rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Dobryniec11    0

Wal rurwy sprawdza sie wszedzie gumowy i pakera potrafi sunonc ziemie a najlepszy jest crosfilda najlepiej dogniata ziemie a i waga tez ma znaczenie bo im bardziej dociazony zestaw tym jepsza uprawa i potem wschody wiem z praktyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też mają parę mf to nie nażekają tylko inne madele niż chcę ale co prawda to w mf co by nie było to farba po 4 latach odstaje np. mam 2 przyczepy mf używane do zborza i kukurydzy a na burtach na zewnatrz burchle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Morfek ja nikomu nie narzucam, masz rację każdy ma swoje zdanie. To jest tylko moja opinia. U mnie jak już to będzie ciągnik z ładowaczem i rozrzutnik, zostanie może z 20-30 tys na rozsiewacz i gruber. Kupisz m-f kilka lat się potłuczesz, kupisz pichona to jeszcze twoje dzieci będą go tłukły taka prawda.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2
do wypowiedzi PATr, w 09 Sty 2017 - 11:39,

 

dokładnie. prawo nie działa wstecz. kilka postów wcześniej rzuciłem kawałek rozporządzenia dotyczącego eko i punktów. jeśli chodzi o eko i powierzchnię gospodarstwa to taki przepis już był żeby otrzymać płatność PRS do ekologi to trzeba było mieć całe gospodarstwo, a później od tego odeszli. Podam inny przykład zmian przepisów w trakcie realizacji zobowiązania w ARiMR - zmiana warunków dla pakietu 8 w PRS. Do chyba 2014 w poplonie można było siać jedną roślinę, a później zmiana że muszą być 3 i każdy rolnik mógł wybrać czy kontynuuje na nowych warunkach, czy rezygnuje z pakietu 8 bez zwrotu pobranych płatności, jeśli przepisy w sprawie eko zmienią się już po zgłoszeniu gospodarstwa do JC do będą dotyczyły tylko tych, którzy dopiero chcą przystąpić. pzdr

Edytowano przez Wojtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wał gumowy mniej się topi ? Jest gładki i chyba też trochę waży

 

Też się topi ale zewnętrzną średnice ma 500 a rura w packerze ma 400mm. Gumowy jest cięższy od packera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

to ogolnie nie idzie po numerach juz wiele razy pisali. Przed świetami doradca mowil ze ludzie kolo 600-700 umowy podpisują ja jestem na poczatku 400 i dopiero poprawki w tamtym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy. 

Najlepiej weź od jednego dealera i będzie po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Nie znam szczegolow ale rozmawialem z doradca na ten temat i jest to mozliwe. Sam bede prawdopodobnie bral drozszy ciagnik niz mialem we wniosku  za to inna maszyna bedzie tansza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Witam szybkie, pytanie chcę wziąć jedną maszynę tańszą o 30 tys a za to droży ciągnik, jak to zrobić i kiedy? dodam że mam już wezwanie do podpisania umowy.

 

Tez przyłączam się do pytania kolegi. Tylko w mojej sytuacji maszyna z ktorej chcialbym przesunac na ciagnik jest punktowana. Też 30tys tansza chcialbym kupic. Mogłby ktos wyjasnic jak to zrobic?

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

U jednego dealera chyba latwiej bo trzeba sie dogadac zeby to kosztowało drożej a to taniej a dla niego suma i tak sie nie zmienia bo dostaje tyle samo tyle ze inaczej ceni maszyny a wam pasuje do limitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryniec11    0

Wie ktos cos ozmianach w postepowaniu ofertowym od 1 lutego ze juz nie bedzi tylko tych co sobie wybrales a ze kazden bedzie mogl stanac do przetargu jezeli spelni wymagania i wygrywa najtansza oferta czy to prawda czy nie bo tak mi mowil moj prowadzacy wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    241

niby jak? chyba ze można do 10% kasy przesunąć między maszynami jak przedtem

 

W poprzednich naborach było tak jak piszesz sam miałem jedną maszynę 200 zł drozszą inna znów tańsza od różnych dilerów i się nie czepiają, ale to był niewielki % a czy jak piszesz 10% to może być problem radzę spytać osoby prowadzące

 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem z mazur pieniedzy ma starczyc niby dla 700 wnioskodawcow jestesmy na 755 miejscu czy zalapiemy sie na zakup maszyn jedynie co przyszlo do tej pory ze nie maja pieniedzy jak myslicie uda sie zalapac a jesli nie czy realizacja bedzie przelozona druga tura czy cos takiego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A mój wniosek podobno przekwalifikowano do puli na zwrot 500tys bo biore kilka maszyn związanych z budynkami to chyba pozostaje się cieszyc bo w razie czego na nabór d bedę miał cała pule. Miał ktoś taką sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Zbiornik na mleko , mieszalnik (waga + śrutownik). Reszta to maszyny typu prasa rozrzutnik itd. sam jestem zdziwiony ale gościu dzwonił do mojej kobitki z odr jeszcze drobna jedna korekta wyśle jutro i podobno pod umowe pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

tez mam zgarniacz i stacje paszowa to moze tez pula 500tys? ale mysle ze skoro skladales w obszarze D to i z tego obszaru pula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Obszar D
racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu - maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 500 tys. zł, przy czym w przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach- max. wysokość pomocy wynosi 200 tys. zł.

Czyli ratują się żeby jak najwięcej wniosków na maszyny zrealizować?
Daniel to wyposażenie i wóz też na D składałeś?

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj