rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PATr    409

Wiem, ze jest dwie. Pytanie było czy zostaną dwie w nowych naborach.

Freetaxi masz jakieś info co do tego portalu przetargowego? Powiedzmy paszowoz 3 oferty parametry wsztstko takie same A kosztuje 45 tys, B 55 tys, C 65 tys to jak to będzie rozwiazane wlepią ten najtańszy pomimo tego, ze badziew produkcji garażowej? Skoro nie pozwalają wpisywać marki nawet

Nie mozna wpisać parametru wyboru oferty takiego jak "trwałość konstrukcji", możesz wpisać kryterium ceny, odległości od dilera itp. Ale nie coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

a np parametry techniczne? jakas grubość blachy wysokość ślimaka? zeby zaraz sie nie zrobilo ze kazdy rzemieślnik moze wymogi spełnić albo wybiorą woz metal fachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie mozna wpisać parametru wyboru oferty takiego jak "trwałość konstrukcji", możesz wpisać kryterium ceny, odległości od dilera itp. Ale nie coś takiego

A gdzie ja coś takiego chce wpisać? Pytanie który wygra.

 

Jak wpisze kryterium odległości od dealera do wygra badziew, bo jest najbliżej. Dealerzy między sobą dadzą radę coś zakombinować?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Sprawa oczywista, ale proponuje pamiętać o "dostarczeniu maszyny do klienta i uruchomienie maszyny zawarte w cenie". Znam sytuację, gdzie w przetargu firma która wygrała najniższą ceną zażyczyła sobie opłatę za uruchomienie sprzętu (żeby nie było sprzęt bardzo poważnej firmy, nie żadna garażówka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Odległości od dealera niby nie mozna bo to dyskryminacja

Ale można wpisać szybkość reagowania serwisu w przypadku awari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

podpowie ktoś jak dobrze uzasadnić beczkowóz asenizacjny 4300l twierdzą ze jest za duży czy daleka odległość łąk też do tego by się tyczyla miało by to sens tak uzasadniać pozdrawiam

 

Kolego najlepiej jakbyś załatwił sobie umowy odkupu gnojowicy od innych rolników z 2-3 szt do 1000 m3. Dasz im umowy i napiszesz że będziesz sam odbierał gnojowice z gospodarstw. W zachodniopomorskim to przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

jak to nie będzie można wypisywać danych technicznych ?W ofercie
to co ?jakie dane będzie trzeba tam umieszczać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

a np parametry techniczne? jakas grubość blachy wysokość ślimaka? zeby zaraz sie nie zrobilo ze kazdy rzemieślnik moze wymogi spełnić albo wybiorą woz metal fachu

To możesz oczywiście, ale jak będzie taka sama to nie możesz wybrać Triolieta bo ma lepszą renomę niż np. Euromilka który będzie kosztował 75% ceny mimo takich samych parametrów grubości blach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Nie przejdzie , musisz aneksowac

w opisie zadań to ty  możesz mieć wpisane gacie po tacie - wyznacznikiem jest ZRF które jest odwzorowane w systemach i umowie, więc aneks jak najbardziej musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kutnyy    4

Witam :) złożyłem wniosek gdy był nabór w 2016r. to  jest mój pierwszy wniosek, w listopadzie sprawdzałem listy i byłem jakoś na 17xx-18xx pozycji nie pamiętam dokładnie a dziś już mojego nazwiska nie ma, mógłby mi ktoś powiedzieć czemu? nie dostałem zadnych informacji z agencji i nie wiem co jest grane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kutnyy    4

jednak jest znalazłem, miałeś rację skoczyłem znacznie wysoko w górę i musiałem jakoś przeoczyć :D a tak po za tym macie jakieś informacje na temat tego naboru w 2016 na wiosnę, rusza coś w końcu? 

Edytowano przez kutnyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woobin    0

W sektorze A, można złożyć jedynie na budowę chlewni dla loch i odchowanie prosiąt? Nie można złożyć wniosku na budowę tuczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Czy jeśli nie posiadam bydła to mogę złożyć wniosek na budowę obory w sektorze B?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

@kamik90 ogólnie możesz złożyć nie musisz być młodym rolnikiem

@woobin możesz jeżeli będzie cykl zamknięty czyli Lochy swoje i od nich prosiaki, tak pisał ktoś wcześniej na forum ale ręki nie dam sobie uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

masz rozrzutnik wywozisz gnój i masz więcej miejsca w oborze i możesz więcej bydła utrzymać bo zwiększa ci sie objętość obory na krowy kosztem objętości gnoju :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Może coś w związku z rownomiernym rozrzuceniem po polu, bardziej precyzyjnym dawkowaniem co przedkłada się na większy plon i dzięki temu wychowasz więcej.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam jak u was wygląda sytuacja z postepowaniem ofertowym i zapytaniami, ja juz otrzymałem odpowiedzi na zapytanie ofertowe i piszę waśnie protokół kto wygrał, będę dzisiaj jeździł i podbijał oświadczenia o wygraniu przetargu, powie ktoś mi czego przy sprawdzaniu czepjają się najbardziej w agencji, na co zwracać uwagę by jak najszybciej ta sprawę załatwić bo u wybranego dilera mam zamówione maszyny już, podpowiedzcie na co zwrócić uwagę w szczególnosci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

raczej nie....to już niemożliwe żeby w 2016 coś ruszyło

pewnie chodziło mu o 2017 

więc nabory na a b c mają być ok czerwca 2017 

a d w następnym tj 2018 r, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Kacper najlepiej zadzwoń do agencji i poproś kogoś od postępowań ofertowych. Ja dowiedziałem się że w zapytaniu nie mogę zbyt dokładnie opisywać sprzętu żeby nie wykluczać innych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj