rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kula07    163

Ale co na konto bankowe też wchodzą i udowadniają, że kasę jaką wpłacasz na poczet PROW jest z młodego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

A jak chcesz wciagnac pieniadze z mr w prow? Chyba ze jakis maly % tego co zawyzysz ale nie wszystko i zaleznie co kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Sorki @kula pomyłka tak tak brutto.
RolnikMati jakie rzeczy z fakturami się wyprawia i nikt jeszcze w dyby nie zakuł, a kto Ci udowodni z czego mr sfinansowane. Możesz nawet zarobić w Mongolii na truskawkach, dostałeś kasę musisz w ciągu 3 lat zrealizować bp, możesz nawet ukraść


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja nie chce, ale można to normalnie zrobić. Kasę na MR dostajesz na konto i możesz w całości wydać ja na Panie lekkich obyczajów bylebyś w przeciągu trzech lat rozliczył się z otrzymanej pomocy. Więc jak można na panny to i na inne cele też.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

 

Tak to mozna rzeczywiscie.

W wyjatkowych sytuacjach sie pewnie oplaci taka zagrywka dla kieszeni bo jak ktos nie ma na wklad wlasny na mgr i wezmie z mr to potem nie będzie miał wiec kredyt no chyba ze bedzie mial w przyszlosci zastrzyk gotowki lub liczy na to ze bedzie lepiej w przeciagu tych 3 lat Kazdy tak liczy a roznie bywa

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Jak jest w postępowaniu ofertowym jak składam osobiście muszę dostać od dilera pismo że dostarczone osobiście z datą pismo!!!!!!!!!!!!!!!! a po zakończeniu postępowania dostarcza się pismo o zakończeniu postępowania i wybraniu dilera. wie ktoś coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

My i chebie Ty o niebie. Nie łapię już, po co zawyzac ceny na mr? To co na fv dostaniesz to musisz zapłacić i nikt Ci %zawyzonej kwoty nie odda, jedynie jakąś maszynkę dorzuci, ale po co?
Przy mgr takie kombinacje jak trzeba to tak

mati Edytowales posta i moj traci sens. Jak coś piszesz to najpierw się zastanów i przed dodaniem przeczytaj

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A poza tym pieniędzy z MR nie można użyć jako wkład własny do MGR.

Mi tam MR znaczonymi pieniędzmi nie płacili  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Niektórzy wypowiadają się tak, jakby otrzymując MR na każdym banknocie była pieczątka "Młody Rolnik". Gorzej jak ma więcej na koncie i przy wypłacie będzie główkował, które 100 zł z premii a które nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

jak panowie wykazać w postępowaniu ofertowym

POTWIERDZENIE ZŁOŻENIA ZAPYTANIA OFERTOWEGO

POTWIERDZENIE OTRZYMANIA OFERTY

ZAWIADOMIENIE O WYBRANIU OFERENTA

powie ktoś jak te pisma maja wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Jak skladacie na MR i MGR a nie stać was nawet na wkład własny tylko kombinujecie to gratuluje. Znaczone pieniądze czy nie rozliczyć i tak trzeba. Teraz ktoś nie ma to w przeciągu 3 lat (zanim zgra mr i mgr to mniej czasu) na pewno juz sie dorobi. PEWNIE z tej modernizajlcji VGA tak mu wzrośnie albo pszenica znowu bedzie po 1000zł.
A jak coś będzie nie tak to płacz że płody tanie paliwo nawozy drogie i sie nie oplaca tylko o kredytach juz ani slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale co Ty sie martwisz, to nie o Ciebie chodzi.

Od wysłania poprawek minęło prawie 3 miesiące i dalej cisza.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Kacper moze byc potwierdzenie odbioru przez pocztę lub napisz oświadczenie które podbije Ci dealer. Przez pocztę o tyle zle że nie masz pewnosci odbioru przez wszystkich tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Ale co Ty sie martwisz, to nie o Ciebie chodzi.

 

Od wysłania poprawek minęło prawie 3 miesiące i dalej cisza.

 

100 tys z naboru z 2014 roku, ktore wyplacili mi w grudniu 2016,

 

w marcu zlozylem modernizacje, tak do konca nie bylem pewien czy w to wchodzic,

miesiac temu byly poprawi, teraz informacja ze mam umowe podpisac

a z modernizacjie rezygnuje,

pierdziele pozniej prawie 100 tys splacac kredytu, bo w sumie z odsetkami, kosztami prowadzenia wniosku i rachunkowosci tyle przez te minimum 5 lat mnie ten wklad wlasny bedzie kosztowal

mniej pozyczone masz spokojniej spisz

powodzenia wszystkim zycze! w wielkopolsce na moje miejsce pewno ktos wskoczy na liste :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z jednej strony trzeźwo myślisz z drugiej, bądź co bądź tracisz dużą szansę na spory rozwój.
Ale to każdego własna decyzja, nie mnie to oceniać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Ale co Ty sie martwisz, to nie o Ciebie chodzi.

 

Od wysłania poprawek minęło prawie 3 miesiące i dalej cisza.

 

a czytałeś co wysyłałeś czy odr zrobił to za Ciebie ?

masz budowlanke czy maszyny ?

jak już wysyłać to komplet dokumentów a nie połepkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a czytałeś co wysyłałeś czy odr zrobił to za Ciebie ?

masz budowlanke czy maszyny ?

jak już wysyłać to komplet dokumentów a nie połepkach

Już wiem skąd wziął się Twój Nick. Prawdziwy znafca z Ciebie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Z jednej strony trzeźwo myślisz z drugiej, bądź co bądź tracisz dużą szansę na spory rozwój.

Ale to każdego własna decyzja, nie mnie to oceniać.

 

rozwoj w tym sensie ze se maszyny wymienie na nowe no i kupie te ktorych nie mam, wynajmuje...

rozowj wg mnie to byloby to ze wyloze te pieniadze i zaczne wiecej zarabiac,

a nie ze ja na te maszyny jeszcze bede musial niezle glowkowac jak zarobic

we wniosku ta cala skale produkcji na start mam ,  zwiekszenie skali produkcji mam ale to nie jest np z 30 sztuk bydla 60

bo z 15 ha ciezko byloby tyle utrzymac, no chyba ze wszystko pod kuku i trawe ale wtedy tresciwe 100  proc musze dokupic, czyli placilbym za maszyny kredyt i jeszcze o pasze tresciwa trzeba sie postarac

 

mgr jak wg mnie minimum 30 ha swoich, mozna wtedy spokojnie gospodarzyc

no i nie pisalem ze sam pracuje w gospodarstwie,  na grype max 2 dni moge zachorowac bo dluzej brat nie chce i nie moze mi pomoc bo sam pracuje.....

krowy to jest czasami kula u nogi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Już wiem skąd wziął się Twój Nick. Prawdziwy znafca z Ciebie.

Tych twoich wypocin nie idzie czytać kolego. Wprowadzasz bambrów w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dlaczego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Wnioskował ktoś o wóz paszowy? Jak podchodzą do większej pojemności 1-2m3 "na zapas" np na powiększanie stada?
Czy da się im wytłumaczyć, że wóz miesza najlepiej gdy jest wypełniony w 3/4 pojemności?
Jak myślicie czy wycinak szczękowy uda się podpiąć pod wyposażenie obory? Niby typowy osprzęt ładowacza, ale jednak nic innego nie wykonuje poza pracą w oborze


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znafca siejesz zamęt, daj na luz bo nie wnosisz nic do tematu

 

Zetor, oj tak, kulu nogi a doświadczyłem tego gdy na bal sylwestrowy pojechaliśmy jednym autem z kolegą co ma krowy. Przed drugą gdy się z żoną na parkiecie rozkręciliśmy na dobre on oznajmił że musimy wracać bo chce się chwilę zdrzemnąć przed dojeniem. Nie mam mu tego za złe, tylko współczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

witam,wiecie co sie dzieje w pomorskim?

Poprawki wysłałem 3 miesiące temu i cisza.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj