rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

adizetor    37

Witam, jezeli podpisze umowe, zdobede oferty na maszyny to je wysylam. Co dalej? Jak to wyglada czasowo?

Jeszcze pytanie, przyznanomi zwrot z cen katalogowych, a wiadomo te ceny spadna, czytalem wczesniej ktos pisal, ze mozna cos dobrac po cichu jakies czesci,itd , prawda to? 

 

Moze ktos bral , dostal juz ceny maszyn, jak tak to ile, ja dostalem takie ceny: 

rzorzutnik 6t metal fach - deflektory, zasuwa- 40400

przyczepa zaslaw 8t , balkon, plandeka 38500

plug obrotowy akpil km80 3+1 18000

rozsiewacz unia ms 400kg + talerz do siewu granicznego 6200

Edytowano przez adizetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choper    1

Mazowieckie na 10XX w połowie października miałem poprawkę. Nic poważnego sama drobnica typu brak podpisu, uzasadnić do czego służy rozsiewacz do nawozu.Miesiąc później mierzenie działek od tamtej pory cisza. Kolega na pozycji 8XX dwa tygodnie temu dopiero dostał poprawkę. Jakoś dziwnie idzie ta lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Pierwsza lista w lipcu czy tam sierpniu miejsce 122x, wczoraj nowa lista i miejsce 111x, dzwoniła pani z agencji , niedługo podpisywanie umowy. Nie wiem czy pchać sie w te vaty, rozliczenie z agencja, boje sie kredytu trochę.

Woj wielkopolskie owczywiscie

 

 

A ja miejsce 4xx po pierwszych poprawkach we wrześniu, narazie cisza. Gratuluje szybkiej finalizacji sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

małe pytanko. wniosek na  maszyny ale jezeli mam produkcje mleka to musialem podac ile mleka teraz a ile wyprodukuje w roku docelowym:
w poprawkach pani z agencji zazadala wpisac od krowy ilosc mleka na rok wg tam ich tabelki oraz cene tez z ich wytycznych.
troche przeginają bo  szczerze powiedziawszy to podwyzsza poprzeczke.
skad moge wiedziec czy za 5 lat dostane 1,12 zł netto z litr mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

witam

panowie czy wniski z wielkopolski jud doszly do 110 miejsca, chodzi mi o poprawki ?

ja jestem na ok, 1300 miejscu i przyslali mi pismoa ze nie ma kasy, nie wiem czy narazie czy juz wogole mnie skreslili, ogolnie od naboru rpzeskoczylem prawie 200 miejsc do przodu, jak myslicie na ile bedzie kasy, do ktorego miejsca, sa jakies informacje moze z przeniesienia innych programow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

albo inaczej pytanie:15 ha swoich, 5 ha dzierzawy ( ja sprzatam, doplate se bierze wlasciciel, nie place czynszu),
30 sztuk bydla, (12 krow- reszta mlodziez i opasy),
a teraz czy wchodzic w kupno maszyn za 300 tys, netto, z tego dostane zwrotu 180 tys, czyli 120 tys musze splacic w kredycie)
prosze mi podpowiedziec jak to jest z podpisywaniem umowy .
np. podpisuje umowe mam jakis czas na kupno, czyli ide po kredyt na 370000 brutto, kupe je maszyny, agencja mi zwraca te 180000 tys, w jakim czasie urzad skarb oddaje vat? w ciagu tych przejsciowych miesiecy musze placic odsetki za taki duzy kredyt brutto? czy za netto
freetaxi Ty sie znasz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

GRATULACJE!!!

 

Dzięki na gratulacje będzie czas przy podpisaniu umowy :D .Oczywiście ,jak ktoś chętny na opicie sprzętu po zakupie to zapraszam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

albo inaczej pytanie:15 ha swoich, 5 ha dzierzawy ( ja sprzatam, doplate se bierze wlasciciel, nie place czynszu),

30 sztuk bydla, (12 krow- reszta mlodziez i opasy),

a teraz czy wchodzic w kupno maszyn za 300 tys, netto, z tego dostane zwrotu 180 tys, czyli 120 tys musze splacic w kredycie)

prosze mi podpowiedziec jak to jest z podpisywaniem umowy .

np. podpisuje umowe mam jakis czas na kupno, czyli ide po kredyt na 370000 brutto, kupe je maszyny, agencja mi zwraca te 180000 tys, w jakim czasie urzad skarb oddaje vat? w ciagu tych przejsciowych miesiecy musze placic odsetki za taki duzy kredyt brutto? czy za netto

freetaxi Ty sie znasz ;p

 

zlituje sie ktos i odpowie jak to jest

są tu juz tacy ktorzy korzystali z modernizacji poprzednio

w jakich terminach, w jakiej kolejnosci to wszystko sie toczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie możesz iść do banku i do jakiegoś oddziału Agencji?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Kolego takie pytania to trzeba było sobie zadać w marcu. Przy takiej produkcji hmm próbuj sa dwa uda jak to się mówi. US zwraca po 2 mies, podanko składasz i masz za miesiąc. Kredyt oczywiście na brutto


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Podpisujesz umowę, robisz postępowanie ofertowe, agencja daje zielone światło, zamawiasz sprzęt, sprzęt przychodzi i płacisz brutto, składasz do agencji wniosek o zwrot tych 180 tys, składasz w urzędzie skarbowym o zwrot VAT( o ile jesteś), na VAT czekasz 25 dni o ile poprosisz o przyspieszony zwrot pieniędzy, 60 dni jeśli zwykły, Agencja zwraca kasę w ciągu chyba 60 dni (pewny nie jestem może ktoś poprawi). Skąd weźmiesz całą sumę na początku to już twój problem. Mogłem coś pomylić bo nigdy tego nie robiłem, porostu przeczytałem parę stron tego tematu, co też polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego takie pytania to trzeba było sobie zadać w marcu. Przy takiej produkcji hmm próbuj sa dwa uda jak to się mówi. US zwraca po 2 mies, podanko składasz i masz za miesiąc. Kredyt oczywiście na brutto

Jak jest się vatowcem to kredyt na kwotę netto, chodź można vat również sfinansować kredytem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Choper możesz mi powiedzieć o co chodzi z tą kontrolą działek, bo miałem dziś taką i nie wiem jaki jest jej cel. Pomierzona na dzień dzisiejszy powierzchnia z czym ma się zgadzać?
Nie dali mi dziś protokołu, jutro mają przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    241

Podpisujesz umowę, robisz postępowanie ofertowe, agencja daje zielone światło, zamawiasz sprzęt, sprzęt przychodzi i płacisz brutto, składasz do agencji wniosek o zwrot tych 180 tys, składasz w urzędzie skarbowym o zwrot VAT( o ile jesteś), na VAT czekasz 25 dni o ile poprosisz o przyspieszony zwrot pieniędzy, 60 dni jeśli zwykły, Agencja zwraca kasę w ciągu chyba 60 dni (pewny nie jestem może ktoś poprawi). Skąd weźmiesz całą sumę na początku to już twój problem. Mogłem coś pomylić bo nigdy tego nie robiłem, porostu przeczytałem parę stron tego tematu, co też polecam

 

I na bank US zapyta się skąd Pan wział środki finansowe na zakup środków trwałych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

zetor521189 to dostałeś dotacje i teraz się zastanawiasz jak to ogarnąć bo nie do końca rozumiem?

Jeśli ma się 150 tys oszczędności i jest się na Vacie to można ogarnąć bez kredytu.
Dzielisz inwestycje 330 tys netto na dwa lata, czyli 165 tys netto rocznie.
W pierwszym roku kupujesz połowę maszyn w odstępie 3 miesięcy żeby odzyskać VAT w międzyczasie (skrócony zwrot od tego roku praktycznie nie istnieje) i występujesz o zwrot do agencji. Agencja zwróci Ci 100 tys przez ten rok coś sprzedaż za 50 tys zł i znowu masz 150 tys. na 2 etap.

Trzeba jeszcze coś odłożyć na bieżącą produkcje w gospodarstwie, ale jest do ogarnięcia. Na realizacje masz 3 lata, także można to jeszcze trochę rozciągnąć w czasie. Kombinujcie

Jeśli nie masz nic oszczędności. To szukaj banku który da Ci 150 tys. zł kredytu z odroczonym na 2 lata terminem spłaty i postępuje tak jak napisałem wyżej. Po 2 latach dostaniesz drugą połowę zwrotu z agencji i będziesz miał na spłatę kredytu, ale musisz się liczyć z tym że odsetki będą duże i z tych 60% dotacji zostanie ze 40%

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Nie wiem czy to z finansowaniem fabrycznym da się połączyć, bo musisz przy rozliczeniu przedstawić faktury i chyba potwierdzenia przelewów, a tego nie będziesz miał.

Mazowieckie na 10XX w połowie października miałem poprawkę. Nic poważnego sama drobnica typu brak podpisu, uzasadnić do czego służy rozsiewacz do nawozu.Miesiąc później mierzenie działek od tamtej pory cisza. Kolega na pozycji 8XX dwa tygodnie temu dopiero dostał poprawkę. Jakoś dziwnie idzie ta lista.


Choper możesz mi powiedzieć o co chodzi z tą kontrolą działek, bo miałem dziś taką i nie wiem jaki jest jej cel. Pomierzona na dzień dzisiejszy powierzchnia z czym ma się zgadzać?
Nie dali mi dziś protokołu, jutro mają przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem czy to z finansowaniem fabrycznym da się połączyć, bo musisz przy rozliczeniu przedstawić faktury i chyba potwierdzenia przelewów, a tego nie będziesz miał.

 

Jak nie wiesz to nie pisz, da się.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam mam pytanie jesli bede chciał zrobic zmiane po podpisaniu umowy tkz. aneks to czy moge np. jedną maszynę wyrzucić całkowicie a tę kasę przerzucić na tą co chce zmienic <ona ma myc drozsza dlatego ta zmiana>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie wiem czy to z finansowaniem fabrycznym da się połączyć, bo musisz przy rozliczeniu przedstawić faktury i chyba potwierdzenia przelewów, a tego nie będziesz miał.

 

 

Oczywiście ,że się da .Musisz tylko powiedzieć ,że chcesz leasing fabryczny .Ponoć ta forma jest mniej kosztowna i % są mniejsze w spłacie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

zlituje sie ktos i odpowie jak to jest

są tu juz tacy ktorzy korzystali z modernizacji poprzednio

w jakich terminach, w jakiej kolejnosci to wszystko sie toczy?

Kredyt na 3lata przy kwocie 3oo tys wszystkie koszta to kwota rzedu 30tys. Czyli musisz miec 33otys.

 

Mialem taki sam problem z tym ze nie dostalem mgr. a sie tylko w banku pytalem hodowle mam prawie taka sama tylko opasu o 1oszt. Wiecej i areal 3razy wiekszy. 3lata temu mialem taki sam stan i ogolnie z tym co mialem nie rzuciłbym sie na mgr.

Ps.jak chcesz ryzykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja w prow 07-13 kupiłem ciągnik w finansowaniu nie inwestując swojej gotówki wogóle 100 % brutto poszło z finansowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W JD jest finansowanie fabryczne. Max 5 lat na 0% a prowizja przygotowawcza to 1000zł. Znajdźcie taki kredyt albo leasing.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj