rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

patrystyka    6

ludzie kiedyś sprzedałem 150 świń i kupiłem ciągnik 100 konny 

teraz sprzedałem 200 swin odliczyłem vat i prov i ciagnik 90 km  jaka to jest pomoc niech nie będzie provu to ciagnik zamiast 300 będzie kosztował 200 albo i mniej 

 

Edytowano przez patrystyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oni tam cały rok mają święto ruszają się jak mucha w smole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaaa    2

Z jakim wyposażeniem cie interesuje? ceny od 59 do nawet 73 netto

dwa adaptery pionowe 2 walcowe o szer.1,5m DODATKOWE WYPOSAŻENIE:  tylna osłona adptera, zasuwa skrzyni ładunkowej, rozdielacz RBS, błotniki kól 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

teraz święta były to trochę się przeciąga, po drugie choroby itp. Dzwoniłem do osoby prowadzącej wnioski i u mnie w okolicy powoli umowy są podpisywane ale z tego co się dowiedziałem to Ci co składali na 1-3 maszyny i na mniejszą kwotę (jeśli dobrze usłyszałem) :)

Poprawki drugie nie do wszystkich przychodzę a jak już są to dzwonią telefonicznie do osoby robiącej wniosek i poprawiają tel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak tam sytuacja w Lubelskim?

 

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zdarzyło się Rafał kilka razy podobna sytuacja jak u Ciebie i też w lubelskim z ponownym dostarczeniem dokumentów mimo tego, że były składane z wnioskiem o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Jak tam sytuacja w Lubelskim?

 

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

sprawdz kogo masz w ksiegach wieczystych  moze sa nowe ksiegi ....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam mam pytanie do zorientowanych w wniosku złozonym do arimr wpisałem wózek widłowy, a po czasie dowiedziałem sie ze  moze sie okazac za słaby do mojego gospodarstwa a teraz nie wiem czy moge zrobic zmiane na wózek ten sam tylko drozszy o pare tysi i mocniejszy od tamtego. dadam ze poprawki juz miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Możesz zmienić na większ, aneksem po podpisaniu umowy o ile wyraża zgodę. Zwrotu nie dostaniesz więcej niż to co wnioskowałeś, możesz droższy o ile odłożysz ze swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Jak tam sytuacja w Lubelskim?

 

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

 

Widać trafiłeś na wyrozumiałą osobę ,że tak ulgowo Cię traktuje .U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6

Widać trafiłeś na wyrozumiałą osobę ,że tak ulgowo Cię traktuje .U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .

 

to nie wiesz co zrobic wez agregat i siewnik rozdziel to i Ci dadzą 

a opryskiwaczem napisz ze duzo robisz zabiegów po 10 na każdy ha i też powinni przyznać mi na 30 nie chcieli dac uni kombi 5,10 to kazali napisac ,że mam ciężkie ziemie i musze mieć duży agregat haha same deb,,,, tam robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

U mnie na prawie 40 ha czepiają się agregatu uprawowo siewnego SR300 ,że za wielki .To jest kpina .Na forum już czytałem ,ze koledzy na mniej niż 20 ha takie agregaty dostali przyznane .Ta polityka ARiMR jest dla mnie nie pojęta .To samo tyczy się opryskiwacza 1500 litrowego z belką 15 metrów i ciągnika 115km .Poprawki już dawno odesłałem i cisza .Widać ,że przez okres świąteczny w ARiMR mają wolne .

 

 

W opryskiwaczu szerokosc belki jest dowolna i agencja nic do tego nie ma.

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja przy prawie 60 ha zielonek koszonych min. 2 razy w sezonie pisałem uzasadnienie dlaczego przy posiadanej już zwykłej kosiarce rotacyjnej o szer. rob. 1,85 m wystąpiłem o drugą kosiarkę - dyskową o szer. rob. 2,65 m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pisałem w poprawkach ,że mam gliny i góry powyżej 9% nachylenia odnośnie ciągnika w poprawkach .Co ciekawe nie uznali mi zwierząt w przeliczniku na moc ciągnika i terenu nie korzystnego oraz odległości ,co już we wniosku wpisałem .Uzasadnienie z ARiMR jest takie ,że moc ciągnika nie wpływa na plony oraz ,że plony nie mają nic wspólnego z produkcją zwierząt u mnie.Żeby było śmieszniej całe plony przerabiam zwierzętami jedynie ziemniaki sprzedaję do miastowych.Mam wdrożony program Rś i tym zestawem RS300 chciałem siać poplony ,które na ten program są obowiązkowe .A broną talerzową z agregatu po wypięciu mam zamiar talerzować ścierń po żniwach ,obornik i te wspomniane poplony na wiosnę ,co też w poprawkach wpisałem .Po zliczeniu tego daje nam sumę ponad 100 ha łącznie czyli 3 razy w sezonie na hektar używam samej brony talerzowej .  .Sory ,że to powiem ,ale w ARiMR pracują de,,le.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@mamdres właśnie przy składaniu potwierdzali

@freetaxi a wiesz może czy to jest standardowe werifikowanie wniosków czy jakieś bliższe do podpisania umowy? miejsce 16xx, znajomy miejsce 15xx z tego samego oddziału dzwonili że ma za duże maszyny podane ale nic jeszcze nie przysłali.

@grzegorz132 a mozliwe, akt był z przepisu a pół roku później hipoteke na jedną księgę zrobiłem

@RafaKdziela nie wiem czy maja wolne, poprawki z 28grudnia stempel pocztowy 29grudzień. Nie wiem czy wyrozumiała czy co ale ja nie mam żadnych maszyn poza ciągnikiem, muszę na wszystko usługi brać, zresztą fv za usługi dołączyłem. Agregat z hydropakiem i siewnik 3m, talerzówka też 3m, psikacz 600l 15m, znajomemu co ma ze 3ha mniej już kwestjonują taki, kosiarka dyskowa też na 0,88ha koniczyny i tu jest błąd we wnisoku bo będzie 1,88ha i się nie czepiają. A pług 4skibowy trzeba będzie argumentować dużym ciągnikiem o szerokosci 2,4metra i nie mozliwością wykończenia pola mniejszym 3 skibowym pługiem, z powodu długich pól z wysokimi miedzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

O widzisz ja też biorę sporo usług ,ale mi faktur znajomy nie wystawia ,a widać ,że tu się przydadzą.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

Jak tam sytuacja w Lubelskim?

 

Dziś przyszły pierwsze poprawki, miejsce 16xx, a w miejscu o 100niżej telefoniczna informacja o zbyt dużych maszynach. W sumie 9 podpunktów, nie wiem dlaczego mam dostarczać dokumenty które złożyłem razem z wnioskiem ale chyba tak musi być. Jak narazie nie czepiają sie za bardzo wielkości maszyn, jedynie na lekko ponad 15ha nie pasuje pług 4 skibowy obrotowy, a do kosiarki dyskowej na 1ha narazie brak zastrzeżeń.

Mieliście takie coś oprócz jakichś błędów w wypełnieniu wniosku że czepiaja się tego co było złożone? Typu braku dokumentów potwierdzającuch tytuł prawny do gospodarstwa? A składałem kopie aktu.

 

 

ja na twoim miejscu bym się tak nie cieszył ja też z lubelskiego i maszyn ani w pierwszych ani drugich poprawkach się nie czepiali ale 2 tygodnie po złożeniu drugich czepili się ciągnika ze za duży wiec z tym to różnie  ale już mam za sobą umowa podpisana w połowie grudnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@tomi1991 Ja sie nie ciesze tylko pisze jak jest, pozatym skoro się teraz jednej czepili a nie wszystkich, miałeś takie błedy do poprawki jak wszelkie dane osobowe pozaznaczane mam że źle, rubryka z młodym rolnikiem miałem zaznaczoną Tak, a tutaj przysłali kopie że zaznaczone Nie i każą poprawić na Tak, normalnie paranoja. Który na liscie byłeś? kiedy pierwsze a kiedy drugie poprawki??

@RafaKdziela ja faktury tylko pod wniosek mam

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Pisałem w poprawkach ,że mam gliny i góry powyżej 9% nachylenia odnośnie ciągnika w poprawkach .Co ciekawe nie uznali mi zwierząt w przeliczniku na moc ciągnika i terenu nie korzystnego oraz odległości ,co już we wniosku wpisałem .Uzasadnienie z ARiMR jest takie ,że moc ciągnika nie wpływa na plony oraz ,że plony nie mają nic wspólnego z produkcją zwierząt u mnie.Żeby było śmieszniej całe plony przerabiam zwierzętami jedynie ziemniaki sprzedaję do miastowych.Mam wdrożony program Rś i tym zestawem RS300 chciałem siać poplony ,które na ten program są obowiązkowe .A broną talerzową z agregatu po wypięciu mam zamiar talerzować ścierń po żniwach ,obornik i te wspomniane poplony na wiosnę ,co też w poprawkach wpisałem .Po zliczeniu tego daje nam sumę ponad 100 ha łącznie czyli 3 razy w sezonie na hektar używam samej brony talerzowej .  .Sory ,że to powiem ,ale w ARiMR pracują de,,le.

 

Rafak kolejnym argumentem na obroną jeżeli chodzi o moc ciągnika jest maszyna, która ma duże zapotrzebowanie na WOM. Może kombajn ziemniaczany masz z dużym zapotrzebowaniem. Najcięższa maszyną jest chyba formownica redlin. Na twoich glebach zamień agregat na nabudowany z broną aktywną może obronisz moc i bedzie lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1511    0

dwa adaptery pionowe 2 walcowe o szer.1,5m DODATKOWE WYPOSAŻENIE:  tylna osłona adptera, zasuwa skrzyni ładunkowej, rozdielacz RBS, błotniki kól 

Z jakiego jestes województwa? 

Ja takiego z deflektorami rozrzutu a bez tylnej oslony i rozdzielacza mam zamówionego za niecałe 60tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alan123    0

Miejsce 180x dziś poprawki czepiasz się dosłownie wszystkiego... Na 26 ha ciągnik 120 km za duży.. Grube 3m siewnik nadbudowany 3m też.. Paranoja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj