rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hondacbrf3    0

tylko u mnie w kosztorysie jest blacha i folia do tego, a kogo bym nie zapytał, to każdy mówi, że z folią problem, bo nieraz szczury i myszy tam włażą i robią robotę, że lepiej wziąć blachę z antykondenstatem, a folię sobie darować, a ja nie chcę już zmieniać nic, bo niedługo podpisuję umowę, a aneks tylko przedłuży wszystko w czasie. Osobiście uważam, że to nie jest jakaś dużą rozbieżność, ale jak agencja się do tego odniesie, to nikt nie wie...

 

powiem ci tak ja na chlewni zrobiłem z folią bo tak mnie zapewniali że będzie dobrze problem pojawił się zimą bo zaczeła mi się skraplać woda a trzymam troche zboża na chlewni i musiałem zakupić trzy kominki wentylacyjne. teraz już folia sucha a też w zbożu gdzieś tam myszy są lecz folij nie ruszają. folia jest dobra bo troche izoluje. Ja osobiście jestem zadowolony i na budynkach gospodarczych też mam wpisane z folią. słyszałem i oglądałem tą blacha z antykondensatem ale ja już wszędzie mam blache dachówkową a z tego co się dowiadywałem takiej nie ma z antykondensatem. Jak chcesz możesz zrobić zmiane lepiej wcześniej ale ja na folie nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

I wy nabieracie się na takie bajki..Firmy wpajają ludziom że folie myszy jedzą bo chcąc ją położyć muszą odrywać łaty a z tym, jest kupe roboty.

Mębrama zapobiega skraplaniu się pary gdy występuje zbyt duża różnica temperatury. Wiadomo że jak zamkniesz pomieszczenie szczelnie to musi się lać po ścianach,.

Najlepszą według mnie wentylacją w przechowalniach warzyw jest od strony wewnętrznej na czubku rura plastikowa w poziiomie po długości z kilkoma wlotami, zasuwą i kominkiem na polu.zdaje 100% egzamin mam tak i super to działa 0 kropli na folii. samii majstry tak polecili,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

ja mam blache z antykondensantem a też sie z niej leje ale wtedy jak jest tak tydzien mrozu ze wszystko marznie na tym antykondensancie a pozniej przyjdzie plus 2 stopni i w południe jak słońce swieci to sie leje jak ze zwykłej balchy, ale to tylko w takich sytuacjach. Przez praktycznie całą zimę jak dotknę blache od spodu to jest tak nasączona wodą jak gąbka, ale nie skrapla sie. Troche pary idzie z obory bo mam uchylone drzwi ale nie za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

no i nie ma na to mądrego... Z kim bym nie rozmawiał, to każdy ma inne zdanie na ten temat. Chyba jedynie płyta warstwowa by załatwiła sprawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

Warmińsko-mazurskie miejsce 4XX umowa do podpisania w przyszłym tygodniu. Pierwsza poprawkę robiłem w połowie września, a druga poprawkę 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

dokładnie ja miałem zaufaną firmę a łaty i tak nowe kładłem. Tak jak kolega pisze u mnie mimo że chlewnia ma osobną wentylację na górze i tak była duża różnica temperatur gdy na dworze zrobiło się zimniej i dlatego się skraplała woda. teraz po zrobieniu wentylacji na górze jest okej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

A u mnie 104x i cisza narazie

A kolega jeśli można wiedzieć czemu zrezygnował?

Praktycznie cały wniosek do poprawy. Wszystkie dzierżawy które podał muszą być zawarte notarialnie. Kazali mu pobudować płytę obornicką i szambo. Przerobić budynki tak żeby można było w nich trzymać zwierzęta (tzn. stodołe i jakieś garaże) a i tak po obliczeniu to za mało miejsca na to stado jakie podał we wniosku że będzie miał i ogólnie wszystkie maszyny za duże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Moim zdaniem bierz ffirme. Ja zmieniałem na chlewni na młodego rolnika i robiła mi to firma, kosztowało to troche ale masz bez problemu. pierwsze nie interesuje cie blacha drzewo i inne materiały drugie wpada ekipa i w ciągu tygodnia/dwóch masz po roboocie trzecie oni mają uprawnienia na demontaż eternitu, sprzęt i w razie gdy braknie materiału sami dobierają, gdy dach masz krzywy prostują by blacha nie była krzywo i by nie ciekło czwarte masz jedną fakture i zero problemu. Ja na modernizacje mam wpisane kolejne dwa budynki gospodarcze i również już dogadałem się z tą firmą.

W którym obszarze wnioskowales o tą wymianę? Projekt trzeba robić rozumiem? Chociaż u mnie i tak się nie obejdzie bo wjazdy muszę podnieść. Piszesz o kupnym drzewie, a nie wiesz czy z własnego materiału można?

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

a tak bardziej dokładnie to które miejsce bo ja jestem między 1320-1340?

ja od ogłoszenia listy do dziś skoczyłem o jakieś 100 miejsc a wiem że to jeszcze nie koniec bo mój kolega jak dostał poprawki to zrezygnował na początku był na 124x a teraz jak widziałem to 108x wysłał rezygnacje w poniedziałek ciekawe kiedy go z listy usuną.

Nie wim dokładnie który..

Byłem zapytać Pani ODR bo mi wniosek robiła...

W sumie pierwszy raz PROW składałem. Ja jestem 14xx. Powiedziała żebym sie nie martwił i czekać cierpliwie...

A teraz dostała poprawki na 12xx. Ale dokładnie który niemowląt....ja tez nie pytałem bo do mnie jeszcze daleko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

PODLASKIE, koledzy z miejsc 8XX poprawki dostają już drugie, a dalej nic nie wiadomo jak sytułacja powyżej tysiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VERJAR    2

Kiedy miałeś ostatnie poprawki ?

ostatnie poprawki na poczatku grudnia  .własciwie to były pierwsze i ostatnie poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Nie wim dokładnie który..

Byłem zapytać Pani ODR bo mi wniosek robiła...

W sumie pierwszy raz PROW składałem. Ja jestem 14xx. Powiedziała żebym sie nie martwił i czekać cierpliwie...

A teraz dostała poprawki na 12xx. Ale dokładnie który niemowląt....ja tez nie pytałem bo do mnie jeszcze daleko..

Ja też po raz pierwszy składałem a czy ostatni to zobaczymy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Tak nie mogłem rozpocząć postępowania dopóki nie podpisałem aneksu. Teraz mam widełki i 3 różne marki ciągników i mam nadzieje ze wkoncu będzie dobrze bo ręce opadają.

 

a ile czasu zeszło Ci na ten aneks? Bo zastanawiam się czy jeśli odrzucą postępowanie, to czy zdążę zrobić aneks i postępowanie jeszcze na starych zasadach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja jeszcze umowy nie podpisałem, a już wiem, że bez aneksu się nie obejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

W którym obszarze wnioskowales o tą wymianę? Projekt trzeba robić rozumiem? Chociaż u mnie i tak się nie obejdzie bo wjazdy muszę podnieść. Piszesz o kupnym drzewie, a nie wiesz czy z własnego materiału można?

 

Jestem z łódzkiego. Jeżeli wymieniasz tylko poszycie dachowe nie ruszając krokiew wystarczy tylko wycena.Jeżeli chcesz podnieść wjazd musi być projekt. Ja robiłem do modernizacji cały projekt bo też będę podnosił cały budynek.  Co do drzewa możesz ze swojego tylko wiadomo nie masz faktury i nie dostaniesz zwrotu za to chyba że załatwisz fakturę sobie z tartaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

a ile czasu zeszło Ci na ten aneks? Bo zastanawiam się czy jeśli odrzucą postępowanie, to czy zdążę zrobić aneks i postępowanie jeszcze na starych zasadach 

 

Miesiąc trzeba czekac za odpowiedzią tak jak i przy postępowaniu.

Ja podpisałem umowe 1 pazdziernika a jeszcze do tej pory sie z tym gównem grzebie heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

To mnie nie pocieszyłeś. Mogli przy sprawdzaniu wniosku powiedzieć że jest coś nie tak. No nic może trafi mi się ktoś miły i przejdzie tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Mam pytanie odnośnie brania udziału w różnych naborach. Czy jest możliwość uczestniczenia jednocześnie lub w niewielkim odstępie czasowym (tj. Najblizszy nabór i nabór kolejny) w odrębnych obszarach związanych z produkcją mleka krowiego i produkcją bydła mięsnego? Chodzi mi o modernizację istniejących budynków przeznaczonych do hodowli krów mlecznych a w miedzyczasie bądź po niewielkim upływie czasu budowę nowego obiektu przeznaczonego do produkcji bydła mięsnego. Jak to mialoby sie do spelnienia wszystkich wymogow i podniesienia wskaznikow ekonomicznych zawartych w rozporzadzeniach ministerstwa albo arimr. Podsumowując czy da sie upiec obie pieczenie na jednym ogniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jestem z łódzkiego. Jeżeli wymieniasz tylko poszycie dachowe nie ruszając krokiew wystarczy tylko wycena.Jeżeli chcesz podnieść wjazd musi być projekt. Ja robiłem do modernizacji cały projekt bo też będę podnosił cały budynek. Co do drzewa możesz ze swojego tylko wiadomo nie masz faktury i nie dostaniesz zwrotu za to chyba że załatwisz fakturę sobie z tartaku.

Chodziło mi w którym obszarze wnioskujesz o wymianę A,B,C czy D? Nie wiesz co w przypadku gdy nie mam projektu na ten budynek? Przy budowie obory robił mi tylko inwentaryzacje na pozostałe. Pewnie najpierw trzeba będzie robić projekt na cały budynek

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

czy słychać coś może o przesunieciach ? do ilu punktów w świętokrzyskim starczy kasy ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

To mnie nie pocieszyłeś. Mogli przy sprawdzaniu wniosku powiedzieć że jest coś nie tak. No nic może trafi mi się ktoś miły i przejdzie tak jak jest.

 

Wiesz co lepiej zadzwon do agencji i sie dopytaj czy to przejdzie , bo ja dzis byłem to jeden juz sie kłocił prawie że mozna powiedziec o to samo bo u Ciebie ciagnik a u tamtego był woz paszowy o jakiejs tam pojemnosci ze tylko jedna firma mogła wystawic na niego oferte  i kazali mu robic aneks bo to nie przejdzie. Ja bym na twoim miejscu dzwonił bo dopiero złozyles i miesiac i tak bd czekał a tak to bys napisal oswiadczenie ze wycofujesz postepowanie i w tym czasie juz bys miał aneks podpisany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

Chodziło mi w którym obszarze wnioskujesz o wymianę A,B,C czy D? Nie wiesz co w przypadku gdy nie mam projektu na ten budynek? Przy budowie obory robił mi tylko inwentaryzacje na pozostałe. Pewnie najpierw trzeba będzie robić projekt na cały budynek

Ja w obszarze D wnioskuje. wydaje mi się że będziesz musiał zrobić projekt ale nie jestem pewien musiał byś się dowiedzieć  dokładnie w agencji albo u doradcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Do kolegi @LUKASIU1983, pracownik agencji żąda od ciebie notarialnych umów?, wystarczy umowa dzierżawy na okres 5 lat i to spisana na kartce papieru. Jedynie co musisz to pobierać dopłaty inaczej podczas kontroli agencja może to zakwestionować. 

Ogólnie to, całe te tabelki z doborem wielkości sprzętu dla rolnika są krzywdzące, robią z nas małpy a przecież to agencja jest dla rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj