rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

skywalker89    824

nikt nie płacze, tylko mając świadomość jak system dofinansowań w rolnictwie wygląda w innych państwach to trochę chyba można ponarzekać na łaskawe pieniądze, które albo dostaniemy albo nie... po Twoim wpisie można wywnioskować, że podoba i nie przeszkadza Ci ów system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

System nie jest taki zły, ale obsługa wniosków, przekaz informacji i fachowość pracowników agencji trochę mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Nie chce nikogo bronić, ale obwinianie kpgos za to, ze nie jestem na "zielonej" to trochę dziecinne. Była pula taka, dorzucili z 17r i kto ma za malo pkt nie spełnia kryteriów nie dostaje-proste


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

takiten jestes pewien?

 

Tak mi powiedziała osoba od postępowań ofertowych w agencji, czytając dokładnie komunikat na stronie agencji też tak to rozumiem, nigdzie nie pisze żeby czekać dwa miesiące na portal. Wiec mam nadzieje że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie chce nikogo bronić, ale obwinianie kpgos za to, ze nie jestem na "zielonej" to trochę dziecinne. Była pula taka, dorzucili z 17r i kto ma za malo pkt nie spełnia kryteriów nie dostaje-proste

To po co obiecywali że mniejsze gospodarstwa z młodością i chęciami pracy na roli będą mogły z tego skorzystać- ja właśnie na to liczyłem. Myśleli że wprowadzając przepis o tym że nie można kupić takiego samego sprzętu co w poprzednim PROWie zniechęci te osoby a tu lipa są tacy co aby wziąć byle co aby kosztowało połowę za 5 latek się sprzeda z zyskiem.  Dlaczego nie ma chętnych na budowy?- a co to za interes wywalić 1mln na oborę to i tak tej drugiej połowy po 5 latach nie sprzeda z zyskiem bo ilu by się chętnych znalazło na zakup obory (tylko ludzie z okolicznej wsi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Marcin jest ,jak jest Ja się dostałem ,ale nie wiem ,jak to będzie do końca .Teraz wymyślają z tymi platformami przetargowymi .Myślę ,że mimo wszystko da się to ominąć.Ja też zrezygnowałem z maszyn  ,które potrzebowałem na rzecz tych bardziej punktowanych i udało się .Kolega też młody rolnik gospodarka podobne hektary ,a nie dostał się ,bo wpisał maszyny ,jakie chciał  i zabrakło punktów .Nie ma co zwalać teraz na obecną władzę ,bo to idzie odgórnie od Unii i taka prawda ,że co chwile różne fundusze nam kroją .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Marcin wlasnie dobrze że teraz częściowo ukrucili takie kupowanie sprzetu tylko po to zeby za 5lat sprzedac z zyskiem. Ja to popieram. Punkty.... hmmm, też dobrze że je wprowadzili lecz powinny one w jakis sposob odzwierciedlac potrzeby gospodarstwa, a nie punktować co niektore maszyny bez sensu. Ciężko znaleść złoty środek,żeby wszyscy byli zadowoleni

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

pomyślunek niektórych mnie przeraża, ja nie widzę w tym co napisałem abym płakał, że nie jestem na zielonej.. 

jak ma żyć nam się lepiej w przyszłości jak jest mnóstwo takich baranów co jak myślą, że im skapło troszkę tych pieniędzy to od razu innym będzie szkoda.. skorzystałem trochę z poprzedniego naboru, wniosek w 13 r złożony a czerwcu 15 dopiero kupione maszyny więc wiem jak to wygląda.. 

chociaż jeden kolega marcin87 jest kumaty i nie boi się powiedzieć prawdy, dużo ludzi pisze na forum, że jeżdżą chociażby do niemiec to chyba widzą jak tam jest a jak u nas, nie mówcie, że to bardziej rozwinięty kraj, po prostu w normalnych krajach stawia się na rolnictwo i sprawy stawia się raczej bardziej prościej niż trudniej, nie mówię, że ta władza jest temu winna, wcześniejsza nie była lepsza, no ale ku*wa, co drugi na tym forum pewnie głosował na ten pis i co teraz jest zadowolony z tego co się dzieje? 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Ej przepraszam bardzo, każdy ma prawo chyba wyrażac swoje zdanie, a jesli jest inne niż twoje to baran? Cos nie halo chyba

A co do polityki to chyba przy poprzednich rządach tez nie było różowo. Czy pis wygrał wybory i raptem stało się źle?

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam jak wygląda sytuacja z produkcją prosiąt na PROW, jest ktoś na forum co korzystał z dofinansowania i przedstawi jak to wygląda będę bardzo wdzięczny. Sam się przymierzam ale chyba w tym naborze jeszcze nie dam rady. Info może być na priw,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Wręcz przeciwnie. Podobają mi się działania rządu bo na zdrowy chlopski rozum się nie pier**lą i mimo blokady mównicy uchwalili ustawę która zabrała  19tyś emerytury  sb-kowi a zostawła tak jak zwykłemu człowiekowi. Ich działania mają sens nie mówię już o 500+ bo to odrębny temat ale mówię o  postępach w rolnictwie. Brawo za portal przetargowy, skończą się pomatki swoim dealerom za lewe fakturki/  Natomiast jeżeli było by zgodnie z tym co usłyszałem jak kupisz ciągnik od pana A a najbliżej jest pan B to on przyjedzie serwisować na zlecenie pana A i dostanie od niego kasę za to. Tak że taki jak najbardziej układ przyjmuję  Jeszcze jedna sprawa. Słyszałem też od osób na szczeblach wojewódzkich  ARiMR o przymiarkach projektu że do 2020 roku czołowi producenci maszyn i urządzeń mają mieć na zlecenie ministra finansowanie na przynajmniej jeden swój oddział w każdym województwie, czyli minimum po 16 dealerów w polsce każdej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Skywalker Ja mówię jak jest, każdy mógł składać, każdy mógł kombinować, teraz płacz nad rozlanym mlekiem. Trzeba było na Korwina głosować, przynajmniej zioło by zalegalizował, akurat tobie by się przydało teraz.
Koniec.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

koledzy kiedy aktualizują liste ??? co miesiąc??

W styczniu niedawno była...

Ale średnio z tego co zauważyłem to co 3 tygodnie...

Chociaż wcześniej ktoś mówił że co 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

panowie piszcie z sensem - forum ma pomagac innym a pierdoly - do baru na browara. ten prow napewno jest mniej przyjazny rolnikowi ale jestesmy polakami wiec - damy rade. 


www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/portal-ofertowy-arimr-ruszy-do-18-marca/ - mysle ze rozwieje watpliwosci. wg tego co pisze obajtek to od 18. 3 .17 bedzie portal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

macie rację, ja już się nauczyłem, że o polityce się w towarzystwie nie rozmawia, bo mam kolegę co jest dosyć przewrażliwiony i zbyt emocjonalnie reaguje, tutaj widzę, że może być podobnie, ale @pedro2 odnośnie tamtych wyborów jak i wszystkich w sumie poprzednich i przyszłych - nie ma na kogo głosować bo to wszystko jest jedna klika, tylko pis to największe zło bo najwięcej baranów tam jest i jest to moje zdanie więc proszę tego nie komentować i nie kontynuować dyskusji.. (drugi się cieszy że zabrali sbkom i dali biedniejszym? czyli komu, sobie? pani premier +4tys mies, posłowie chyba +2tysie, prezydent też i inni...) zobaczycie, że to wy dopiero będziecie płakać za jakiś czas czyli my rolnicy..

jesteśmy polakami i co z tego jak naród podzielony, tylko rozliczać i zamykać, albo wbijać szpile tak jak tutaj kolega, czy ja komuś coś zarzuciłem, czy pocisnąłem, aby od razu rzucać tekstami typu "haha ja jestem super bo pokombinowałem i dostałem a ty jesteś zerem bo tego nie zrobiłeś", normalne to jest??? Chciałem tylko zobaczyć kilka opinii na konkretny temat ale niestety muszą się odzywać obrońcy polityczni bo wszędzie się dopatrują lekceważenia ich kochanej władzy... ja powiem tak, nie mieli czasu żeby za wiele zmienić, no ale ludzie przejrzyjcie na oczy - mają rolnictwo w głębokim poważaniu..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Wracając do PROW bo polityka to "inny świat". Wczoraj rozmawiałem z oddziałem w Krakowie. Wszyscy z pkt powyżej 4,5 są na zielonej i są dla nich pieniążki. Osobiście mam 4,1pkt i to jest niestey aż 100 miejsc po za listą. Szanse zerowe jeżeli nie przesuną dodatkowych środków, a nie zapowiada się. Stu rolników też nie zrezygnuje. Do maja mają czas na rozpatrzenie wniosków i reszcie przyślą ostateczne pismo o zakończeniu postępowania z powodu braku środków. W 2017 naboru na maszyny nie będzie. Kolejny nabór będzie dopiero 2018 - pierwszy kwartał. Najlepsze, że oddział w Krakowie dostał do rozpatrzenia wnioski z mazowieckiego :) Powodzenia życzę wszystkim i do zobaczenia w 2018.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Mogło być gorzej.Trzeba było głosować na idiotę Petru-swetru który chce wszystkich rolników przerzucić do ZUS bo uważa że rolnikom za dobrze się powodzi.przydupas balcerowicza.Prawda jest taka ,że nie ma polityka ani partii która by bardzo się przejmowała wsią,no chyba że przed wyborami.Trzeba mieć nadzieję że ten PROW jakoś się uda przejść.U mnie awans na liście o ok 40 miejsc w porównaniu do pierwszej listy (35x).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziik    0

Żadne plecy. To bedzie moj pierwszy ciągnik i jedyny a liczy się suma km ze wszystkich posiadanych dlatego bycmoze mieli problem u Ciebie.

Ja mam 28ha, dojdzie mi jakieś 7-10 ha czyli będę miała maks 38ha i biorę ciągnik 140km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Skywalker Ja mówię jak jest, każdy mógł składać, każdy mógł kombinować, teraz płacz nad rozlanym mlekiem. Trzeba było na Korwina głosować, przynajmniej zioło by zalegalizował, akurat tobie by się przydało teraz.

Koniec.

Dobrze mówisz "kombinować"- polak tylko to potrafi. PROW miał przyczynić się do wzrostu dochodów gospodarstw a tu psełdoekolodzy wpisali swój ogródek i rządek malin jakiś sad z dwoma drzewami na krzyż gdzie płody z tego wykorzystują na własne potrzeby żeby dostać 4 ptk., maszyny  jakie biorą to rozsiewacz do nawozów i opryskiwacz itd.- sami będą się zdrowo odżywiać a innych truć. Sami określcie co to za ludzie!

Gdzie tu logika z głównym założeniem PROWu (śmiem twierdzić że jest tu sprzeczność z założeniami przepisów)?! Rozumiem ekologów którzy w ten sposób wytwarzają żywność ale oni wprowadzają tą żywność na rynek a przy tym spełniają główne założenia dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

A jak uzasadnić zakup rozsiewacza do nawozów zawieszanego i rozsiewacza do wapna ciąganego oba z siewem granicznym w obu przypadkach punkty. I jeszcze mam wpisane brona talerzowa i siewnik talerzowy jako 2 maszyny czy to wejdzie w uprawę bezorkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dobrze mówisz "kombinować"- polak tylko to potrafi. PROW miał przyczynić się do wzrostu dochodów gospodarstw a tu psełdoekolodzy wpisali swój ogródek i rządek malin jakiś sad z dwoma drzewami na krzyż gdzie płody z tego wykorzystują na własne potrzeby żeby dostać 4 ptk., maszyny jakie biorą to rozsiewacz do nawozów i opryskiwacz itd.- sami będą się zdrowo odżywiać a innych truć. Sami określcie co to za ludzie!

Gdzie tu logika z głównym założeniem PROWu (śmiem twierdzić że jest tu sprzeczność z założeniami przepisów)?! Rozumiem ekologów którzy w ten sposób wytwarzają żywność ale oni wprowadzają tą żywność na rynek a przy tym spełniają główne założenia dofinansowania

Temat ekologii był już poruszany wielokrotnie. Sam nie wszedłem w ekologię bo nazbierałem punkty z maszyn i za wiek, ale gdybym miał ich mniej to napewno bym w to wszedł. I to nie jest żadne kombinowanie, była taka możliwość to ludzie z tego korzystali. Można było też uciułać punkty biorąc udział w bodajże dwu dniowym szkoleniu z integrowanej produkcji i co uważacie że to też jest chachment? Zamiast się kłócić i obrzucać tak naprawdę powinno się pogratulować "ekologą" pomysłu i odwagi, bo innym tego zabrakło i teraz jakoś się nie mogą pogodzić z tymi brakującymi punktami. Mi mija 3 miesiąc od wysłania poprawek i ciągle cisza. I tu jest pytanie, po co każą Nam uzupełnić poprawki w ciągu 14 dni jak sami sobie nie radzą przez prawie 90. To jest dopiero paranoja. Jakby każda z osób sprawdzających wniosku miała płaconą prowizje od podpisanej umowy z rolnikiem to szło by to jak burza.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam 28ha, dojdzie mi jakieś 7-10 ha czyli będę miała maks 38ha i biorę ciągnik 140km.

 

Bardzo fajny sprzęt się szykuje do zakupu .Jaki oddział ? Kolega w poprzednim prowie też miał ogromne trudności ,ale w końcu wywalczył to co chciał .Co do opcji politycznej to szkoda tematu zaśmiecać ,ale powiem jedno jedynie Kukizy coś maja zamiar na lepsze zrobić w rolnictwie .Znam sporo osób z tego ugrupowania i zawsze chętnie słuchają ,co jest do poprawy .Niestety mają małą siłę przebicia .Jedą ze spraw ,którą chcą zmienić ,to metkowanie mięsa z importu i ma być określone w sklepie ,które mięso ,kiełbasa z kąd pochodzi i ma być  wpisany % udział  danego produktu/kraju .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dokładnie kula na rację co dwa tyg jest temat eko. Takie czasy, ze trzeba kombinować jeśli komuś się nie chce czy się boi to niech potem nie biadoli, ze komuś się udało. Budowałem obore, w tym samym czasie wziąłem trochę gratow na mr pół wsi patrzy na mnie spod byka. Nic nikomu nie ukradlem, nikt za mnie rat nie spłaca. Są jednak tacy, którzy na wszelki wypadek twierdzą że nie warto, nie opłaca się, lepiej siedzieć na d*pie i życzyć drugiemu żeby się spaliło. nie mam zaufania do ludzi, nie oglądam się na nikogo i nie biadole, ze ktoś ma lepiej. Ale też nikomu nie współczuje

@FROG skąd takie info, ze na D w 2018?

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj