rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

metalll    0

koledzy a czy mogę jeszcze zmienić maszynę we wniosku? bo chcę wziąć owijarkę samozaładowczą czołową zamiast przyczepy do bel metal fach t009.punktów mają tyle samo.jestem po pierwszych poprawkach z w pażdzierniku.a może uda się tak wytargować że owijarkę by diler dorzucił po niższej cenie?jak się uda to od jednego wartość zakupów ok 320 tys netto.na jakie upusty można liczyć przy takiej sumie?

Odnośnie rabatu: przy tej kwocie rabat, na który możesz liczyć to ok. 5%, ewentualnie możesz negocjować dodatkowe rabaty "w towarze", tzn. coś gratis z wyposażenia dodatkowego do kupowanych maszyn. Wielkość rabatu zależy też od tego jaki sprzęt kupujesz, ponieważ diler od różnych producentów otrzymuje różne rabaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Odnośnie rabatu: przy tej kwocie rabat, na który możesz liczyć to ok. 5%, ewentualnie możesz negocjować dodatkowe rabaty "w towarze", tzn. coś gratis z wyposażenia dodatkowego do kupowanych maszyn. Wielkość rabatu zależy też od tego jaki sprzęt kupujesz, ponieważ diler od różnych producentów otrzymuje różne rabaty.

no to prawie owijarka samozaładowcza by była ze średniej półki.mi by pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Czy ktoś mógłby pomóc mi sporządzić protokół z postepowania ofertowego?

-dołączam się do  pytania ,  jak ma być z datami , 

-jak to w końcu jest , procedurę ofertową  można zrobić przed podpisaniem umowy ? jeśli tak czy można złożyć te dokumenty przy podpisaniu umowy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Procedure możesz zrobić wcześniej i przy podpisaniu złożyć do sprawdzenia.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Dzień po podpisaniu aneksu ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Napisano (edytowany)

Damian1994rolnik jak zrobiles aneks to dlugo czekales na podpisanie?

Jak bym oddał po podpisaniu umowy to nie przyjmą?

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7
Napisano (edytowany)

mam numer 41XX mazowieckie czy jest szansa że wniosek przejdze ?, bo już myślę o zakupie używanych maszyn 

Edytowano przez therider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

W lubelskim prawdopodobnie starczy pieniędzy do 4.8 pkt - jeżeli nie będzie przesunięć pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mam numer 41XX mazowieckie czy jest szansa że wniosek przejdze ?, bo już myślę o zakupie używanych maszyn

Z tym miejscem w mazowieckim to najbliżej 2019rok, no chyba że coś im odbije i zrobią tak duże przesunięcie ale patrząc na historię to mało możliwe, jak już się spodziewać to mniejszych typu 700-1200 miejsc więc potrzebujesz takich 2 żeby być na skraju limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

W lubelskim prawdopodobnie starczy pieniędzy do 4.8 pkt - jeżeli nie będzie przesunięć pieniędzy.

nie orientujesz się jak to ma się to do miejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

z Wielkopolski taka cisza ze nikt nie chce napisać co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jak uzasadnić, że pług nie ma charakteru odtworzeniowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Damian1994rolnik jak zrobiles aneks to dlugo czekales na podpisanie?

Jak bym oddał po podpisaniu umowy to nie przyjmą?

 

Miesiac czasu czekałem za podpisaniem bo oni maja tyle czasu na to co postepowanie czyli 30 dni. I dopiero mogłem zrobic postepowanie ofertowe bo powiedzieli ze skad moge wiedziec ze akurat sie przychylą do tego aneksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A ja w jednym dniu wysłałem aneks i oferty i ciekawe czy przejdzie. Aneks już czeka do podpisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Krzychuuu to im to powiedz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

A jak jest z maszynami do 20 tysięcy netto też trzeba robić ofertę przetargową?
gdzieś słyszałem że nie trzeba tylko ciekawe jak wtedy przebiega kupno takiej maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

z Wielkopolski taka cisza ze nikt nie chce napisać co się dzieje

 

ja mam miejsce 4xx, w pierwszej połowie października wysłałem poprawki i do dziś cisza jak makiem zasiał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Wczoraj dzwoniłem do Arimr w Krakowie i miła Pani powiedziałą, że jest dyskusja o przesunięciach nowych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Z tego co się dowiedziałem to przesunięcia będą teraz i na początku nastepnego roku :) tak , że ma dostać sporo więcej osób niż info było w Agrobiznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

to było by super gdyby coś przesunęli szczególnie w warmińsko mazurskim gdzie żeby się załapać na "zieloną" listę trzeba było mieć 6,5pkt :blink:  chyba jeden z najwyzszych progów jak nie najwyższy w kraju.

@Piwo111 o co chodzi z tym Agrobiznesem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj