rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7199

Patrzę, że trzeba dobrze szukać kompetentnych doradców jak kaszane taką odwalają.
Mógłby ktoś polecić kogoś ogarnietego z Łomży i okolic? Po nowym roku ruszam
O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wniosek

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Patrzę, że trzeba dobrze szukać kompetentnych doradców jak kaszane taką odwalają.

Mógłby ktoś polecić kogoś ogarnietego z Łomży i okolic? Po nowym roku ruszam

O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wnios

 

 

Z ODE-rami nie jest tak źle ,jak się je omija .

 

Wszystkiego dobrego na ten nowy rok .Udanego sylwestra i wytrwałości w dążeniu do realizacji planów ,a tym bardziej do realizacji modernizacji .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

kgal dziękuję za informacje.

nie rozumiem ich pospiechu z tymi 10 miesiącami przecież to oczywiste że nie zdążą wszystkich wniosków zweryfikować w tym czasie tym bardziej ze na obszar D nie przewidują już naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

Jeśli chodzi o te podwyżki itd nie ma co się spieszyć dilerzy naciskają mają problem z sprzedażą sprzętu i wszystko stoi

będą straszyć podwyżkami itdi będą wszystko robić aby sprzedać ;) Promocje super okazje itd mają całym rokiem i warto się

negocjować i nie na stawiać na jedno markę sprzętu wiele dilerów i wiele maszyn jest w czym wybierać a czasy łatwego prowu i pełnych ciężarówek

maszyn co wyjeżdżały od dilerów się skończyły może i lepiej ostatnimi czasy trochę chore ceny maszyn były ;)

Ja poprawkę miałem w sierpniu do końca roku miała przyjść druga i cisza.

Życzę forumowiczom udanego sylwestra i wytrwałości w wnioskach.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem co Wy macie za dilerów. Pomimo, że biorę maszyny na łączną sumę przekraczającą wysokość zwrotu z PROW to nikt mnie nie naciska ani nie straszy podwyżkami. Wiem też, że coś jeszcze uda się ugrać ale bez spiny.

Pamiętajcie, że oprócz ceny ważny też jest serwis.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

kgal dziękuję za informacje.

nie rozumiem ich pospiechu z tymi 10 miesiącami przecież to oczywiste że nie zdążą wszystkich wniosków zweryfikować w tym czasie tym bardziej ze na obszar D nie przewidują już naboru

z tym to do końca nic nie wiadomo raczej bo gdzieś słyszałem że ma być na wszystkie czyli abcd  , tak nawet obiecywali ministrowie ale jak będzie to się okaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz8641    7

Ja brałem pare maszyn z ROLTECHU z Kozenina, serwis działa szybko, usterki które zgłosiłem były usuwane do tygodnia, ja jak najbardziej mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Patrzę, że trzeba dobrze szukać kompetentnych doradców jak kaszane taką odwalają.

Mógłby ktoś polecić kogoś ogarnietego z Łomży i okolic? Po nowym roku ruszam

O odr nie chce słyszeć, robili mi mr brak słów poprawki sam ogarniałem z pomocą osoby prowadzącej wniosek

Nie wiem czy ci będą pasowały okolice... Polecił bym ci agroekspert kaczyńscy z czyżewa. Pracuje tam kolega ale to nie powód polecenia :) ogólnie ogarniają z sensem, kolega to Łukasz Płotczyk i przy MR wychwycił wiele haczyków jak tylko opublikowano rozporządzenie, których inni do ostatniej chwili nie zauważyli i opowiadali takie głupoty że głowa mała.sama firma zajmuje się wnioskami na bierząco W sumie możesz skontaktować się z nim na fb i obgadać jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja szykuje się na nabór związany z budową obory. Dokumenty już od prawie 2 miesięcy w Urzędzie gminy, Dwie decyzje pozytywne już otrzymałem jedna jest z Sanepidu a druga z RDOŚ. Jak ogłoszą termin naboru to mam nadzieje że wszystkie dokumenty już będe miał gotowe. Wniosek składam wspólnie z żoną gdyż mamy dwa gospodarstwa przysługuje nam 1 mln dofinansowania przy 60% zwrocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

A co powiecie o serwisie roltechu, bo słyszałem kiepskie opinie? Bierze ktoś od nich maszyny?

ja sobie chwalę ich serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@czareczek

 

Tak z czystej ciekawości, nie jesteś młodym rolnikiem bądź Twoja żona (nie korzystałeś z tej formy pomocy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Byliśmy młodymi rolnikami. Nabór z  2010 roku, przyznane premie oboje po 75000. Teraz składamy wspólny wniosek bo mamy dwa  gospodarstwa. Wszystko zgodnie z prawem. Teraz planujemy budować wspólnie obore. W ARiMR stwierdzili że nic nie stoi na pszeszkodzie. Pozwolenia o które występujemy też są wspólne na dwie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończyło zobowiązanie MR to ok. Uczulony jestem tylko na fakt, żeby czasem młody rolnik nie musiał zwracać premii. Należy pamiętać w tym przypadku, że MR nie może mieć współwłasności lub współposiadania, podciąga się to pod niesamodzielne prowadzenie produkcji rolnej. Niby kara w tym wypadku 100% z odsetkami. Jak zrealizowałeś biznesplan, pozostaje życzyć powodzenia w przyszłym naborze.

 

Co do MGR (opolskie), poprawki miałem pierwszy tydzień sierpnia i teraz drugie w grudniu. Umowa w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

macie rozdzielnosc majątkową? Rozumiem że obora za 2,5mln?Na ile sztuk starczy?

Nie mamy rozdzielnosci majątkowej. Nie trzeba jej mieć by wspólnie wnioskować o dofinansowanie. na jedna osobe przysługuje dofinansowanie w kwocie około 833400 netto czyli wychodzi około 1025000 z vat na dwie osoby  to jest 2050000. A więc każdy z nas musi wyłożyć  333400zł by dostać 500000zł.

Na 90 krów dojnych plus młodzież wymiary to 25x48 do tego pomieszczenie na hale i zbiornik dobudowane ma byc do obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Czyli pow 150szt? Dodać jeszcze troche na obsadę bo pewnie chcesz wystartować z pełną no fajnie się bawisz. A liczyliscie już może ile będzie kosztować wyprodukowanie 1L?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

otóż to, co niektórzy co oddaja do piątnicy piszą że od kilkunastu lat piątnica nie płaci poniżej 1.50 zł to można się budować, pozazdrościć takiej długoterminowej ceny , tak samo śniadowiaki jakby dostawali po 1 zł czy 1.20 zł to by nie płacili za ha po 100 tyś i za jałówki po 10 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Narazie nic nie liczone. Budowa jak dostaniemy to i tak najwcześniej w 2018 roku zapewne będzie. Mam pytanie bo niektórzy twierdzą że nie mogę placu manewrowego utwardzć na zwrot? wiecie coś więcej na ten temat? Piątnica płaci stabilnie. Więc jest to zawsze jakiś plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj