rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Na starych zasadach jesteś jak podpisałeś umowę do 18 stycznia jak po to do wejścia platformy robisz po staremu a potem musisz wejść na platformę jak ci nie przejdzie za pierwszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

czyli jak 3 stycznia podpisałem umowę a już 2 raz składałem postępowanie i sprawdzający  mówił ostatnio że część może przejść a resztę będzie można wycofać np to po 18 marca dalej będę mógł składać postępowanie na resztę maszyn kolejny raz czy już platforma mnie obowiązuje, wie ktoś jak to jest ja mam 13 maszyn i w tym silosy i papierologii  250 stron, ale wreszcie może ogarnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Po staremu robisz nadal, tak jak masz w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż mi się wierzyć nie chce, że was aż tak trzymają z tymi poprawkami. Jeździjcie i się trochę upominajcie z tymi dokumentami. Widzę że w podlaskim arimr ma niezłe tępo. Pierwsze poprawki dostałem 6 lutego. Oddałem je 17 lutego z winy doradcy, bo w kółko to szkolenia to innym wnioski poprawiał i tak w kółko. Drugie poprawki(błahostki) dostałem 22 lutego. Dostarczyłem je 24 lutego czyli w ten piątek i na jutro mam umówione podpisanie umowy :D

 

dzwoniłem nie raz to mi powiedziała ze nie tylko mój wniosek robi ,no i co na to poradzisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Po staremu robisz nadal, tak jak masz w umowie

Ja w umowie tez nie mam ani słowa o portalu ale kobieta od rozliczeń z która miałem pogadankę po podpisaniu umowy mówiła że jak nie przejdzie postępowanie złożone przed 18 marca to wskakuje na platforme.

Sam już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Witam. Panowie,doszly mnie sluchy od przedstawidcieli handlowych,ze sa przesunięcia kasy smile.png)) dzwoniłem do Bydgoszczy do mojej doradczyni ktora zajmuje sie moim wnioskiem i rowniez potwierdza te informacje,oczywiscie w agencji wszystkiemu zaprzeczają i każą cierpliwie czekac na informacje smile.png 

 

Eurokujawy ??

 

Te Panie od początku mówiły, że dostaną wszyscy a w praniu wychodzi inaczej.. Również robiły mi wniosek i gdyby policzyly ptk za siewnik byłbym na "zielonej" liście. Życie

 

Konferencja z Ostródy poniżej. Przestańcie się już łudzić, że dostaną wszyscy. Kasy jest na 12 tys wniosków i koniec. Na konferencjach wypowiadają się ministrowie/wiceministrowie i otwarcie mówią, że przesunięć nie będzie a uczestnicy tego forum dalej swoje..

 

 

Bieżąca realizacja programu i szansa na zmiany reguł dofinasowania w przyszłości

Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się, że na listach rankingowych znalazło się blisko 30 000 osób. Zapotrzebowanie na środki na rozwój gospodarstw jest dziś ogromne.

Środki są ograniczone, a zatem tylko ok. 12 000 wniosków zostanie wspartych dotacją. Średnia kwota pomocy na podstawie dotychczas podpisanych umów wynosi 177 tys. zł, a analizując wszystkie wnioski podpisane, kwota ta wzrasta do około 230 tys. zł.

A co z tymi, którzy w obecnym rozdaniu dotacji nie otrzymają? Zgodnie z przepisami termin rozpatrzenia wniosków złożonych w 2016 roku wynosi 10 miesięcy od daty opublikowania listy kolejności przysługiwania pomocy. Wnioski, które nie zmieszczą się w limicie pozostaną bez środków i wsparcia, a osoby nadal zainteresowane otrzymaniem świadczeń będą musiały złożyć kolejny wniosek o przyznanie pomocy w następnym naborze. W związku z tym, że alokacja środków na nabór w 2016 roku została zwiększona, kolejny nabór na działania związane z modernizacją (obszar D) zaplanowany jest na rok 2018. Zwiększona alokacja środków w naborze w 2016 roku sprawia, że wniosków jest bardzo dużo. Stąd długie terminy i duże obciążenia jednostek ARiMR, które zajmują się bezpośrednią obsługą wniosków. A zatem nie ma fizycznej możliwości przeprowadzenia nowego naboru wcześniej niż w 2018 roku.

 

 

Skoro tak twierdzisz to powiedz mi co zrobią z pięniędzmi które zostaną z innych programów?? Oddadzą spowrotem do Uni?? Przecież to logiczne że Modernizacja obszar D cieszy się największym zainteresowaniem ipieniądze niewykorzystane z innych programów będą przesuwać na obszar D

 

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

pożyjemy zobaczymy, nie ma co ukrywać jak jakieś pieniądze zostaną w obecnej perspektywie finansowej to z pewności bedą "rzucone" na modernizacje gospodarstw.Tylko kwestia kiedy?ile? i czy w tym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No i w końcu u mnie się ruszyło. Mój wniosek przejęła kobietka i dziś był telefon z prośbą o przesłanie kilku drobnych poprawek. Zobaczymy co dalej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Macius , nie wiem czy wiesz ale te programy sa do 2020 takze jak juz cos z nich zostanie to w 2020 przeniosa te srodki na inne dzialania w których brakuje srodkow tak jak to bylo przy 2007-2014, ale napewno nie teraz gdzie przeprowadzonoi dopiero po 1 naborze i to nie kazdego programy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Według agencji PROW 2014-2020 kończy się w roku 2022.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu u mnie się ruszyło. Mój wniosek przejęła kobietka i dziś był telefon z prośbą o przesłanie kilku drobnych poprawek. Zobaczymy co dalej.

 

i się w końcu doczekałeś teraz szybko poprawki i podpisuj umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

nie piszcie bzdur o krętactwach i jacy to cwani nie jesteście bo z tego później same problemy są , z PROW-u na PROW coraz gorzej , może ciężko w to uwierzyć ale ten temat nie tylko rolnicy czytają . już były cytowane kiedyś posty w agrobiznesie z innych tematów w agrofoto. tak więc nadgorliwi te złote myśli i rady zostawcie dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

i się w końcu doczekałeś teraz szybko poprawki i podpisuj umowe

Gdyby to tylko ode mnie zależało...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to gratulacje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Do mnie dzwoniła pani z agencji ,że mam male poprawki i będę podpisywał umowę . Pani była bardzo miła i chwilkę z nią rozmawiałem odnośnie nowy zasad (ofert) do końca sami nie wiedzą jak to ma funkcjonować , powiedziała tylko tyle ,że od 18 marca ma to wejść w życie i pochopnie nie zamawiać maszyn ponieważ agencja będzie miała prawo do wskazania dilera od którego mamy kupić daną maszynę. AAAA i wszyscy co są na tzw... zielonej liście to do maja muszą podpisać umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Maciuś tak jak koledzy pod Twoim postem napisali PROW jak sama nazwa mówi 2014-2020 trwa do roku 2020. I tak jak koledzy wyżej wspomnieli jak będą jakieś przesunięcia to przy następnym naborze 2018 a nie teraz. Zostało 3 miesiące na sprawdzanie przez agencję wniosków, agencja z wnioskami które się łapią w limicie jest w czarnej d*pie i nie na darmo powstał w ostatnim rozporządzeniu zapis mówiący o tym że jeśli zajmujesz się poza limitem to Twój wniosek nie będzie brany pod uwagę a tym samym nie otrzymasz pomocy. Ministrowie się wypowiadają, że żadnych przesunięć nie przewidują a Wy ciągle swoje. Trzeba z tym faktem już się pogodzić. Kupić używany sprzęt i próbować przetrwać ciężkie lata, które właśnie nadeszły w rolnictwie.

 

PS. Maciuś u mnie ksiądz na kazaniu mówił, że przesunięcia będą !! Pewne info :) 

Edytowano przez swiety77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Igor03 kolego ,co to za szopki z tym wymysłem niby ,że to agencja ma prawo do wskazania nam dilera ? Mi mówili zupełnie ,co innego ,że agencja ma prawo i obowiązek w pomocy wybrania odpowiedniej oferty ,ale to rolnik decyduje kogo wybiera i powiedzieli jeszcze ,że wcale nie najniższą ofertę muszę wybrać o ile ten wybór rzeczowo wyjaśnię .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Nie wiem , ja tylko mówię to co mi babka z agencji dziś powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

pierwsze poprawki wysłane po nowym roku, ile oni mają czasu na odp miesiąc? bo już tracę cierpliwość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Oni nie mają terminu na sprawdzenie, jak trafisz na spód to możesz i 3 miesiące czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

pierwsze poprawki wysłane po nowym roku, ile oni mają czasu na odp miesiąc? bo już tracę cierpliwość..

He ja pierwsze poprawki dostalem ok 5 sierpnia, a umowe podpisalem w lutym tego roku :)     gdybym godzil sie na propozycje zmniejszenia maszyn prowadzacej zapewne byloby to duzo wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oni nie mają terminu na sprawdzenie, jak trafisz na spód to możesz i 3 miesiące czekać

 

Pewnie swój harmonogram mają .Trzeba często dzwonić ,to zawsze coś się ruszy .Były małe utrudnienia ,ale po poniedziałkowej rozmowie wszystko się wyjaśniło i tylko małe zmiany będą i w końcu podpisanie umowy .Nie wiem ,co jest grane w agencji ,ale chcieli mi zabrać punkty .

Warto dzwonić ,bo tak może być różnie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj