rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys48    19702

przed świętami poprawki, dziś tel z ARIMR żeby zrobić przez tel "autopoprawki"i podpisanie umowy

wlkp miejsce 113X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    644

no to pogratulowac szybkości realizacji. Ja poprawki złożyłem 20 października i dzisiaj dzwoniłem do pani prowadzącej no to dopiero w przyszłym tygodniu bierze się za rozpatrywanie poprawek, bo do końca tygodnia skończy rozpatrywać wszystkie wnioski i wysyłać poprawki :/


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

lubelskie dzisiaj brat dostał pierwsze poprawki poz 152x natomiast ja poprawki wysłałem na początku października i narazie cisza pozycja kilka miejsc ponad 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki.. 

 

Ktoś ma jakieś wiadomości na temat tego czy w tym roku będzie nabór na modernizację w sektorze D ?

Wiem, że niektórzy z Was składali w tamtym roku a do teraz jeszcze nic nie ruszyło w tej sprawie..

 

Pewne jest, że będzie na a, b i c. Powinien być w marcu. Na d nie ma planów na pierwszą połowę roku. Na następne półrocze nie ma jeszcze harmonogramu. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

a może być jedna maszyna droższa o  5% a za to druga tańsza o 20%? ogólnie suma pomocy będzie taka sama albo i mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

panowie a przeszłoby takie coś na obszar abc a mianowicie budowa 2 silosów przejazdowych do tego paszowóz i automat do pojenia cieląt miał może ktoś podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam info sprzed kilku minut dzwoniłem do BWI w Lubelskim sprawdzane sa wnioski  , wysyłane poprawki do 1950 ( 1450+ 500)  czyli moge sie spodziewac poprawek mam 18xx. Ale konkretnej osoby prowadzacej nie chcieli jeszcze podac

 

czyli Twoj wniosek jest juz po weryfikacji czy w trakcie weryfikacji? bo mówisz juz o osobie prowadzacej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

113x i umowa ...aj pierwsza setka iczekam cierpliwie gdzie tu sprawiedliwośc

 

ja też czekam, miejsce 4xx, ale mam budowlankę więc może dlatego po poprawkach długa cisza, portal przetargowy niby w marcu będzie funkcjonował to może się coś ruszy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Witam. Pytanie za 100 punktów. Za tydzien podpisuje umowę gdzie wpisany jest ciągnik 130-140km. Dostałem dosc dobrą ofertę na ciągnik 150km rocznikowy z placu. Czy da radę tak aneksowac zeby to przeszło? Kwota pomocy sie nie zmienia bo i tak wykorzystuje cale 200tys.

 

Mozesz to aneksowac ja ze 110 na 130 aneksowałem to zalezy jakie masz pole do popisu ile ha i ile mocy Ci przysługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

podejrzewam ze kolega ma mało ha dlatego ma przedział mocy a ze zmianą na większy to będzie cięszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

podejrzewam ze kolega ma mało ha dlatego ma przedział mocy a ze zmianą na większy to będzie cięszko

We wniosku mam 40ha. Wpisane 130 140 bylo z glupoty bo w dniu skladania wniosku bylem przekonany ze kupię zetora 140 zeby tanio bylo. Ale zetory masakrycznie podrozaly no i trzeba myslec cos innego. Stąd ta chęc zmiany. Do przedziału 130 140 sie nie czepiali takze mam nadzieje ze pozwolą powiekszyc o te 10km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

W piątek przyszły poprawki w podlaskim, miejsce 620-650. I Pani się pyta jak zamierzam prowadzić produkcję nie posiadając pługa 4skibowego obrotowego i przetrząsacza karuzelowego, mimo tego że mam podane że posiadam pług 5skibowy zagonowy, a nawet nie wnioskowałem o takie maszyny. Parodia a nie PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

We wniosku mam 40ha. Wpisane 130 140 bylo z glupoty bo w dniu skladania wniosku bylem przekonany ze kupię zetora 140 zeby tanio bylo. Ale zetory masakrycznie podrozaly no i trzeba myslec cos innego. Stąd ta chęc zmiany. Do przedziału 130 140 sie nie czepiali takze mam nadzieje ze pozwolą powiekszyc o te 10km.

 

Posiadam 40 ha i agencja mi się czepiała do ciągnika 115 km a mam zwierzęta i ziemia to spore górki i glina mocna oddalona od domu 2km .Ale jest już oki .Ale ,że Tobie taki ciągnik przyznali chyba masz szerokie plecy ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja gospodarzę na 47ha i złożyłem na ciągnik 155km, narazie cisza bo miejsce ponad 2tys :) ale w poprzednim naborze wziąłem np opryskiwacz 2500l i nie było żadnych problemów, a tutaj widzę że ludzie różne problemy mają tego rodzaju ale i wypowiadali się jeszcze 'lepsi' odemnie, z tego co wiem to jest kwestia uzasadnienia i pewnie osoby prowadzącej wniosek, ale Ci co mi robili wniosek to twierdzą, że nie ważne kto, tylko kwestia dobrego twardego uzasadnienia i nie mają prawa odmówić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

We wniosku mam 40ha. Wpisane 130 140 bylo z glupoty bo w dniu skladania wniosku bylem przekonany ze kupię zetora 140 zeby tanio bylo. Ale zetory masakrycznie podrozaly no i trzeba myslec cos innego. Stąd ta chęc zmiany. Do przedziału 130 140 sie nie czepiali takze mam nadzieje ze pozwolą powiekszyc o te 10km.

 

No to spokojnie 150 dadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Posiadam 40 ha i agencja mi się czepiała do ciągnika 115 km a mam zwierzęta i ziemia to spore górki i glina mocna oddalona od domu 2km .Ale jest już oki .Ale ,że Tobie taki ciągnik przyznali chyba masz szerokie plecy ;)

Żadne plecy. To bedzie moj pierwszy ciągnik i jedyny a liczy się suma km ze wszystkich posiadanych dlatego bycmoze mieli problem u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zasady doboru maszyn swoją drogą ale nie powinna być stosowana one w sposób dosłowny i bezpośredni w stosunku do poszczególnych gospodarstw. Autorzy przewidują odchylenia, współczynniki korekcji do każdej maszyny i urządzenia a także wielkości i specyfiki gospodarstwa i podkreślają, że pod uwagę powinna być brana indywidualna charakterystyka gospodarstwa. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

W piątek przyszły poprawki w podlaskim, miejsce 620-650. I Pani się pyta jak zamierzam prowadzić produkcję nie posiadając pługa 4skibowego obrotowego i przetrząsacza karuzelowego, mimo tego że mam podane że posiadam pług 5skibowy zagonowy, a nawet nie wnioskowałem o takie maszyny. Parodia a nie PROW

 

ja też jestem w tym przedziale i na razie niestety cisza, ale  raczej już jest bliżej niż dalej, więc czekam z niecierpliwością, bo nie chcę prowadzić postępowania przetargowego


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Żadne plecy. To bedzie moj pierwszy ciągnik i jedyny a liczy się suma km ze wszystkich posiadanych dlatego bycmoze mieli problem u Ciebie.

 

Problemu nie ma ponieważ moje ciągniki mają po 30 lat i takie się już nie liczą dla nich czyli do podliczenia mocy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj