rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Piwo111    4

Agrobiznes to jest jedyne źródło informacji , które niestety omijam szerokim łukiem. Na szkoleniu doradców powtarzano nie raz  , że prędzej będą przesunięcia niż nowy nabór na maszyny oczywiscie. Nawet rozmowawiałem ostatnio z doradcą to powiedział , że wszyscy co mają powyżej 4,5 pkt mogą liczyc ale i dla tych co mają mniej to już zależy od przesunięć. Idą tym samym systemem co w ostatnich latach , że dostaną prawie wszyscy i wtedy ogłoszą nowy nabór. Byłoby bez sensu , aby doradca zarobił 2 razy bo wiadomo , że ta sama reszta by złozyła znów papiery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

jestem z łodzkiego wczoraj podpisałem umowe z agencją  miejsce na liscie miałem 950 

 

Ja z tatą bierzemy na współwłasność maszyny, jesteśmy na około 1300 miejscu na 1900 jestem ciekaw czy się załapiemy, póki co tylko papier że na razie brak pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vistery    0

Witam, wie ktoś może czy w postępowaniu ofertowym muszę wziąć ofertę od firmy która widnieje w zestawieniu maszyn które zamierza się kupić?. Bo doradca który mi to wypełniał wpisał mi tam firmę która nawet nie ma w swojej ofercie ciągnika który chcę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie musisz, przecież taki diler od złożenia wniosku do postępowania ofertowego to mógłby nawet już nie istnieć, i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vistery    0

nie musisz, przecież taki diler od złożenia wniosku do postępowania ofertowego to mógłby nawet już nie istnieć, i co wtedy?

 

Dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Zachodniopomorskie. Miejsce 4xx - 10.02.2017 jestem umówiony na podpisanie umowy. Poprawki w grudniu dotyczyły głównie pozwolenia na budowę BIN 100t. Teraz walka z ofertami po staremu na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

podlaskie >600 miejsce

Byłem dziś w agencji i dowiedziałem się, że mój wniosek będzie w poniedziałek rozpatrywany. Dzisiaj prowadzący zerknął na niego okiem i trochę do paszowozu 10m3 na 28szt się czepiał, ale potem powiedział że w sumie może być. Jakieś lekkie poprawki w biznesplanie i będę działał z postępowaniem ofertowym. jak dobrze pójdzie to wyrobimy się przed wprowadzeniem systemu, a teraz czekamy na list z poprawkami


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

Zachodniopomorskie. Miejsce 4xx - 10.02.2017 jestem umówiony na podpisanie umowy. Poprawki w grudniu dotyczyły głównie pozwolenia na budowę BIN 100t. Teraz walka z ofertami po staremu na szczęście.

 

Ja tez z Zachodniopomorskiego miejsce 14x i też 10.02.2017 jestem umówiony na podpisanie. Od razu po podpisaniu umowy składam całe postępowanie ofertowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

w punktacji dla kryterium cena wpisałem:

najniższa cena 3 pkt najwyższa cena 1 pkt

dostałem 3 oferty ale jedną muszę odrzucić wiec jak mam przydzielić te punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Po staremu czyli najniższa cena 3  a najwyższa 1, bez względu na cenę oferty odrzuconej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Mam pytanie ile Agencja ma na odp. w sprawie postępowania  ofertowego  bo  mija juz 30 dni i nie mam żadnej odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Karol widać jeszcze siedzą tam ludzie ciesz się, koledze 8m3 na 21 krów babsztyl nie chciał się zgodzić.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Lolek1 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Hmm to moze i ja sie wyrobie przed platformą.Muszę popytać odpowiednich ludzi żeby się dowiedzieli co tam z moim wnioskiem.Podobno mam w lutym poprawki dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem z łodzkiego wczoraj podpisałem umowe z agencją miejsce na liscie miałem 950

Kiedy miałeś ostatnie poprawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

przy wozie paszowym jesli ktos zamierza kupic polski to zaden problem niech i 6m przyznaja a jak bedziesz chcial to 12 Ci zrobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Po staremu czyli najniższa cena 3  a najwyższa 1, bez względu na cenę oferty odrzuconej .

 

czyli mając dwie oferty najlepszej daje 3pkt a najgorszej 1pkt a 2pkt zostaje nie przydzielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

przy wozie paszowym jesli ktos zamierza kupic polski to zaden problem niech i 6m przyznaja a jak bedziesz chcial to 12 Ci zrobią :)

 

to fakt, tak samo z opryskiwaczami, naklejki i tabliczkę wbiją ci bez żadnej dopłaty od mniejszego modelu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja z tatą bierzemy na współwłasność maszyny, jesteśmy na około 1300 miejscu na 1900 jestem ciekaw czy się załapiemy, póki co tylko papier że na razie brak pieniędzy.

Łódzkie... Byłem wczoraj w ODR Pani powiedziała ze przyszły poprawki na 12xx. Wcześniej dostał pismo, ze nie ma kasy mamusi czekać... Czyżby sie coś zresztkowało ? To może jakaś szansa jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

wiecie może czy wnioski są rozpatrywane w jakiejś kolejności? Bo tu chłopak z 950 z łódzkiego pisze że już podpisał umowę a ja jestem poniżej i nic. zupełnie nic ani poprawki ani jakiegokolwiek odzewu. może zadzwonić do agencji ? czy po prostu uzbroić się w cierpliwość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
Napisano (edytowany)

czyli mając dwie oferty najlepszej daje 3pkt a najgorszej 1pkt a 2pkt zostaje nie przydzielone?

Tak.

A to dlatego że wykluczonej nie wpisujesz do (zestawienia,tabelki) z punktacją .

Edytowano przez koses

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

wiecie może czy wnioski są rozpatrywane w jakiejś kolejności? Bo tu chłopak z 950 z łódzkiego pisze że już podpisał umowę a ja jestem poniżej i nic. zupełnie nic ani poprawki ani jakiegokolwiek odzewu. może zadzwonić do agencji ? czy po prostu uzbroić się w cierpliwość? 

Było to już opisywane kilka stron wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Mam jeszcze jedno pytanie, odrzucam jedną ofertę z powodu nie tej mocy ciągnika co chciałem, a czy powinienem odrzucić ofertę w której nie podali długości gwarancji? Dodam że długość gwarancji mam jako drugie krytwrium, ale mógłbym też przyznać 1pkt bo wpisałem 1pkt za gwarancję od 0 do 12 miesięcy. W zapytaniu wpisałem tak jak w wzorze aby podali cenę netto brutto i wartość vat, a w jednej ofercie mam wpisane tylko netto i brutto, takie coś też kwalifikuje się do odrzucenia? Niby można samemu obliczyć ten VAT i nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

mi w agencji pani powiedziała że w mazowieckim kto ma powyżej 5,8371 pkt to zostanie z nim podpisana umowa po spełnieniu wszystkich formalności z wnioskiem i bp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj