rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

takiten    2

Umowa podpisana i z tego co się dowiedziałem można zakończyć postępowanie ofertowe prędzej jeśli dostaniemy wszystkie oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do którego miejsca rozsyłają poprawki  Kuj-Pomorskie? jestem troszkę gonad tysiąc i niewiem czy czekać czy inwestować w glebę bo się trafiła okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

the1mati1 kolego pisałem o tym wczoraj ,że są dwa kryteria cena i jedno do wyboru dodatkowe .Ta pani z działu finansowego mówiła mi ,że mogę już zbierać oferty mimo ,że nie mam podpisanej umowy .Powiedziała ,że mogę oferty złożyć przy podpisaniu umowy .A zapowiada się na luty podpisanie .Ale będzie chyba mała mała korekta u mnie ,bo ciągnik jaki chciałem kupić już nie jest produkowany ,a nowszy ma o 3 km więcej mocy .Czy będę musiał to aneksować ?

 

 

Miałem to samo tylko ze o 5 km. Niestety musisz aneksowac i miesiąc w plecy a wiesz ze nie możesz zrobić postępowania zanim nie podpiszesz aneksu wiec byś się załapał na platformę

nie tak koniecznie trzeba aneksować bo ja np wniosek miałem na ciągnik 150km a w zestawieniu rzeczowo  finansowym mam wpisane ciągnik o mocy 130-150km wiec z tym aneksem nie koniecznie zależy co będziesz miał wpisane albo dogadaj się żeby ci przedział mocy ci wpisali   ale wydaje mi się ze będziesz miał widełki 2 znajomych co już podpisało też tak miało jeden 110-130 a drugi 80-100

Edytowano przez tomi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Dziennik ustaw z 17 stycznia Punkt 3. dwa kryteria oceny oferty, które nie utrudniają uczciwej konkurencji oraz zapewniają równe traktowanie wykonaw-ców, a także informację o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty; CZYLI  ci co do 18 stycznia 2017 podpisali umowę mają jedno kryterium a ci co po 18 dwa kryteria. paranoja z tą ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Ale trzeba czekać na rozpatrzenie tego postępowania przez Agencję? Przecież i tak będzie zrobione, że diler u którego mam ceny wynegocjowane wygra to postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

No to jeśli ma wygrać to postępowanie no to rob fakturę zaliczkowa i czekaj na finał z agencji.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

To już twoja decyzja, wedle wytycznych agencji powinieneś czekać. Z tego co słyszałem agencja lubi też odrzucić postępowanie ofertowe. Nie wiadomo co będzie jak agencja odrzuci postępowanie a wejdzie w między czasie portal przetargowy, wtedy będziesz robił przez niego a tam będzie ciężko kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

FROG1979  kolego dobrze pamiętasz mam wpisanego New Hollanda t5-115 ,a te nowe mają o kilka km więcej .Szkopuł w tym ,że ostatni model mają na placu taki o jaki wnioskuję .Dealer jest chętny , żeby mi wystawić wszystkie potrzebne dokumenty nawet z datą chce coś tam naciągnąć .Co do podrasowania to nawet w salonie o tym mi mówili w Brzozie .W okolicy też ludzie zwiększają moc jeden taki znajomy w Case 180km zwiększył moc o 45km teraz ma 225 .

 

tomi1991 kolego ciekawe to jest co piszesz ..Ta pani rozpatrująca mój wniosek słowem mi nie wspomniała o takiej opcji .Dobrze by było zakupić sprzęty przed tym wynalazkiem zwanym platformą ofertową .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Ile hektarów wam liczą na ciągnik 100-110km czy jakieś argumentacje mają znaczenie? Np transport ziemniaków na krochmalnie 30km, przyczepy mam. Wiem, ze dużo zależy od prowadzącej, ale cokolwiek da się im wytłumaczyć?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Tylko ze ja miałem widełki zrobione 100-115 bo miałem brać t6 120 a wkoncu się wzięło ta nowa wersje 116 km i juz musiałem aneksowac teraz zrobiłem 115-125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

FROG1979  kolego dobrze pamiętasz mam wpisanego New Hollanda t5-115 ,a te nowe mają o kilka km więcej .Szkopuł w tym ,że ostatni model mają na placu taki o jaki wnioskuję .Dealer jest chętny , żeby mi wystawić wszystkie potrzebne dokumenty nawet z datą chce coś tam naciągnąć .Co do podrasowania to nawet w salonie o tym mi mówili w Brzozie .W okolicy też ludzie zwiększają moc jeden taki znajomy w Case 180km zwiększył moc o 45km teraz ma 225 .

 

tomi1991 kolego ciekawe to jest co piszesz ..Ta pani rozpatrująca mój wniosek słowem mi nie wspomniała o takiej opcji .Dobrze by było zakupić sprzęty przed tym wynalazkiem zwanym platformą ofertową .

 

mi ta kobieta co prowadziła tesz nic nie mówiła dopiero przy podpisaniu umowy zobaczyłem ten przedział mocy  i jeszcze w agregacie uprawowo siewnym miałem 3 metrowy a mam wpisane 2,5-3,5m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To nawet jest na plus ,ze są widełki w wyborze ciągnika czy doboru maszyn .Zawsze to łatwiej dobrać sprzęt .A jak jest na sztywno w razie jakiegoś poślizgu już trzeba się sprężać i aneksować .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie w poprawkach właśnie chcieli by były widełki i dodatkowo miałem stary model podany kazali zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym przydziałem mocy to chyba wychodzi 10km na ha. Tak przynajmniej mi się wydaje bo u mnie tak wychodziło i ciągników powyżej 20lat nie wilczają

Edytowano przez grzesiek250990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Mam pytanie w związku z postępowaniem ofertowym. Myślę że wielu to może interesować. Powyżej piszecie że należy teraz po 18 stycznia podać 2 kryteria wyboru oferty. Jakie najlepiej podać i jakie wartości %? I później jak to liczyć przy wyborze? Dilerzy nadal najchętniej piszą cena 100% i nie wiem teraz jak pisać w postępowaniu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

Mam pytanie w związku z postępowaniem ofertowym. Myślę że wielu to może interesować. Powyżej piszecie że należy teraz po 18 stycznia podać 2 kryteria wyboru oferty. Jakie najlepiej podać i jakie wartości %? I później jak to liczyć przy wyborze? Dilerzy nadal najchętniej piszą cena 100% i nie wiem teraz jak pisać w postępowaniu. Z góry dzięki za odpowiedź. Pzdr

 

ja zrobiłem 80% cena 20% gwarancja z tym ze na gwarancji wpisałem 0%-12 miesięcy , 10%-24 miesiące  20%-36 miesięcy  z tym ze i tak tutaj role grała cena bo na wszystko jest 12 miesięcy gwarancji postępowanie ok w poniedziałek odbieram kwita

 

Z tym przydziałem mocy to chyba wychodzi 10km na ha. Tak przynajmniej mi się wydaje bo u mnie tak wychodziło i ciągników powyżej 20lat nie wilczają

 

z tym ze 10 km na ha to nie masz kolego racji ja miałem 24 ha i 150 km absolutnie nie dopiero  dopisałem dodatkowo 10ha i 150 km powiedzieli może być  na ha to chyba niecałe 5 km ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Z tym przydziałem mocy to chyba wychodzi 10km na ha. Tak przynajmniej mi się wydaje bo u mnie tak wychodziło i ciągników powyżej 20lat nie wilczają

W tym naborze? Chyba było by zbyt pięknie ;) Z tego co wcześniej pisali 140 koni na 40ha. Ale każdy przypadek jest indywidualny i pytam czy docierają do nich jakieś argumenty. Poniżej 100KM mnie nie interesuje bo było by to bez sensu. Jest ponad 30ha, ale dzierżawy na gębę 26 na papierze

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja 24ha swojego i 36 dzierżawy i z wyliczeń wychodziło że przypada mi tylko 96km ciągnik. Zobaczymy co powiedzą po poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No i wkoncu sie odezwali z postępowanim ofertowym i zostało odrzucone , trzeba działąc znowy zeby wyrobic sie do platformy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

a co kolego odrzucili tobie że od nowa masz robic


ja skladałem wczoraj w lubelskim postepowanie i sporo maszyn ponad 10 i tylko cenę miałem w kryterium, a zapytania z 10 stycz, Ciekawe ile trzeba czekać na rozpatrzenie zapytania ofertowego w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

No miesiąc czasu musisz czekać. A czepiali się ze dałem zapytanie do tych firm co posiadaja tylko w swojej ofercie new hollanda, że przedmiot zamówienia jest bardzo szczegółowy co może wskazywać na konkretny model chociaż marki nie wpisywaLem przecież z zapytaniu i wiele wiele innych, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja po niecałych 3 tygodniach od wysłanie postępowania ofertowego do agencji dostałem drobne poprawki.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj