rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Skup14    0

Czy mogę kupić jedna maszynę droższa o 20tys niż miałem we wniosku (ciągnik) a inna tańsza o 20tys (opryskiwacz)? Maszyny maja być brane od 2 rożnych sprzedawców. Ze kupić mogę to wiem , tylko czy dostane zwrot do tych 20tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

przy poprawkach masz możliwosc korekty zamiany maszyn tylko wtedy licz sie ze jesli punktowana zamienisz na nie punktowana mozesz spac na liscie w dol


 


Czy mogę kupić jedna maszynę droższa o 20tys niż miałem we wniosku (ciągnik) a inna tańsza o 20tys (opryskiwacz)? Maszyny maja być brane od 2 rożnych sprzedawców. Ze kupić mogę to wiem , tylko czy dostane zwrot do tych 20tys?

 

a jestes przed podpisaniem umowy, w trakcie poprawek , czy przed poprawkami??

Edytowano przez Artureczek001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To fajnie. Ja dziś dzwoniłem do Biura ARiMR w sprawie mojego wniosku gdzie od wysłania przeze mnie poprawek mija już czwarty miesiąc bez odzewu ze strony agencji i co usłyszałem "mamy dużo pracy, niedługo napewno dostanie Pan jakąś odpowiedź". I powiedział, że już kilkanaście umów podpisali, no normalnie pogratulować tylko tempa pracy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje cena moze roznic sie okolo 5 procent w stosunku do zlozonych wczesniej ofert wiec zapewne bedzie problem az z taka roznica w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

to było by super gdyby coś przesunęli szczególnie w warmińsko mazurskim gdzie żeby się załapać na "zieloną" listę trzeba było mieć 6,5pkt :blink:  chyba jeden z najwyzszych progów jak nie najwyższy w kraju.

@Piwo111 o co chodzi z tym Agrobiznesem?

 

to w tej chwili na ile wnioskow starczy pieniedzy w Warminsko-Mazurskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Co o tym sadzicie ??

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ponad-607-mln-euro-na-modernizacje-w-obszarze-d,69549.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg ciebie zetor we wniosku pisze ze ciagnik 200 tys rozsiewacz 50 opryskiwacz 50 a po podpisaniu umowu kupuje ciagnik za 260 tys a pozostale po np 20??? Z tego co wiem cena maszyny miala wplyw na punkty wiec watpie by mozna znaczaca zmieniac ceny po poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Co o tym sadzicie ??

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ponad-607-mln-euro-na-modernizacje-w-obszarze-d,69549.html

Nabory były przewidziane co roku(zresztą, tak samo jak w starym prowie, mieli robić co roku a jak dostali wniosków na kilka lat to tylko przesuwali po kawałku) , więc każdy wiedział o tym że jeszcze pieniądze są, kwestia kiedy i jak je rozdysponują

 

Moim zdaniem najbardziej sprawiedliwym by było jakby robili nowy nabór ale te wnioski które obecnie są poza limitem też je uwzględniali, bo inaczej to będzie 10% nowych wniosków a reszta ci sami co składali w 2016 i tylko na darmo zostaną zmarnowane pieniądze na nowe wnioski oraz czas urzędników na liczenie punktów

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Co o tym sadzicie ??

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ponad-607-mln-euro-na-modernizacje-w-obszarze-d,69549.html

Czyli co będą kolejne nabory a w tym naborze nie ma już co liczyć na przesunięcia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwosz11    0

@Macius
Będą przesunięcia z tego co mi wiadomo . Jaki sens robić nowy nabór jak i tak złoża go te same osoby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Bo to jest logiczne ze polowa kasy w naborze 2016r i połowa w naborze 2018.Do tego drugiego naboru resztki z innych działań wrzuca w 2019 a najpewniej 2020r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

to w tej chwili na ile wnioskow starczy pieniedzy w Warminsko-Mazurskim?

 

 

ostatni wniosek mieszczący się w limicie ma nr 694 i uzyskał 6,56 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Jeśli będa przesunięcia to na obszar D nie szybko będzie nowy nabór ,który ,,zapowiadany'' jest na przyszły rok .

 

Gdy nie będzie przesunięć to z pewnością będzie wiele tych samych wniosków , ale nie tylko .  Będzie również wiele nowych , nie każdy miał okazję złożyć w 2016 i czeka na następny nabór na D . Wiadomo szkoda pieniędzy które zainwestowało się we wniosek ale nie każdemu da się dogodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

 

ostatni wniosek mieszczący się w limicie ma nr 694 i uzyskał 6,56 pkt.

 

czyli jak jestem kilkadziesiat miejsc od konca to nawet po przesunieciach nie mam na co liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Lubelskie umowa podpisana, cały styczeń nic nie podpisywali i mój termin przesuwali 2 razy, bo system.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

musisz teraz robić postępowanie ofertowe czy już ta platforma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Artureczek dokladnie tak, pospisujesz umowe potem robisz postepowanie ofertowe jezeli kupisz ten rozsiewacz i opryskiwacz o takich samych parametrach co w zestawieniu to w czym problem.    Skad masz teoretycznie wiedziec jakie z jaka cena dealer wygra przetarg. skladasz 3 oferty na ten opryskiwacz jedna 20tyts druga 21 trzecia 22 ta 20 wygrywa i po temacie na ciagnik masz jedna 260 druga 270 trzecia 280 skoro za 200 nie masz oferty to jak masz go kupic za tyle :)

Zelkow postepowanie ofertowe mozna robic do dnia w ktorym wejdzie platforma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Sam robię postępowanie Ale nie wiem czy nie lepiej byłoby już z tą platformą. Ludzie ile tych papierów jest a głupi przecinek i do poprawki.mam 3 maszyny Ale współczuję komuś kto ma więcej a słyszałem o 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam ja mam 11 maszyn i 3 silosy. I pierwsze postępowanie wycofane i się robi drugie, Ale mam pytanie czy ktoś stawia silosy czy też sprawdzający chciał umowę montażu silosów co to jest bo u mnie mój chce, wiecie co to ma być, może ma ktoś coś podobnego pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze oferty masz we wniosku ze ciagnik 200 a opryskiwacz i rozsiewacz po 50 to skad inne cenny az z taka roznica potem przy postepowaniu ofertowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj