rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Arek    218

Czy są jakieś terminy kiedy ma zostać przeprowadzone postępowanie ofertowe? Czy np. można zrobić postępowanie w lutym a zakupy w grudniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

portal ma być uruchomiony początek marca i w postępowaniu ofertowym trzeba mieć każda ofertę na inna markę np ciągnik to 3 marki dzisiaj to poprawiałem bo się czepili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Patr teraz się tak zastanawiam, jak ma być na D w 18r to niech poczekają z budowlanką do III kwartału. Wtedy będzie harmonogram na 18 i żeby nie podbijać gva 2 razy złożyć jeden wniosek na maszyny i wyposażenie obory na D.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

pismo o tym że brakuje środków chyba wszyscy dostają z dalszych pozycji, sam też dostałem. Z niego wynika że do końca marca mają dać odpowiedz czy się dostanie czy nie, dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Patr teraz się tak zastanawiam, jak ma być na D w 18r to niech poczekają z budowlanką do III kwartału. Wtedy będzie harmonogram na 18 i żeby nie podbijać gva 2 razy złożyć jeden wniosek na maszyny i wyposażenie obory na D.

 

ale kolego nie trzeba podbijać gva dwa razy po 10%, na podniesienie gva masz 5 lat więc dopóki nie zrealizujesz tego pierwszego wniosku to drugi masz rozliczany od takiej samej wartości jak pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

W w załączniku do wniosku w opisie zadań rzeczowo finansowych operacji mam dość dokładnie opisany sprzęt, czy stanie się coś jeśli w sprzęcie który wybiorę w postępowaniu ofertowym jakieś parametry  nie będą się zgadzać?  Bo już w załączniku do umowy, w zestawieniu rzeczowo finansowym jest podany tylko jeden parametr np moc. Nic co miało by wpływ na punkty nie będzie zmieniane. Chodzi na przykład o to że mam wpisany zaczep dolny przy opryskiwaczu a będzie górny, będzie inny komputer sterujący, albo trochę inne wyposażenie Ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Myślałem, że składając teraz na budowlanke wniosek muszę podbić o 10% i przy kolejnym wniosku na maszyny kolejne 10%... To mnie zaskoczyłeś, jesteś pewien?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wedlug mnie nie do konca tak jest wszystko zalezy kiedy sie rozpoczelo dany program. W jednym dzialaniu masz rokiem bazowym np. 2017 a docelowym 2022, a w drugim 2020 niby wszystko powinno byc powiazane ale przeciez my agencji podajemy dane roku bazowego i od jakiego pulapu zaczynamy co jest czesto powiązane z kolejnoscia na liscie.
Wszystko zalezy jak sie ukierunkujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

pismo o tym że brakuje środków chyba wszyscy dostają z dalszych pozycji, sam też dostałem. Z niego wynika że do końca marca mają dać odpowiedz czy się dostanie czy nie, dobrze rozumiem?

 

z pisma wynika ze po 10 miesiącach od ukazania się listy ci co nie maja pozytywnego rozpatrzenia niedostaną dotacji. Czyli czas jest do ok maja chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

W ciągu tych 10 miesięcy zwerfikują wniosek, jeżeli znajdą się dodatkowe fundusze to będą przydzielać wedle miejsca na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Panowie , Czy są szanse w łódzkim, miejsce 128X? Żadnych poprawek nie dostałem, jedynie pismo że pieniędzy narazie brak, ale że wniosek dalej będzie rozpatrywany :blink:

ile masz punktów?

jeszcze miesiąc temu miały dostać osoby które mają min. 4,65 pkt czyli to wychodziło coś ok 1200 miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Nabór na modernizacje obszar abc ma byc w każdym roku aż do 2020 tak jest podobno w rozporządzeniu a info jest od urzędniczki z departamentu rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ale kolego nie trzeba podbijać gva dwa razy po 10%, na podniesienie gva masz 5 lat więc dopóki nie zrealizujesz tego pierwszego wniosku to drugi masz rozliczany od takiej samej wartości jak pierwszy

 

Nie kolego. Z chwilą  składania wniosku o płatność czyli zaraz po zakupach maszyn masz już mieć te 10% gva podniesione bo inwestycja np: maszyny czy coś innego  mają ci podnieść rentowność gospodarstwa o te 10 %  a żeby było to wdać od dostania zwrotu masz to trzymać 5 lat.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

10 miesięcy ale od której listy? pierwszej czy od ostatniej? jak od pierwszej to do końca marca, jak od ostatniej to przecież co 2 tyg to się ciągle zmienia.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

no ja liczyłem jakoś od maja widocznie miesiące mi się pokręciły ;)  Podejrzewam że z matematyką u mnie lepiej niż u Ciebie ;) z całym szacunkiem :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ok,niby po czy to stwierdzasz ale Spoko. Do końca Maja mają czas. ludzi stawiają pod kreską bo wtedy trza już maszynami w polu być a nie bawić się w przetargi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innej beczki.. 

Ktoś ma jakieś wiadomości na temat tego czy w tym roku będzie nabór na modernizację w sektorze D ?
Wiem, że niektórzy z Was składali w tamtym roku a do teraz jeszcze nic nie ruszyło w tej sprawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    220

A Ty się nie czepiaj bo była pomyłka z mojej strony i tyle ;) Stawiają pod scianą i to nie tylko chodzi o robotę.. Maszyny są potrzebne można by byo kupic ale jak znów się dostanie zwrot to ich nie zaliczą tak jak było kiedyś, można było kupic wcześniej.. Ktoś pisał że dzwonią do nich z korbanka bo niby wszyscy mają dostać, ktoś ma jakieś info z innych źródeł? 

nie ma naboru na sektor D w 2017 i o tym już dawno wiadomo. 

Edytowano przez robertrolnik27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

ile masz punktów?

jeszcze miesiąc temu miały dostać osoby które mają min. 4,65 pkt czyli to wychodziło coś ok 1200 miejsc.

4,35 pkt, od pojawienia się pierwszej listy poszedłem ok 50 miejsc do góry... Same maszyny bez budolanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Witam. Pytanie za 100 punktów. Za tydzien podpisuje umowę gdzie wpisany jest ciągnik 130-140km. Dostałem dosc dobrą ofertę na ciągnik 150km rocznikowy z placu. Czy da radę tak aneksowac zeby to przeszło? Kwota pomocy sie nie zmienia bo i tak wykorzystuje cale 200tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To mówicie ,że o 10 % nie może zmienić się cena ciągnika kosztem maszyn ?.Bo moc raptem zmieni się  o 5 km na większą ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj