rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RafaKdziela    443

kolego napisz jescze do jakiego ciagnika chcesz to podpinac. Bo taki agregat ma @zetor10045 u nas we wsi i ursus 1224 miał z nim problemy nie sypali za duzo i  wydajnosc słaba. teraz maja MF 135Km i to juz w miare łądnie zgrany zestaw ( ten agregat jest ciezki)

 

New Holland T5 -115 z przednim tuzem .Mam do wyboru starą wersję ,lub nową na adblue i z przednią osią amortyzowaną .Na większy agencja nie chce się zgodzić .Gdzie te czasy ,że można było wedle uznania kupować ciągniki :)

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Słyszeliście  że teraz w styczniu nie chcą podpisywać umów bo jakiś system do drukowania umów nie działa i w lutym ma być nowy? Dostałem wezwanie do podpisania umowy ale dzwoniłem i usłyszałem że woleli by poczekać do lutego właśnie z powodu wprowadzenia nowego sytemu do umów. Nie wiele z tego rozumiem, ale powiedzieli że zapytania ofertowe mogę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy0406    1

Pewnie ze mozna rozbic zapytania ofertowe moje zapytania sa juz w trakcie weryfikacji a w przyszlym tygodniu podpisanie umowy lubelskie i wtedy odrazu zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Tylko że chciałem robić aneks i tu jest problem bo najpierw muszę podpisać umowę, więc nie mam jak robić postępowania ofertowego. Ciałem wziąć tańszą maszynę punktowaną a droższy Ciągnik, ale nawet agencja nie wie jak to zrobić bo zmieszają się punkty. Chociaż w umowie jest zapis z którego wynika że punkty mogą się zmniejszyć byle nie wypaść poza limit, mało tego jest zapis, że we wniosku o płatność mogą być wyże koszty kwalifikowane i od wyższych kosztów będzie liczony zwrot o ile jest uzasadniony i racjonalny, tylko nie może się zwiększyć całkowita kwota pomocy. Czyli jeśli dobrze rozumuje jedna maszyna tańsza druga droższa może być. Sam już nie wiem, chciałem przerzucić 30 tys na ciągnik, wiec może robić postępowanie ofertowe bez aneksu i może przejdzie? Jeszcze jedno czy będzie problem jeśli przyznali mi opryskiwacz o jakiejś tam pojemności, ale producent od którego che wziąć opryskiwacz ma pojemność o 200 litrów mniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Pewnie ze mozna rozbic zapytania ofertowe moje zapytania sa juz w trakcie weryfikacji a w przyszlym tygodniu podpisanie umowy lubelskie i wtedy odrazu zakupy

 

Które miejsce i kiedy miałeś pierwsze poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam, dzisiaj dostałem odpowiedzi na zapytania ofertowe i u jednego dilera nie spełnia na 3 maszyny parametrów a u dwóch dilerów jest ok to co wtedy odrzuca się tego i wybiera się ofertę z tych dwóch dilerów miał  ktoś taką sytuację, jak z tego wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

przeczytaj instrukcję postępowania ofertowego, napisane jak byk jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

RafaKdziela 

nie kupuj takiegoo lepiej nie zabudowany 

chcesz agregat odczepiasz siewnik i masz chcesz siewnik odczepiasz i masz a tak to du...a  moze lepiej wygląda ale nie praktyczny 

 

hydropak to gówno taki zestaw to męka dla ciągnika. Lepie sobie kupić osobno agregat. Jeden i 2 sprzęt posłuży dużej w dodatku tuz w ciągniku odpoczywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzięki kolega za poradę .Dla mnie taki zestaw jest lepszy ponieważ środek ciężkości jest bliżej ciągnika .A ciągnik ,jaki kupuję jest adekwatnie za lekki do tego zestawu i dlatego nie wybrałem na hydropaku .Poszukałem zestaw SN300 z talerzowym agregatem i siewnikiem talerzowym oraz wałem packera z komputerem i dodatkami   za 40 tyś netto .

 

A dlaczego zdecydowałeś się na talerzowy agregat?

Wg. mnie do tradycyjnej uprawy najlepszy jest agregat zębowy + wał gumowy i siewnik na talerzach z rolkami kopiującymi.

W zbyt mokrej glebie tak jak tej jesieni agregat talerzowy to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

małopolska nr 46× między świętami oddałem 1 poprawki i cisza. podobno ze około 500 nr juz podpisują umowy także wygląda na to ze wszystkie wnioski są juz weryfikowane w pewnym sensie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Miejsce 130x poprawki koniec pazdziernika

 

:huh: ja miałem koniec sierpnia poprawki i jak na razie cisza.

Miejsce prawie 700 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Koledzy czy ktoś z was kupował już na modernizację taki agregat .Interesuje mnie cena .Bo firma od której mam ofertę chyba oszalała z ceną .Zestaw SN300z Agro-Maszu.

 

DSC_0002-800x530.jpg

 

ile trzeba mieć hektarów aby móc się starać o taki zestaw na prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A dlaczego zdecydowałeś się na talerzowy agregat?

Wg. mnie do tradycyjnej uprawy najlepszy jest agregat zębowy + wał gumowy i siewnik na talerzach z rolkami kopiującymi.

W zbyt mokrej glebie tak jak tej jesieni agregat talerzowy to porażka.

 

W moim przypadku taki agregat jest lepszy ponieważ ja sieję sporo poplonów i kukurydzy na ziarno .Stosuję też sporo obornika i z agregatem zębowym są same problemy .Zapycha się i tylko się denerwuję .Mam zamiar zmienić pług ,ale nie ma opcji ,żeby po kukurydzy na ziarno wszystkie resztki znalazły sie w ziemi i nic nie wystawało .Wystarczy ruszyć ziemię i już jest pełen agregat .Talerzowy tego nie robi .Takim zestawem zasieję sobie poplony ,bo mam RŚ i to samo z obornikiem .Agregat będzie wykorzystany .Trochę się obawiam ,co będzie na glinach ,ale zawsze można chwilę odpilnować na siewy .Jeżeli będzie bardzo mokro to odczepiam siewnik i tylko siewnikiem zasieję ,a wcześniej uprawię pole tym ,co mam agregatem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mój wniosek podobno przekwalifikowano do puli na zwrot 500tys bo biore kilka maszyn związanych z budynkami to chyba pozostaje się cieszyc bo w razie czego na nabór d bedę miał cała pule. Miał ktoś taką sytuacje?

   :D  :lol:  :D   :o

Edytowano przez PROXIMARADEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W moim przypadku taki agregat jest lepszy ponieważ ja sieję sporo poplonów i kukurydzy na ziarno .Stosuję też sporo obornika i z agregatem zębowym są same problemy .Zapycha się i tylko się denerwuję .Mam zamiar zmienić pług ,ale nie ma opcji ,żeby po kukurydzy na ziarno wszystkie resztki znalazły sie w ziemi i nic nie wystawało .Wystarczy ruszyć ziemię i już jest pełen agregat .Talerzowy tego nie robi .Takim zestawem zasieję sobie poplony ,bo mam RŚ i to samo z obornikiem .Agregat będzie wykorzystany .Trochę się obawiam ,co będzie na glinach ,ale zawsze można chwilę odpilnować na siewy .Jeżeli będzie bardzo mokro to odczepiam siewnik i tylko siewnikiem zasieję ,a wcześniej uprawię pole tym ,co mam agregatem .

 

Nie licz na to, że zasiejesz tym sprzętem w ściernisko. Chyba, że będzie odpowiednia wilgotność bo jak sucho to nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Posiada ktoś agregat siewny nabudowany PLUS A 700/3D UNIA GROUP, wie ktoś czy Zetor proxima 90 na glebach piaskach pociągnie nie zasypując do pełna, z przodu tur z łyżką do obciążenia, jak myślicie będą wielkie problemy, nie muszę szybko jeździć mam  tylko dwa razy do roku po 10 ha do obsiania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Orientuje się ktoś czy w najbliższym czasie jest jakaś realna szansa na dofinansowanie na zakup przyczepy rolniczej ? Czy nic z zbliżających się naborów ?


Orientuje się ktoś czy w najbliższym czasie jest jakaś realna szansa na dofinansowanie na zakup przyczepy rolniczej ? Czy nic z zbliżających się naborów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Zależy jaką masz sytuację, możesz wziąć na kogoś z najbliższej rodziny, zobacz warunki działalności pozarolniczej, usługi transportowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

W Małopolsce podobno do końca roku wysłali wszystkim poprawki, którzy mieli co najmniej 4,4pkt bo mieścili się w puli. W styczniu będą to weryfikowali bo w w grudniu mało kto tam pracował. Paweł2606 ile miałeś pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Mam info sprzed kilku minut dzwoniłem do BWI w Lubelskim sprawdzane sa wnioski  , wysyłane poprawki do 1950 ( 1450+ 500)  czyli moge sie spodziewac poprawek mam 18xx. Ale konkretnej osoby prowadzacej nie chcieli jeszcze podac

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj