rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

arti17cf    1

Czy jeśli na postępowaniu ofertowym wygrała oferta z sumą 122.000 zł to czy przy Fakturowaniu może być cena wyższa i różnicę pokryję ze swojej kieszeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

mi w roltechu za 6t metal fachu też powiedzieli 38600 a Ty kolego gdzie pytałeś Ale tak jak kolega mi pisał wcześniej nie wiedziałem ale robią jednak do tych rozrzutników
 deflektory 900 zł za dopłatą reszta to standard bez nadstawki

a mam pytanie z innej parafi za ile czasu od poprawek najczęściej podpisujecie umowy jak długo to mniej więcej trwa

Edytowano przez m11031993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

witam, jak jest zwrot całość 260000netto a po zapytaniu ofertowym wynegocjowałem na 250000 to jak to jest tylko potem spadnie cena zwrotu , czy ma być 260000. nie będzie żadnych konsekwencji jak będzie o te 10000 mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się w końcu ruszyli.... dużo poprawek ? 

Poprawek trochę jest ale do przejścia, jedno uzasadnienie muszę napisać bo za duży sprzęt chcę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Może ktoś dostał jakąś propozycję ceny na rozrzutnik metal-fach 8 tonowy?

ja kupiłem w wrześniu za 43700 netto po negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

witam, jak jest zwrot całość 260000netto a po zapytaniu ofertowym wynegocjowałem na 250000 to jak to jest tylko potem spadnie cena zwrotu , czy ma być 260000. nie będzie żadnych konsekwencji jak będzie o te 10000 mniej.

 

zwrot jest liczony od kwoty zakupu jednak nie więcej niż wnioskowałeś, dlatego jak udało Ci się wynegocjować lepszą cenę niż we wniosku warto coś sobie dobrać do pełnej kwoty (jakieś części zamienne np lemiesze, albo jakieś dodatkowe wyposażenie itp) i zapłacić za to połowe ceny. Ty będziesz miał coś więcej a dealer będzie się cieszył bo coś sprzedał a doliczy to do ceny sprzętu na który jest zwrot. i wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

zwrot jest liczony od kwoty zakupu jednak nie więcej niż wnioskowałeś, dlatego jak udało Ci się wynegocjować lepszą cenę niż we wniosku warto coś sobie dobrać do pełnej kwoty (jakieś części zamienne np lemiesze, albo jakieś dodatkowe wyposażenie itp) i zapłacić za to połowe ceny. Ty będziesz miał coś więcej a dealer będzie się cieszył bo coś sprzedał a doliczy to do ceny sprzętu na który jest zwrot. i wszyscy będą zadowoleni.

 

tylko z tego co kolega napisał to jest jusz po postepowaniu ofertowym wiec bedzie musiał robić je od nowa !?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

 

witam. Czy ktos się orientuję jak wygląda sytuacja na obszar D w Wielkopolsce? Tzn ile wniosków już rozpatrzono a na ile starczy funduszy bo jestem w okolicy 3200 i zastanawiam się czy robić sobie jakies nadzieje

a ile masz punktów? dzis jestes 32xx a jutro 15xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Czy jeśli na postępowaniu ofertowym wygrała oferta z sumą 122.000 zł to czy przy Fakturowaniu może być cena wyższa i różnicę pokryję ze swojej kieszeni?

Witaj. Dziś sie dowiedziałem, że faktura musi być na taką sumę jaka była w ofercie i nie może ulec zmianie. Jeśli będą sie różnily to jest na to sankcja 15-20% kary...

Zapytałem się kobiety w biurze że jak to jest, bo na cenę nie mam wpływu A bede za to ukarany a dlaczego dealer nie ponosi za to odpowiedzialności, a ona mi na to odpowiedziala: "TO PAN STARA SIE O ZWROT WIEC TO PANA SPRAWA" he :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

też wnioskowałem o rozrzutnik metal fach 6t i na ofercie mam 44500 netto :) z tego co widzę firma metal fach ma duże zainteresowanie więc i podwyżka 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Witaj. Dziś sie dowiedziałem, że faktura musi być na taką sumę jaka była w ofercie i nie może ulec zmianie. Jeśli będą sie różnily to jest na to sankcja 15-20% kary...

Zapytałem się kobiety w biurze że jak to jest, bo na cenę nie mam wpływu A bede za to ukarany a dlaczego dealer nie ponosi za to odpowiedzialności, a ona mi na to odpowiedziala: "TO PAN STARA SIE O ZWROT WIEC TO PANA SPRAWA" he :-)

 

nie ma takich sankcji 15-20%

też wnioskowałem o rozrzutnik metal fach 6t i na ofercie mam 44500 netto :) z tego co widzę firma metal fach ma duże zainteresowanie więc i podwyżka 5%

masz umowe podpisana?

jesli nie to zwieksz sobie cene gnojary a obniż na czymś innym byle zwrotu nie ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

według harmonogramu najblizsza modernizacja ma być w 1 kwartale 2017 (a,b,c)
da się jakoś ustalić dokladniejszy termin? bo chciałbym z niej skorzystać ale jak będzie np w styczniu lub w lutym to martwię się że nie zdążę załatwić wszystkich spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

według harmonogramu najblizsza modernizacja ma być w 1 kwartale 2017 (a,b,c)

da się jakoś ustalić dokladniejszy termin? bo chciałbym z niej skorzystać ale jak będzie np w styczniu lub w lutym to martwię się że nie zdążę załatwić wszystkich spraw

 

zanim dostaniesz pismo do poprawek będzie lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

 

witam. Czy ktos się orientuję jak wygląda sytuacja na obszar D w Wielkopolsce? Tzn ile wniosków już rozpatrzono a na ile starczy funduszy bo jestem w okolicy 3200 i zastanawiam się czy robić sobie jakies nadzieje

 

Słyszałem, że rozpatrują  około 600 -tnego wniosku. Ja jestem na 29xx. Pieniędzy jest podobno na niespełna 1500 wniosków. Uważam że szanse marne, ale doszyły mnie - niestety to tylko plotki - informacje, że będą przesuwać pieniądze i wszyscy co przejdą weryfikację to się załapią. Tyle że jest jeden problem - 10 miesięcy - wg mnie nie zdążą  rozpatrzeć w tym czasie wszystkich wniosków - chyba ze zmienią przepisy - bo w Polsce wszystko można - jedna noc i do tego w sali kolumnowej :). Ale to i może dobrze  - od stycznia wycinka drzew bez zezwolenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Znafca mi chodzi o termin nowego naboru wniosków

marzec 2017

przecież możesz złożyć "pusty" wniosek, więc w czym problem widzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Szukajcie dobrych ofert :) bo można iść do dealera Case czy John deere i on za maszynę np pottinger , claas wezmie wiecej niz przedstawiciel własnie classa. Kilka lat temu miałem sytuacje , ze kupywałem prace Warfamy. Cena nowej to 54 tyś zł u lokalnego przedstawiciela. Byłem w oddziale case i krzykneli mi 60 tys. A dodająć , ze cos drogo wychodzi bo 10 km dalej mam za 54 powiedział " Rolnik ma to niech płaci " Oczywiscie na debila nie trafił i prase wziąłem u jeszcze innego i wyrwałem za 49 tys :) Dlatego warto pojeździć dopytać bo ceny różne są. Koledzy stronę wczesiej pisali o metal fachu 8 ton. Ja dostałem oferte za 38 netto z hamulcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

to pewne że marzec?
jak to pusty?
u mnie chodzi o to że jeszcze nie przejałem gospodarstwa od rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

Koledzy, jaki długo zazwyczaj Agencja sprawdza postępowanie ofertowe? Wykorzystują całe 30 dni czy zdarza się, że robią to znacznie szybciej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

mi w roltechu za 6t metal fachu też powiedzieli 38600 a Ty kolego gdzie pytałeś Ale tak jak kolega mi pisał wcześniej nie wiedziałem ale robią jednak do tych rozrzutników

 deflektory 900 zł za dopłatą reszta to standard bez nadstawki

a mam pytanie z innej parafi za ile czasu od poprawek najczęściej podpisujecie umowy jak długo to mniej więcej trwa

 

musisz poczekać bo OR kielecki po swiętach jest praktycznie pusty. większośc ludzi na urlopach. dopiero w styczniu bedą analizować wnioski. 

wszystkie  poprawki złozone w tym okresie idą do szafy. i zanim je ktoś wyciągnie to zejdzie. byłem 2 dni temu to widziałem. tłoku nie było ani wśród pracowników ani wsród rolników. byłem 1.5 godziny i oprócz mnie było 2 rolników przez ten czas.

tylko na początku miało być ekspresowe tempo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Koledzy, jaki długo zazwyczaj Agencja sprawdza postępowanie ofertowe? Wykorzystują całe 30 dni czy zdarza się, że robią to znacznie szybciej? 

Wszystko zależy na ile maszyn jest wniosek bo każda maszyna to odrębne postępowanie .......  Przy trzech maszynach ponad 20 dni się zeszło ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

ma ktos wiadomosci jak idzie w śląskim - podpisał moze ktos umowe na dzial d, bo ja 3 miechy po poprawkach - caly czas cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba124567    1

Czy ktos w mazowieckim przeprowadzil juz poprawnie postepowanie ofertowe,moze ma ktos namiary na kogos kto to potrafi zrobic,dodam ze moj doradca juz dwa razy probowal mi to zrobic i za kazdym razem bylo odrzucone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wszystko zależy na ile maszyn jest wniosek bo każda maszyna to odrębne postępowanie ....... Przy trzech maszynach ponad 20 dni się zeszło ..

To ja jak mam 9 maszyn to trochę mi zejdzie, ale narazie to nawet poprawki nie przyszły a jestem na 33x miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj