rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzysztof1987    211

po pierwsze ja nie chce z tobą popisać to  ty mi wypisujesz coś na pw przecież ani razu na pw tobie nie odpisałem

a doradcy nie potrzebuje w przeciwieństwie do ciebie ponieważ jak byś dobrze poczytal ja już skożystałem z prow

a jeżeli masz większe potrzeby jak nowe maszyny ( części do starych gratów) to idź w tym kierunku nie zajmuj miejsca na listach

a czego całe agrofoto sie na ciebie uwzieło sam sobie odpowiedz a raczej przeczytaj na tym agrofoto kilkanaście str do tyłu 


tak jak wklejałem dodałeś dodałeś jeszcze jedną wiadomość i w niej pytałeś sie czy wkleje na ogulną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

No właśnie cale agrofoto. Grzecznie o cos pytasz albo odpowiadasz i zaraz pelno negatywnych komentarzy. Ty Krzysiu masz wyraźne problemy ze sobą.. Radze tobie zmienić doradcę na psychologa. :) O mnie sie nie martw zalapie sie to zalapie nie to nie wiele mi to życia nie zmieni . Mam większe priorytety niż kilka zlomow więcej na podworku A jesli chcesz pogadać to kolejny raz zapraszam na PV a nie szukasz sensacj.

 

Ps i jak juz wklejasz moja wiadomość do ciebie to wklej cala a nie tylko kawałeczek. :)

sam sobie na to zapracowałeś. Większości ludzi w tym temacie zalazłeś za skórę, miałeś polewę z eko itd. więc nie dziw się, ze teraz każdy jest na Ciebie cięty i ma polewe. Jeszcze te priv, był tu niedawno taki jeden, który tak samo grał jak Ty. Tworzył swoje teorie, rozporządzenia typu "mój doradca (najlepszy na świecie, poseł, pracownik arimr i Bóg wie co jeszcze) powiedział ". Nie mógł znieść krytyki na forum, na pw do mnie zaszalał, tyle że zrobił jeszcze coś głupiego i ktoś go ustawił do pionu.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy. 

 

 

Tez przyłączam się do pytania kolegi. Tylko w mojej sytuacji maszyna z ktorej chcialbym przesunac na ciagnik jest punktowana. Też 30tys tansza chcialbym kupic. Mogłby ktos wyjasnic jak to zrobic?

 

Z tego co się dowiedziałem to  może być droższa do 10%, i jeśli tanieje maszyna punktowana nic się nie dzieje o ile nie wylecisz poza limit punktacji. Też będę to tak próbował zrobić, zobaczymy co wyjdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

lubelskie miejsce 9xx , poprawki w październiku i tylko kilkadziesiąt miejsc do góry przesunięty ale żadnego odezwu od arimr , u mnie w okolicy pytają się czy już dzwonili z arimr bo też mają info że do końca lutego wszyscy kwalifikujący się podpiszą umowę , rusza się coś u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

A dlaczego zdecydowałeś się na talerzowy agregat?

Wg. mnie do tradycyjnej uprawy najlepszy jest agregat zębowy + wał gumowy i siewnik na talerzach z rolkami kopiującymi.

W zbyt mokrej glebie tak jak tej jesieni agregat talerzowy to porażka.

Arek

 

A jest szansa na zmianę na siewnik nadbudowany ? Bo tez wpisałem we wniosku zestaw z hudropackiem..

Tyle że zestaw Kongsklide. Agregat z pazurami nie talerzowy... Co prawda na razie jestem poza limitem ;) ale ciagle mam nadzieje...

 

Właśnie podpowie ktoś z łódzkiego jaki numer teraz poprawki dostał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

lubelskie miejsce 9xx , poprawki w październiku i tylko kilkadziesiąt miejsc do góry przesunięty ale żadnego odezwu od arimr , u mnie w okolicy pytają się czy już dzwonili z arimr bo też mają info że do końca lutego wszyscy kwalifikujący się podpiszą umowę , rusza się coś u was ?

wszystko zalezy od prowadzącego wniosek. u mnie w okolicy wszyscy znajomi juz podpisali umowe ( miejsca 600-700) a ja pomimo tego że byłem wyżej dalej walczę z poprawkami bo mam takiego marudnego gościa że tragedia.jestem z okolic zmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

też coś o tym słyszałem , większość upierdliwych ludzi pracuje w tym arimr , tak jak mi zgubili wszystkie załączniki i musiałem od nowa załatwiać jak miałem coś za zgodność z oryginałem , totalny bajzel tam mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

podlaskie miejsce 11xx i cisza na poprawki też nie wołają .może na urlopy powyjeżdżali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ferie w końcu się zaczęły to z dziećmi na narty się wybrali to i urlopy wykorzystują  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Kuj-pom 3xx pierwsze poprawki początek września, drugie w miniony poniedziałek, dziś telefon z zapytaniem, czy chcę podpisać umowę w poniedziałek.

Ponadto info od prowadzącej wniosek, że umowy bedą podpisywać do 18.01 potem przerwa związana ze zmianą wzoru umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam mam miejsce 16xx poprawki przed świętami poszły woj Lubelskie jak myślicie wyjdzie coś w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Arek

 

A jest szansa na zmianę na siewnik nadbudowany ? Bo tez wpisałem we wniosku zestaw z hudropackiem..

Tyle że zestaw Kongsklide. Agregat z pazurami nie talerzowy... Co prawda na razie jestem poza limitem ;) ale ciagle mam nadzieje...

 

Właśnie podpowie ktoś z łódzkiego jaki numer teraz poprawki dostał ?

dlaczego kolego nie chcesz Kongsklide z hydropakiem  ja mam taki zestaw i jest soper ta przednia belka powinna być przerobiona i mniej zębów w agregacie ale poza tym jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

dlaczego kolego nie chcesz Kongsklide z hydropakiem ja mam taki zestaw i jest soper ta przednia belka powinna być przerobiona i mniej zębów w agregacie ale poza tym jest super

Czytałem wcześniejsze posty ze lepszym rozwiązaniem jest jednak nadbudowany siewnik..

Dlatego zapytałem czy jest możliwa zamiana na taki układ żeby był nadbudowany ale we wniosku mam oddzielnie z hudropackiem..... Możesz napisać jaki masz model ? Ile go użytkujesz ? Dostępność czesci itp ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a więc jeżeli chodzi o hydropak to są zalety i wady natomiast ktoś ci napisał tylko opinie że jest zły i nie poleca i tyle żadnych faktów ponieważ jestem na bierząco z forum to ja ci napisze zalety i wady zaleta to że możasz oddzielnie używać siewnika i agregatu odczepiasz siewnik i używasz samego agregatu lub samego siewnika ja odczepiam od agregatu i czepiam do brony tależowej z hydropakiem i sieje poplony usługowo kolejną zaletą jest to że przy miedzy lub bruzdzie na środku pola podnosisz siewnik i dwa razy przejeżdzasz agregatem bez siewu i masz super doprawine pole w trudnych miejscach wadą agregatu z hydropakiem jest to że dalej jest odsunięty od ciągnika siewnik a co za tym idzie są większe przeciązenia na małe ciągniki lub jeżeli nie chcesz mieć tych przeciążeń na każdych uwrociach podnosisz siewnik nieraz użytkownicy narzekają że hydropak pęka lub siewnik jest niestabilny ale ja to zaobserwowałem w agregatach słabszych marek natomiast w kongskilde to nie występuje 

użytkuje agregat 2 lata rocznie robi ok 100 ha z częściami nie wiem jak jest jeszcze nic nie wymienialiśmy tylko smarujemy i jedziemy a agregat nazywa sie chyba 

vibro compact +ecoline  chyba coś takiego nie pamiętam dokładnie nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

a więc jeżeli chodzi o hydropak to są zalety i wady natomiast ktoś ci napisał tylko opinie że jest zły i nie poleca i tyle żadnych faktów ponieważ jestem na bierząco z forum to ja ci napisze zalety i wady zaleta to że możasz oddzielnie używać siewnika i agregatu odczepiasz siewnik i używasz samego agregatu lub samego siewnika ja odczepiam od agregatu i czepiam do brony tależowej z hydropakiem i sieje poplony usługowo kolejną zaletą jest to że przy miedzy lub bruzdzie na środku pola podnosisz siewnik i dwa razy przejeżdzasz agregatem bez siewu i masz super doprawine pole w trudnych miejscach wadą agregatu z hydropakiem jest to że dalej jest odsunięty od ciągnika siewnik a co za tym idzie są większe przeciązenia na małe ciągniki lub jeżeli nie chcesz mieć tych przeciążeń na każdych uwrociach podnosisz siewnik nieraz użytkownicy narzekają że hydropak pęka lub siewnik jest niestabilny ale ja to zaobserwowałem w agregatach słabszych marek natomiast w kongskilde to nie występuje

użytkuje agregat 2 lata rocznie robi ok 100 ha z częściami nie wiem jak jest jeszcze nic nie wymienialiśmy tylko smarujemy i jedziemy a agregat nazywa sie chyba

vibro compact +ecoline chyba coś takiego nie pamiętam dokładnie nazwy

Dzięki za odpowiedz.

A ile Twój zestaw wazy ? I czym go ciągniesz ?

Ale odpisz może ma priv....bo sie zaraz ktoś doczepi ze nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

słyszałem że w tym roku będzie nabór na A, B, i C a czy będzie D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Arek

 

A jest szansa na zmianę na siewnik nadbudowany ? Bo tez wpisałem we wniosku zestaw z hudropackiem..

Tyle że zestaw Kongsklide. Agregat z pazurami nie talerzowy... Co prawda na razie jestem poza limitem ;) ale ciagle mam nadzieje...

 

Właśnie podpowie ktoś z łódzkiego jaki numer teraz poprawki dostał ?

 

Mój kolega dostał poprawki miejsce 111x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Mój kolega dostał poprawki miejsce 111x

Dzięki za info..

Ciekawe czy będzie coś poza limit z tego co pamietam kasy było na ok 1400 wniosków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

W tym roku nie ma byc naboru na D bo pieniadze przypadajace na ten rok przerzucili juz na zeszloroczny nabor:D

 

A skąd masz takie info kolego. To znaczy że Ci co złożyli to powinni dostać dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Też słyszałem taką informacje od pracownika Agencji że naboru w 2017 nie będzie bo nie mają pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj