rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jarcooo    0

Mazowieckie miejsce 15xx dzis pierwsze poprawki. Proszę was o pomoc jak mam uzasadnić zakup maszyn mam 24 ha z czego 9 kukurydzy, 9 zbòż i 3 traw 2 kukurydzy na ziarno. Mam uzasadnić prasę 125x120, pług 4skib obrotowy, brone talerzowa 4m , kosiarkę dyskowa 2,5 m, siewnik zbozowy 3m proszę o pomoc na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś mógłby podrzucić link ze stroną agencji gdzie jest podana punktacja za rodzaj inwestycji? bo po formacie mam czysty komp:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomdom    1

Praktycznie cały wniosek do poprawy. Wszystkie dzierżawy które podał muszą być zawarte notarialnie. Kazali mu pobudować płytę obornicką i szambo. Przerobić budynki tak żeby można było w nich trzymać zwierzęta (tzn. stodołe i jakieś garaże) a i tak po obliczeniu to za mało miejsca na to stado jakie podał we wniosku że będzie miał i ogólnie wszystkie maszyny za duże.

 

Co do dzierżaw, nie muszą być zawarte notarialnie. Tylko musi być na nich tzw " Data pewna" czyli idziesz do notariusza, pokazujesz umowy on przybija pieczątkę i po sprawie. Ja płaciłem 14,50 zł. od umowy i w Agencji przeszło bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no w końcu coś ruszyło w Lubelskim dziś dostałem drugie poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

no w końcu coś ruszyło w Lubelskim dziś dostałem drugie poprawki

ktore masz miejsce jesli nie tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

lubelskie

miejsce kiedyś 13X

W środę umowa do podpisania, od miesiąca nie podpisywali umów, generalnie system przetargowy, nowy wzór umowy i inne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Podlaskie lekko ponad 600miejsce. dziś przyszły poprawki a od jutra zaczynamy zabawę. Dużo błędów nie ma. Dużo do uzasadnienia. Może ktoś podpowie jak uzasadnić rozsiewacz do nawozów aby nie była to inwestycja odtworzeniowa???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Koniec stycznia zawiozłem aneks z postępowaniem ofertowym. Dziś pismo z zaproszeniem do podpisania aneksu na połowe lutego. Do póki nie podpisałem aneksu nie mogą zacząć sprawdzać moich zapytań czy mogą je rozpatrzyć wcześniej a decyzjje wydać po podpisaniu aneksu? Ile w łódzkim trwa sprawdzenie zapytań, więcej jak 3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

ile macie mniej więcej punktów i na której jesteście pozycji bo na początku byłem 62* a teraz jestem 91* woj. ŚWIĘTOKRZYSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ktore masz miejsce jesli nie tajemnica

 

miejsce 9XX , z informacji od doradcy w Lubelskim jest podpisane około 400 wniosków, co nie znaczy że podpisują po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Mam takie pytanie czy Waszym zdaniem, kultywator zaczepiany Cenius-2TX ma dłuta czy nie?. Bo według pracownika agencji nie jest kultywatorem dłutowym bo ma regulację głębokości uprawy na siłowniku :) 

Proszę o wypowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Według mnie Cenius jest wzorowym przykładem kultywatora dłutowego. Ja miałem wpisane kultywator dłutowy kockerling trio i pasowało. A co ma rodzaj regulacji głębokości do tego czy jest to kultywator dłutowy. Czubki w agencji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryniec11    0

miejsce 9XX , z informacji od doradcy w Lubelskim jest podpisane około 400 wniosków, co nie znaczy że podpisują po kolei

a kiedy miales pierwsza poprawke bo ja koniec listopada i narazie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

@grzesior90 nom dokładnie, brak słów jacy tam ludzie siedzą, zamiast pozwolić rolnikowi zakupić taki sprzęt jaki jemu się podoba to kłody pod nogi. 

Dostanę to na piśmie to napiszę jeszcze dokładniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Co do dzierżaw, nie muszą być zawarte notarialnie. Tylko musi być na nich tzw " Data pewna" czyli idziesz do notariusza, pokazujesz umowy on przybija pieczątkę i po sprawie. Ja płaciłem 14,50 zł. od umowy i w Agencji przeszło bez problemu

Wiem tylko co on mówił ale jak jest dokładnie to nie wiem. Mówił jeszcze że umowa musi być minimum na 7 lat.Ale u niego też jest problem z dzierżawcami bo oni nie chcą żadnej umowy , zresztą to taka okolica ja też mam w dzierżawie 20 ha i nikt nie chce podpisywać umowy ani notarialnie ani z "datą pewną" ani na okres dłuższy niż 3 lata.A podejrzewam że co osoba rozpatrująca wniosek to inaczej interpretuje przepisy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

miejsce 9XX , z informacji od doradcy w Lubelskim jest podpisane około 400 wniosków, co nie znaczy że podpisują po kolei

 

ja mam 6xx i tylko jedne poprawki na początku października. Mam nadzieję, że i u mnie coś się ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Wielkopolska podobno wnioski już rozpatruja na 1700 miejscu a ile umów podpisalo to nie wiem że dużo osób z wielkopolski niepuszr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Doradca mówił mi, że biorą się ostro za rozpatrywanie i podpisywanie umów bo mieli długi przestój a terminy ich gonią. Miałem poprawki koło 31 października albo 1 listopada coś koło tego i dziś drugie poprawki , trochę tego jest ale przecież agencja, agencją by się nie nazywała gdyby się nie czepiali byle czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Do końca maja muszą z wszystkimi którzy mieszczą się w limicie podpisać więc zaczną sie spieszyć.Ja mam pecha bo cisza a jak czytam to chłopaki 200 miejsc za mną podpisali umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

napisz że sprzedałeś stary rozsiewacz albo że był w tak złym stanie technicznym że wywiozłeś go na złom

Podlaskie lekko ponad 600miejsce. dziś przyszły poprawki a od jutra zaczynamy zabawę. Dużo błędów nie ma. Dużo do uzasadnienia. Może ktoś podpowie jak uzasadnić rozsiewacz do nawozów aby nie była to inwestycja odtworzeniowa???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

witam

pytanie do tych, którzy podpisali umowę

jaki jest teraz zapis, utrzymanie operacji musi być przez 5 lat od daty przyznania pomocy?

czy 5 lat od daty wypłaty płatności ostatecznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj