertowych , to co kążdy piszczy zeby zdążyć do 18 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Ciekawe co inteligencja z centrali ARiMR wymyśli w tym serwisie przetargowym i z jaką prędkością padną serwery :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

po 18 stycznia będą obowiązywały nowe zasady zapytań ofertowych , to co kążdy piszczy zeby zdążyć do 18 03

Jak by Twoja prowadząca wniosek powiedziała że podpisujesz umowę i jestes na starych zasadach to byś nie piszczal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa nowe po 18 styczniu bo w postepowaniu ofertowym pisemnym oprocz ceny musi byc drugie kryterium wyboru. Cena i cos jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

Umowa podpisana 01.03 i prowadzący powiedział żeby robić postępowanie ofertowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

W Małopolsce trochę kasy zostało. Wysyłają kolejne pisma z poprawkami do rolników do numeru 640... pierwotnie 560szt czyli +15%. Jeżeli wejdzie portal z przetargami to możliwe są kolejne oszczędności i może przesunięcia... i ostatnie info, że w maju będą wysyłać pisma o zakończonym postępowaniu bo przesunięć nie przewiduje się(informacja telefoniczna z piątku).      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_a_c_p_e_r    3

Witam mam pytanie czy jak będę składa ł wniosek na MR to czy będę mógł razem z tym wystąpić też o Modernizacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Chyba trzeba czekać na kolejne nabory... Na Farmer .pl pojawił sie artykuł który juz chyba calkiem rozwiewa jakiekolwiek nadzieje :/

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

A jak tam się przedstawia sytuacja w lubelskim czy coś wiadomo na ile wniosków wystarczy funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

W Małopolsce trochę kasy zostało. Wysyłają kolejne pisma z poprawkami do rolników do numeru 640... pierwotnie 560szt czyli +15%. Jeżeli wejdzie portal z przetargami to możliwe są kolejne oszczędności i może przesunięcia... i ostatnie info, że w maju będą wysyłać pisma o zakończonym postępowaniu bo przesunięć nie przewiduje się(informacja telefoniczna z piątku).      

 

to że jest kasy w małopolsce na 650 wniosków to ja w pazdzierniku tu pisałem. Rafał tez opryskiwacz mam full opcje każdy rozpylacz to osobny elektrozawór i dawka z GPS no tylko ze bez rękawa ale za ponad 60 netto tylko 0,35 pkt to mi dało.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

Witam, czy po podpisaniu umowy mogę aneksować o zmianę w zestawienie rzeczowo-finansowym z jednej maszyny na całkiem inną w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Witam, jeżeli mieszkam na obszarach ONW, mam poniżej 40 lat, prowadzę mniej niż 5 lat samodzielnie gospodarstwo rolne, a nie posiadam wykształcenia rolniczego to w ramach zakupu maszyn, na które się kwalifikuję otrzymam 50% czy 60% zwrotu ceny netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam, miał ktoś taki przypadek przy postępowaniu ofertowym, że złożone oferty tak jak u mnie na opryskiwacz dwie kazał sprawdzający odrzucić bo szerokość  robocza inna niż w zapytaniu ofertowym a ta co wygrała była ok, to tylko wystarczy poprawić protokół, i będzie ok, miał ktoś taki przypadek. Z tego powodu nie ma chociaż jakiejś kary %, toż ja nie miałem wpływu co oferent napisze, jak myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

Ja jeszcze mam nadzieję że coś dorzucą i chociaż ta połowa się załapie, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Kacper  może tak się zdarzyć i po odrzuceniu dwóch ofert  piszesz protokół i będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

o patrz... A ja o 300 miejsc wyżej a od listopadowych poprawek cisza..... również mazowieckie :(

 

Ja też mazowieckie pozycja 10xx w październiku pierwsze poprawki i od tamtej pory cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Witam, miał ktoś taki przypadek przy postępowaniu ofertowym, że złożone oferty tak jak u mnie na opryskiwacz dwie kazał sprawdzający odrzucić bo szerokość  robocza inna niż w zapytaniu ofertowym a ta co wygrała była ok, to tylko wystarczy poprawić protokół, i będzie ok, miał ktoś taki przypadek. Z tego powodu nie ma chociaż jakiejś kary %, toż ja nie miałem wpływu co oferent napisze, jak myślicie.

 

Ja robiłem postępowanie na dwie maszyny i w obu przypadkach 2 oferty zostały odrzucone z powodu nie zgodności z zapytaniem ofertowym i agencja to przyklepała bez problemu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja bym na to nie liczył że dorzucą, ale zdziwią się ile wniosków będzie w następnym naborze- mimo wszystko zamierzam składać  B) tak łatwo nie odpuszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nic nie dorzucą.

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/na-modernizacje-maszyn-ciagle-za-malo,70064.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

2018 wniosek, umowa najwcześniej w 2020 i pasuje, teraz złożę na budowlanke. Im później tym lepiej może uda się ogarnąć wkład własny bez kredytu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Jeśli postępowanie ofertowe zostanie rozpatrzone pozytywnie to dostaje tylko powiadomienie listownie i mogę zamawiać sprzęt? Czy wygląda to inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj