rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym się zajmuje ARiMR?

galeria
JD 3040

To do ktorego miejsca tak mniej wiecej w tym mazowieckim ?? Lub niech ktos okresli podobne ilosc pkt. i na ktorym jest miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

@dirk41

Chodzi ci o ten rok , jeśli ktoś spełnia te kryteria to ma szanse dostać dofinansowanie już w tym roku. A reszta musi czekać na przesunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

podejrzewam że coś koło 2200 max, trochę się zdziwiłem bo krzyczeli że pieniędzy mają na około 1800 miejsc

To do ktorego miejsca tak mniej wiecej w tym mazowieckim ?? Lub niech ktos okresli podobne ilosc pkt. i na ktorym jest miejscu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Mam jeszcze jedno pytanie, odrzucam jedną ofertę z powodu nie tej mocy ciągnika co chciałem, a czy powinienem odrzucić ofertę w której nie podali długości gwarancji? Dodam że długość gwarancji mam jako drugie krytwrium, ale mógłbym też przyznać 1pkt bo wpisałem 1pkt za gwarancję od 0 do 12 miesięcy. W zapytaniu wpisałem tak jak w wzorze aby podali cenę netto brutto i wartość vat, a w jednej ofercie mam wpisane tylko netto i brutto, takie coś też kwalifikuje się do odrzucenia? Niby można samemu obliczyć ten VAT i nie wiem co robić

Z ceną netto -brutto też tak miałem i wytłumaczyłem że wystarczy że pani w agencji policzy sobie sama .

A gwarancja jeśli była wpisana też w zapytaniu ofertowym jako kryterium wyboru to jej brak oznacza wykluczenie , może się tak zdarzyć że ocenie będzie podlegała jedna oferta .

Ale uważaj bo jak w czasie kontroli  znajdą coś w tej jednej co zostaje na placu boju to procedurę przetargową trzeba będzie powtórzyć .

Jeśli jeszcze nie złożyłeś to podjedź do przedstawiciela i niech poprawi ofertę z prawidłową datą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Mam pytanie, w 2015 roku skladałem młodego rolnika, a w 2016 na modernizacje, i w jednym i w drugim wpisałem że wezmę dzierżawę żeby zwiększyć gva, na modernizacje umowy jeszcze nie podpisałem i mam pytanie czy jak wezmę teraz tą dzierżawę to będzie się tez ona liczyła do modernizacji do zwiększenia gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Postępowanie ofertowe złożone, najgorzej że miałem wpisane moc ciągnika 155 KM i nie wiem czy nie doczepią się że było robione postępowanie pod jedną markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Doczepia się i odrzuca tak jak mi ją też miałem tak. W poniedziałek składam drugie postepowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0
Napisano (edytowany)

Mam pytanie we wniosku podałem agregat składający sie z :agregatu talerzowego z wałem rurowym i siewnika zbożowego z redlicami talerzowymi. został on podany w jednej ofercie jako agregat uprawowo siewny do siewu bezpośredniego, jako maszyna punktowana. Jak myślicie dostane za nią punkty?Bo jeśli nie to będzie cieniuuuuutko

Edytowano przez klauss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Tak nie mogłem rozpocząć postępowania dopóki nie podpisałem aneksu. Teraz mam widełki i 3 różne marki ciągników i mam nadzieje ze wkoncu będzie dobrze bo ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Zobaczymy z tego co patrzyłem Valtra ma 155 KM a mówili że jeśli ktoś inny oferuje taki ciągnik to powinno przejść mimo tego że nie mam oferty od niego. Bo jak będę musiał robić aneks to na pewno załapię się na platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

To wszystko zalezy jaka Ci osoba prowadząca trafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Mam pytanie W zestawieniu mam prasę uni farmaroll 1.80dv napisane jest prasa do bel 120x120 cm I podane dużo danych technicznych A teraz chciał bym kupić prasę Case 344 i co teraz zrobić bo tam komora 120x125 jak mówicie trzeba będzie robić aneks czy da się to jakoś obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PitusS1337    0

Czy komuś się przyczepili, że za mało hektarów? Mi się do talerzówki przyczepili i musiałem zmienić ;/ Ale nie jest droga to kupie ze swoich ;) Doczepili się też do paszowozu bo nie miałem zaznaczone gdzie będzie użytkowany. Obecnie jestem na 950 miejscu (kuj-pom) z tego co mi wiadomo pieniędzy jest na 1001 wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Łódzkie... Byłem wczoraj w ODR Pani powiedziała ze przyszły poprawki na 12xx. Wcześniej dostał pismo, ze nie ma kasy mamusi czekać... Czyżby sie coś zresztkowało ? To może jakaś szansa jest ;)

a tak bardziej dokładnie to które miejsce bo ja jestem  między 1320-1340?

ja od ogłoszenia listy do dziś skoczyłem o jakieś 100 miejsc a wiem że to jeszcze nie koniec bo mój kolega jak dostał poprawki to zrezygnował na początku był na 124x a teraz jak widziałem to 108x wysłał rezygnacje w poniedziałek ciekawe kiedy go z listy usuną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam pytanie do zorientowanych: czy przy inwestycji polegającej na wymianie pokrycia dachowego (usunięcie azbestu) lepiej zlecić całość robót firme, czy też na przykład samemu kupować blachę, rynny itd... i brać na to faktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14
Napisano (edytowany)

a tak bardziej dokładnie to które miejsce bo ja jestem między 1320-1340?

ja od ogłoszenia listy do dziś skoczyłem o jakieś 100 miejsc a wiem że to jeszcze nie koniec bo mój kolega jak dostał poprawki to zrezygnował na początku był na 124x a teraz jak widziałem to 108x wysłał rezygnacje w poniedziałek ciekawe kiedy go z listy usuną.

A u mnie 104x i cisza narazie

A kolega jeśli można wiedzieć czemu zrezygnował?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firma to wiadomo wyjdzie drożej ale porządek z fakturami bo jedna na wszystko i mniej zachodu. Samemu taniej ale roboty będzie sporo i musi być w miarę organieta osoba która bedzie wypełniać papiery żeby nie było ciągania potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

Mam pytanie do zorientowanych: czy przy inwestycji polegającej na wymianie pokrycia dachowego (usunięcie azbestu) lepiej zlecić całość robót firme, czy też na przykład samemu kupować blachę, rynny itd... i brać na to faktury?

 

Moim zdaniem bierz ffirme. Ja zmieniałem na chlewni na młodego rolnika i robiła mi to firma, kosztowało to troche ale masz bez problemu. pierwsze nie interesuje cie blacha drzewo i inne materiały drugie wpada ekipa i w ciągu tygodnia/dwóch masz po roboocie trzecie oni mają uprawnienia na demontaż  eternitu, sprzęt i w razie gdy braknie materiału sami dobierają, gdy dach masz krzywy prostują by blacha nie była krzywo i by nie ciekło czwarte masz jedną fakture i zero problemu. Ja na modernizacje mam wpisane kolejne dwa budynki gospodarcze i również już dogadałem się z tą firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

tylko u mnie w kosztorysie jest blacha i folia do tego, a kogo bym nie zapytał, to każdy mówi, że z folią problem, bo nieraz szczury i myszy tam włażą i robią robotę, że lepiej wziąć blachę z antykondenstatem, a folię sobie darować, a ja nie chcę już zmieniać nic, bo niedługo podpisuję umowę, a aneks tylko przedłuży wszystko w czasie. Osobiście uważam, że to nie jest jakaś dużą rozbieżność, ale jak agencja się do tego odniesie, to nikt nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj