rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Kula07    163

Czyli JD ma tańszy.

Finansowanie fabryczne ma też Krukowiak, mniej korzystne, ale napewno fajniejsze od kredytu komercjalnego.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1511    0

Witam. Czy ktoś orientuje się za ile można wynegocjować rozrzutnik Unia Brzeg Apollo 10 w poniższym wyposażeniu

    • adapter pionowy dwuwalcowy;
    • deflektory boczne
    • Zasuwa skrzyni ładunkowej;
    • Ogumienie 18,4x38;
    • Dyszel dolny resorowany na resorze wzdłużnym;

Witam. Czy ktoś orientuje za ile można wynegocjować przy udziale z MGRu Rozrzutnik Apollo 10 w poniższym wyposażeniu:

adapter pionowy dwuwalcowy, zasuwa skrzyni ładunkowej, ogumienie 18,4x38, deflektory boczne, Dyszel dolny resorowany na resorze wzdłużnym;

Witam 

ja Apollo 8 z takim wyposazeniem zamowilem za 59netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

Nie wiem czy to z finansowaniem fabrycznym da się połączyć, bo musisz przy rozliczeniu przedstawić faktury i chyba potwierdzenia przelewów, a tego nie będziesz miał.

 

Choper możesz mi powiedzieć o co chodzi z tą kontrolą działek, bo miałem dziś taką i nie wiem jaki jest jej cel. Pomierzona na dzień dzisiejszy powierzchnia z czym ma się zgadzać?

Nie dali mi dziś protokołu, jutro mają przyjechać.

 

 

Mierzą aby sprawdzić czy powierzchnie oraz uprawy zgadzają się z wnioskami o dopłaty bezpośrednie. W moim przypadku przyczepili antenę GPS na maskę samochodu i objechali wszystkie działki na szczęście wszystko było ok. Powiedzieli że wszystkich w ten sposób będą sprawdzać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak jest się vatowcem to kredyt na kwotę netto, chodź można vat również sfinansować kredytem.

Jeśli ma kasę

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

problem w wielkopolsce, szczegolnie okolice kalisza jest taki, ze srednio gospodarstwo to wlasnie 15 ha,  dzierżawy na dzien dzisiejszy jest bardzo ciezko cos zlapac, jak juz sie ma  na dobrych zasadach, czyli bez placenia nie wiadomo za ile, to jest malo tej dzierzawy
sasiad mial w dzierzawie 12 ha, 4 klasa ziemie, wlasciciel bral doplaty plus 2000 zl czynszu za calosc
czyli oko 14 tys se wlasiciel zarobil na tym
dzierzawca znalazl sie lepszy, sasiadowi zabrali
ten nowy placi podobno 1000 zł za ha!, no i doplaty se wlasciciel bierze, nowy przyjezdza na pole 17 km
powiedzcie mi jak z takim wygrac?
jak mam swoje pole mam doplate no  i nikomu nie place za dzierzawe 1000 zl za ha!
jaki sens brac 10 ha, zaplacic za to 10 000 zł, kupic nawozu opryskow za drugie tyle, kombajn, nasiona, paliwo?
czy z tego cos zostaje?
ten nowy dzierzawca to juz obszarowiec, 200 ha kukurydzy plus to co jeszcze od ludzi kupi , wysuszy i sprzeda a gospodarstwa rodzinne nie maja szansy na rozowoj, niestety


czasami sie zastanawiam czy te swoje 15 ha lepiej nie bylo puscic w dzierzawe ;p 15 tys doplat, 15 tys dzierzawy, plus za paliwo na golfa w dieslu prawie 1000 zl ;p
31 tys na rok, bez kurzu, bez smrodu w oborze, bez wstawania o 5, kazdy weekend wolny
tak sie porobilo ze sie robic nie oplaca, za tanie mleko, zywiec

leppera brakuje u tyle ;p sawicki, jurgiel jedna firma, tylko ludzi swoich wepchnac, chlopom unią gębe zakleic, zeby sie nie odzywali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tosz nikt nie każe się od razu rzucać na pełną pulę. Trzeba było o połowę wnioskować.

Ale z tym oddaniem w dzierżawę też dobrze myślisz. Do tego pójdziesz do roboty i jak nic rocznie 50tyś przytulisz za 8h dziennie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

moj wniosek 150 tys netto  to jest ciagnik plus ladowacz,  150 tys netto maszyny ( prasa, owijarka, plug, talerzowka, siewka do nawozu, rozrzutnik, wloka)
mam juz ciagnik takich samych parametrow jak wnioskowany z ladowaczem, wart teraz okolo 65 tys jak bym go sprzedal,
podzielilem se na dwa  etapy modernizacje- najpierw masszyny, a pozniej ciagnik plus tur
a dodam ze nie jestem na vacie
dla mnie ta modernizacja to byloby wskoczenie w gleboka wode
jeszcze dodatkowo najpozniej za dwa lata mlodego rolnika musze roliczyc bo jeszcze nic zato nie kupilem,
w 2014 byl pomysl zeby z MR wlasnie prasa i owijarka byla, ale prase mam w modernizacji bo punktowana byla i teraz co tu zrobic?

za duzo zeby umrzec, a za malo zeby wyzyc czasami na tej gospodarce jest ;p

dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mierzą aby sprawdzić czy powierzchnie oraz uprawy zgadzają się z wnioskami o dopłaty bezpośrednie. W moim przypadku przyczepili antenę GPS na maskę samochodu i objechali wszystkie działki na szczęście wszystko było ok. Powiedzieli że wszystkich w ten sposób będą sprawdzać.

 

 

U mnie już sprawdzali pola z każdego roga.Cwaniaczki utopili się na polu tym terenowym autem  .Miałem polewkę ,bo wołali sąsiada ,żeby pomógł wyjechać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja mam wniosek na ponad 400 000 zł netto (prawie 0,5 mln brutto) rozłożony na 2 lata. ciągnik, ładowacz + osprzęt do niego, kosiarka dyskowa, prasa belująca, przetrząsacz, zgrabiarka, owijarka bel z ładowaczem, przyczepa do bel.  z braku funduszy pierwotnie zgłosiłem też o zaliczę, ale zrezygnowałem ze względu na ogrom dokumentów. oszczędności mam nie za wiele (spłacam ziemię), ale brat i siostra pomogą. siostra chciała kupować mieszkanie pod wynajem i ubłagałem ją, żeby wstrzymała się ze 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Zetor A kasa z mr się rozeszła czy czekasz?

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

 

witam

panowie czy wniski z wielkopolski jud doszly do 110 miejsca, chodzi mi o poprawki ?

ja jestem na ok, 1300 miejscu i przyslali mi pismoa ze nie ma kasy, nie wiem czy narazie czy juz wogole mnie skreslili, ogolnie od naboru rpzeskoczylem prawie 200 miejsc do przodu, jak myslicie na ile bedzie kasy, do ktorego miejsca, sa jakies informacje moze z przeniesienia innych programow ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No jak kasa jest to spoko, niektorym sie rozeszła i nic nie kupili to juz gorzej ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

albo inaczej pytanie:15 ha swoich, 5 ha dzierzawy ( ja sprzatam, doplate se bierze wlasciciel, nie place czynszu),

30 sztuk bydla, (12 krow- reszta mlodziez i opasy),

a teraz czy wchodzic w kupno maszyn za 300 tys, netto, z tego dostane zwrotu 180 tys, czyli 120 tys musze splacic w kredycie)

prosze mi podpowiedziec jak to jest z podpisywaniem umowy .

np. podpisuje umowe mam jakis czas na kupno, czyli ide po kredyt na 370000 brutto, kupe je maszyny, agencja mi zwraca te 180000 tys, w jakim czasie urzad skarb oddaje vat? w ciagu tych przejsciowych miesiecy musze placic odsetki za taki duzy kredyt brutto? czy za netto

freetaxi Ty sie znasz ;p

 

z podobną produkcją - 10 szt. więcej zwierząt i 7 ha więcej  wystartowałem na kwotę netto 260 tys. - nie ukrywam -  łatwo nie będzie  - o ile w ogóle się załapie bo na razie jestem 28xx w wlkp. (jak się nie załapie to płakał nie będę tylko spokojniej spał) - ale jak nie teraz to kiedy??? i mówią,  że jak skakać to na głęboką wodę - bo do dna daleko :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W JD jest finansowanie fabryczne. Max 5 lat na 0% a prowizja przygotowawcza to 1000zł. Znajdźcie taki kredyt albo leasing.

 

A jakie jest RRSO? bo regulamin promocji jest u dealerów. na necie nie mogę znajść. 

Mając 30% wkładu własnego , a reszte pewnie netto daje JD. i oni tylko za ten 1000 zł udzielą kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kredyt udziela CradiAgricole.RRRS nieznam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ktoś z poprzednich naborów podpowie jak wygląda kontrola w przypadku zakupu maszyn. Czy szczegółowo sprawdzają wyposażenie które było wpisane w opisie zadań czy tylko patrzą na tabliczkę czy się wszystko zgadza? Jeśli kupiłbym  siewnik z  ścieżkami z komputerem a w postępowaniu ofertowym było by wpisane  sterowanie eektrycznym to się nie przyczepią do tego w czasie kontroli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

W JD jest finansowanie fabryczne. Max 5 lat na 0% a prowizja przygotowawcza to 1000zł. Znajdźcie taki kredyt albo leasing.

Kula07 tez korzystasz z atrakcyjnego finansowania fabrycznego ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

MC'ka mam w finansowaniu fabrycznym.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy0406    1

Od nowego roku zmienily sie przepisy odnosnie vat teraz jest 60 dni na zwrot jesli przeszedles na vat termin 25 dni przysluguje tylko tym ktorzy sa ja min 2lata na vat wiec trzeba to brac pod uwage przy kredyvie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To u mnie akurat 2 lata mija. Co chodzi o VAT to minimum ta 1/4 każdy z oszczędności uzbiera chyba, jeśli nie to jaki sens zakładać petelke na szyję z nadzieją, ze jakoś się spłaci.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj