rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesior90    23

Zasady doboru maszyn swoją drogą ale nie powinna być stosowana one w sposób dosłowny i bezpośredni w stosunku do poszczególnych gospodarstw. Autorzy przewidują odchylenia, współczynniki korekcji do każdej maszyny i urządzenia a także wielkości i specyfiki gospodarstwa i podkreślają, że pod uwagę powinna być brana indywidualna charakterystyka gospodarstwa.

 

 

W moim pytaniu wlasnie bardziej mi chodzilo o to czy na poziomie aneksu po podpisaniu umowy mozna zmienic moc niz o to czy mam odpowiednią powierzchnię. Mógłbyś odpowiedziec bo widzę ze masz duża wiedzę na temat prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

We wniosku mam 40ha. Wpisane 130 140 bylo z glupoty bo w dniu skladania wniosku bylem przekonany ze kupię zetora 140 zeby tanio bylo. Ale zetory masakrycznie podrozaly no i trzeba myslec cos innego. Stąd ta chęc zmiany. Do przedziału 130 140 sie nie czepiali takze mam nadzieje ze pozwolą powiekszyc o te 10km.

U mnie przy tej samej powierzchni mam wpisany przedział 140-160 KM i  po dwóch poprawkach nikt nie kwestionował mocy ciągnika. Tylko, że ja mam we wniosku też agregat uprawowo-siewny i głębosza, które takiej mocy wymagają.

 

Posiadam 40 ha i agencja mi się czepiała do ciągnika 115 km a mam zwierzęta i ziemia to spore górki i glina mocna oddalona od domu 2km .Ale jest już oki .Ale ,że Tobie taki ciągnik przyznali chyba masz szerokie plecy ;)

To chyba na kogoś ostrego w Toruniu trafiłeś albo ja trafiłem na jakiegoś luzaka B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie tak. Można zrobić aneks. Powinno przejść. Ja jeszcze tego nie praktykowałem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

a powiedzcie o co chodzi przed świętami dostałem poprawki wszystko fajnie nie było tak dużo roboty, wiele się nie zmieniło odesłałem a wczoraj dostaje pismo o braku środków i z tego powodu wniosek został na razie wstrzymany. To po co byłe te poprawki i zawracanie głowy???  numer 15xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja gospodarzę na 47ha i złożyłem na ciągnik 155km, narazie cisza bo miejsce ponad 2tys :) ale w poprzednim naborze wziąłem np opryskiwacz 2500l i nie było żadnych problemów, a tutaj widzę że ludzie różne problemy mają tego rodzaju ale i wypowiadali się jeszcze 'lepsi' odemnie, z tego co wiem to jest kwestia uzasadnienia i pewnie osoby prowadzącej wniosek, ale Ci co mi robili wniosek to twierdzą, że nie ważne kto, tylko kwestia dobrego twardego uzasadnienia i nie mają prawa odmówić.. 

 

dokładnie, ja jak składałem na MR to miałem wpisany ciągnik za to o mocy 170-200 KM. Powierzchnia wtedy była 30 ha. Oczywiście pytali po co taki duży ciągnik ale po uzasadnieniach przeszło to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Teoretycznie tak. Można zrobić aneks. Powinno przejść. Ja jeszcze tego nie praktykowałem.

Freetaxi prosze Cie wytłumacz łopatologicznie, bo co głowa to inna interpretacja. A więc tak wniosek na budowlanke rok bazowy 2018 na wyposażenie wóz paszowy, dojarka przewodowa, zgarniacz obornika, wentylatory, mieszalnik pasz. Jak wykazać wzrost gva z tych zakupów? Czy "wykazanie" tego wzrostu traktowane jest jako deklaracja, że dzięki tym urządzeniom będę mógł zwiększyć skalę produkcji? Kiedy wzrost muszę wykazać. Obniżenie kosztów prod, paszowoz- zwiększy się wydajność, mieszalnik- będę mógł sam produkować pasze pełnoporcjową będzie taniej, reszta nie wiem co wymyślić.

Druga sprawa, chce składać też na maszyny. czy przez to nie będę musiał wykazywać wzrostu gva 20%? Raz 10% dzięki inwestycji z obszaru B, drugi raz 10% z D ja tak to widzę.

Teraz sam nie wiem składać na B wyposażenie, a jak w 2018 zrobią nabór na D rezygnować z B i składać wyposażenie i maszyny na D?

Rozumiem, ze wzrost nie dotyczy sztuk bydła czy litrów mleka tylko chodzi o bilans przychodów i rozchodów. Może być samo obniżenie kosztów prod o 10% i będzie to traktowane jako wzrost tak?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

a powiedzcie o co chodzi przed świętami dostałem poprawki wszystko fajnie nie było tak dużo roboty, wiele się nie zmieniło odesłałem a wczoraj dostaje pismo o braku środków i z tego powodu wniosek został na razie wstrzymany. To po co byłe te poprawki i zawracanie głowy???  numer 15xx

 

Widocznie spadła Ci punktacja i wniosek wypadł poza listę osób na których .Zadzwon do prowadzącej wniosek lub poczekaj na nową listę rankingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

No to spokojnie 150 dadzą

 

ja mam 42 ha i problemy ze 150km

 

U mnie przy tej samej powierzchni mam wpisany przedział 140-160 KM i  po dwóch poprawkach nikt nie kwestionował mocy ciągnika. Tylko, że ja mam we wniosku też agregat uprawowo-siewny i głębosza, które takiej mocy wymagają.

 

To chyba na kogoś ostrego w Toruniu trafiłeś albo ja trafiłem na jakiegoś luzaka B).

 kolego ja tesz tak miałem 1 i 2 poprawki sie nie czepiali ciągnika przy 42 ha 150km  jak drugie poszył to kobieta dzwoni i mówi ze za duży ciągnik i albo zwiekszyć powierzchnie albo 140 km  wiec z tym to rożnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Witam wszystkich jestem nowy i pisze tu bo nie wiem gdzie indziej o to zapytać. Posiadam kredyt w banku na nowy ciągnik zostało mi do spłacenia jakieś 80 tyś. Moje pytanie . Chce w tym roku pisać na modernizację o stawianie nowej obory . Czy dostanę modernizacje gdy jeszcze w banku trochę mam do spłacenia? I jak to jest czy mam wogole szansę na to?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

A co mają twoje inne zobowiązania do programòw unijnych? Pewnie że możesz składać wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

jeżeli bank Ci wyliczy zdolność kredytową na taką inwestycję i udzieli Ci kredytu, chybaże masz swoje pieniądze, to przeszkód nie ma, nawet jeśli chodziło Ci o kredyt na młodego rolnika to też nie ma nic do rzeczy jedno z drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy ktoś z Was ubiega się o podwyższony 60% zwrot, ale zdawał egzamin po terminie składania wniosków?

ukończenie szkoły było w lutym 2016, jest zaświadczenie.

może ktoś ma patent na obejście systemu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3

Pytam bo nie wiem jak jest gdy się już dostanie to dofinansowanie to podpisujesz z agencją umowę i co wtedy ? mógł by ktoś napisać coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Masz szanse wyrwać 200 500 lub 900k to się nie zastanawiaj ino idż do doradcy i składaj wniosek. Ludzie się zabijają żeby się na listę dostać a ty się o kredyty martwisz. Powiem ci tyle że mądrze napisany biznesplan będzie tylko zarabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

na czym, na świniach nawet? inwestować ponad 1mln zł od zera aby dostać 900tys zwrotu w tym momencie w świnie to dla mnie chore podejście przy tej 'stabiliności cen', no ale kto co lubi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

a powiedzcie o co chodzi przed świętami dostałem poprawki wszystko fajnie nie było tak dużo roboty, wiele się nie zmieniło odesłałem a wczoraj dostaje pismo o braku środków i z tego powodu wniosek został na razie wstrzymany. To po co byłe te poprawki i zawracanie głowy???  numer 15xx

 

jesteś na pograniczu listy rankingowej i chcą cie mieć przygotowanego w razie jakby ktoś spadł z listy albo suma zmniejszeń przyznanych kwot pozwoli przyznać dofinansowanie tobie. mój brat ma taką samą sytuację. w mojej ocenie szansa na umowę w twoim przypadku wynosi ok 85 %:) powodzenia

 

kolega z woj. Łódzkiego miejsce 7xx  w grudniu pierwsze poprawki dzisiaj telefon jedna strona do poprawy i umowa -- wnioskował tylko o maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Wszyscy Ci, którzy podpiszą umowy po 18 stycznia, muszą obligatoryjnie korzystać z platformy ofertowej. Ciekawe jak to będzie :) i w ogóle fajnie, że platforma ma ruszyć do 18 marca, a znając ARiMR, to ruszy 18 marca, więc dla niektórych szykują się dwa miesiące dodatkowego czekania

 


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

no teraz to się będzie działo ciekawe jak to będzie przebiegać ?
jak będą czekać do 18 marca to rolnicy zaleją tą stronę zapytaniami o oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Może będzie taniej ,ale to nie znaczy ,że lepiej .Firma wygra z drugiego końca Polski to,jak dla mnie jest utopia .Gdzie serwis ,to jest nie wykonalne .Kiepski pomysł z tą platformą ofertową  .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

Może będzie taniej ,ale to nie znaczy ,że lepiej .Firma wygra z drugiego końca Polski to,jak dla mnie jest utopia .Gdzie serwis ,to jest nie wykonalne .Kiepski pomysł z tą platformą ofertową  .

 

to ze z drugiego końca polski to nic  pomyśl jak składałeś na FENDT a wygra NEW HOLAND albo URSUS :)   nad tym bardziej bym ubolewał niż nad tym ze firma z drugiego końca polski rozmawiałem ze znajomym co handluje nowymi ursusami to mówił ze tylko czeka na platformę .no ale jak będzie to czas pokarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

To ja przez tyle czasu jeżdżę po dealerach i negocjuje cene a teraz sie okaze ze to wszystko bylo nie potrzebne?? Juz praktycznie wszystko mam ustalone z dealerem, maszyny zamowione, zaliczka wplacona tylko czekalem na podpisanie umowy ktora mialem podpisac w Styczniu, i od razu zrobic postepowanie ofertowe. Teraz bede musial z wszystkim czekac do Marca?? A co jesli mój dealer nie wygra na tej platformie, to dopiero beda problemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

to ze z drugiego końca polski to nic  pomyśl jak składałeś na FENDT a wygra NEW HOLAND albo URSUS :)   nad tym bardziej bym ubolewał niż nad tym ze firma z drugiego końca polski rozmawiałem ze znajomym co handluje nowymi ursusami to mówił ze tylko czeka na platformę .no ale jak będzie to czas pokarze

 

To ktoś ma z główką ,kto tak mówi .Agencja mnie nie zmusi i nikogo innego ,że ma kupić Ursusa zamiast np JD !!! .Tu tylko będzie mowa o cenie nie marce maszyny ,czy ciągnika .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj