rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Madziik    0

Bardzo fajny sprzęt się szykuje do zakupu .Jaki oddział ? Kolega w poprzednim prowie też miał ogromne trudności ,ale w końcu wywalczył to co chciał .Co do opcji politycznej to szkoda tematu zaśmiecać ,ale powiem jedno jedynie Kukizy coś maja zamiar na lepsze zrobić w rolnictwie .Znam sporo osób z tego ugrupowania i zawsze chętnie słuchają ,co jest do poprawy .Niestety mają małą siłę przebicia .Jedą ze spraw ,którą chcą zmienić ,to metkowanie mięsa z importu i ma być określone w sklepie ,które mięso ,kiełbasa z kąd pochodzi i ma być  wpisany % udział  danego produktu/kraju .

 

Wrocław :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Dokładnie kula na rację co dwa tyg jest temat eko. Takie czasy, ze trzeba kombinować jeśli komuś się nie chce czy się boi to niech potem nie biadoli, ze komuś się udało. Budowałem obore, w tym samym czasie wziąłem trochę gratow na mr pół wsi patrzy na mnie spod byka. Nic nikomu nie ukradlem, nikt za mnie rat nie spłaca. Są jednak tacy, którzy na wszelki wypadek twierdzą że nie warto, nie opłaca się, lepiej siedzieć na d*pie i życzyć drugiemu żeby się spaliło. nie mam zaufania do ludzi, nie oglądam się na nikogo i nie biadole, ze ktoś ma lepiej. Ale też nikomu nie współczuje

 

@FROG skąd takie info, ze na D w 2018?

 

Dzwoniłem do osoby prowadzącej mój wniosek w Krakowie. Nr. tel. do oddziału 12/629-80-10 i połączą Cię z osobą do której jesteś przypisany lub podadza numer na biurko. Dzwoniłem wczoraj w ciągu dnia klika razy, ale nikt nie odbierał i dopiero przed 17-tą oddzwonili do mnie osobiście. Rozmawiałem z miła Panią Anną G.( nie mylić z Grodzką). Mają ful pracy bo jak pisałem mają wnioski z innego wojewodztwa.

 

Rada do kolegi Kula żeby nie czekał z założonymi rękami tylko wydzwaniał do osoby prowadzącej jej wniosek.

 

Mi kazali się przypominać co miesiąc to poda jakie są zmiany na listach i czy rusze do przodu. W naszym kraju wszystko jest możliwe.

 

Wnioski na obszar D powiedziała że bedą dopiero w 2018. Po prostu pieniądze zaplanowane na 2017 zostały przesunięte już do aktualnego naboru.

Wychodzi na to, że przy tak duzym zainteresowaniu nie są na bieżąco i nie są w stanie zrobić wszystkiego w jednym roku. W takim razie możemy przypuszczać że w 2018 będzie kolejny i ostatni nabór z obszaru D, do którego obwiązkowo trzeba wystartować i czekać na przesunięcie całej pozostałej kasy z puli jaka zostanie.

 

Wniosek jest jeden  - za mało kasy zaplanowali na obszar D w każdym roku i przydałoby się rozporzedzenie automatycznie przesuwające fundusze między obszarami A, B, C, D w zależności od wykorzystanego limitu z danego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Prow to nie tylko modernizacja .http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/prow-2014-2020-ledwie-kapie,69152.html

Edytowano przez bodo101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ok dzieki FROG więc trzeba czekac na oficjalne info, do jesieni powinni cos powiedziec. to, ze w 17 nie będzie to wiadomo, w 18 zanim co do czego przyjdzie umowa bedzie na 20. Więc nie ma co się zastanawiać, składam na B.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@Takiten po dokładnym przeczytaniu informacji na stronie agencji mozna wyczytać ze przetargi maja ruszyć DO 18 marca a rusza pewnie po 18 lutego bo wtedy Agencja ma opublikować co gdzie i jak i wszyscy OD 18 stycznia juz sie na to beda lapac. Tak mowil gosc z agencji, moj doradca i 2 dealerów myślących jak to obejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ktoś składał wniosek na modernizację w sektorze D i może mi rozjaśnić trochę temat? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

@Takiten po dokładnym przeczytaniu informacji na stronie agencji mozna wyczytać ze przetargi maja ruszyć DO 18 marca a rusza pewnie po 18 lutego bo wtedy Agencja ma opublikować co gdzie i jak i wszyscy OD 18 stycznia juz sie na to beda lapac. Tak mowil gosc z agencji, moj doradca i 2 dealerów myślących jak to obejść

 

Znając życie ogłoszą 18 lutego że 18 marca rusza portal. Trzeba się spieszyć i robić postępowanie ofertowe jak najszybciej bo inaczej tego raczej się  nie ominie. Mam niby podpisać umowę w następnym tygodniu i mam zamiar od razu dać postępowanie ofertowe zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Mają ogłosić oficjalnie co i jak z portalem nie później niż 30 dni przed uruchomieniem, więc jeśli ma ruszyć 18 marca to muszą ogłosić najpóźniej 16 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

no tak luty ma 28 dni... tu mnie masz :D Ale wracając do tematu postępowania ofertowe można robić i nie trzeba czekać na portal nawet jak podpisze się umowę po 18 stycznia. Takie info miałem z agencji, od dilera i osoby od wniosków, wiec liczę że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Czyli mam takie same info tyle ze odwrotne :D niby mi gosc mowil ze na poczatku lutego umowa wiec zastanawiam sie nad ogertowym
W sumie jakby przetargi to by sie troche w czasie przesunęło wszystko wiec sam nie wiem co myslec
nie powinno sie zmieniac zasad w trakcie gry no ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

"Do dnia umożliwienia udostępniania zapytań ofertowych w sposób określony w ww. artykule ustawy, zapytanie ofertowe jest udostępniane różnym podmiotom co najmniej przez:

1) zamieszczenie tego zapytania na stronie internetowej podmiotu obowiązanego do jego udostępnienia różnym podmiotom - w przypadku gdy posiada taką stronę;

2) skierowanie tego zapytania do:

a) co najmniej trzech potencjalnych wykonawców." cytat z komunikatu na stronie ARiMR jeśli portal wystartuje 18 lutego to masz czas zrobić to w stary sposób.

Edytowano przez takiten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Po podpisaniu umowy musze zrobic aneks bo zmieniam ciagnik na mniejszy niz we wniosku. Dlugo rozpatruja taki aneks? Moge juz przeprowadzic postepowanie ofertowe na ten mniejszy ciagnik i zlozyc je w dniu podpisania umowy czy musze czekac na aneks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

To po co obiecywali że mniejsze gospodarstwa z młodością i chęciami pracy na roli będą mogły z tego skorzystać- ja właśnie na to liczyłem. Myśleli że wprowadzając przepis o tym że nie można kupić takiego samego sprzętu co w poprzednim PROWie zniechęci te osoby a tu lipa są tacy co aby wziąć byle co aby kosztowało połowę za 5 latek się sprzeda z zyskiem.  Dlaczego nie ma chętnych na budowy?- a co to za interes wywalić 1mln na oborę to i tak tej drugiej połowy po 5 latach nie sprzeda z zyskiem bo ilu by się chętnych znalazło na zakup obory (tylko ludzie z okolicznej wsi)

 

To jak z tymi maszynami? kupili, nie uzywaja ich i trzymają w garażu aż minie 5 lat i sprzedają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Pierw musisz zrobić aneks trwa to 30 dni potem dopiero możesz zaczynać zapytanie ofertowe jak juz będziesz miał go podpisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

To jak z tymi maszynami? kupili, nie uzywaja ich i trzymają w garażu aż minie 5 lat i sprzedają? 

 

JD serii M coś około 115 km z naboru 2011 z przebiegiem 370mth pracował na 6,5 ha gość chce  180tyś netto Lub NH 5050 tak samo rok 2011 przebieg 660 mth pracował na około 9 ha facet ceni 140 netto Wytłumacz proszę jak to inaczej wytłumaczyć jak nie wyłudzanie kasy na prow. Dodam że jest multum takich "Panów" co niezłą kaskę na tym mają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

JD serii M coś około 115 km z naboru 2011 z przebiegiem 370mth pracował na 6,5 ha gość chce 180tyś netto Lub NH 5050 tak samo rok 2011 przebieg 660 mth pracował na około 9 ha facet ceni 140 netto Wytłumacz proszę jak to inaczej wytłumaczyć jak nie wyłudzanie kasy na prow. Dodam że jest multum takich "Panów" co niezłą kaskę na tym mają..

No ale co z tego? Jakie wyłudzenie? Wiele niemieckich gospodarstw też wymienia sprzęt co 5-7 lat. To co nie jest zabronione jest dozwolone, a co jest dozwolone nie jest karalne. Nikt nie każe tych ciągników kupować.

 

Zresztą sam dwa lata temu wymieniłem D-F z 2008r na JD czyli co, też jestem chachment?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

to życzę tym panom żeby sprzedali za tą cene , a jeśli brali na kreche to nie widze w tym dużego zarobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

kazdy orze jak moze. Moim zdaniem nie mozna nazwac tego wyłudzeniem bo wszystko jest legalnie a bardziej kombinowaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj