rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kacper111    1

Witam. czytam umowę i piszą że w dniu złożenia wniosku o płatność muszę gva zwiększyć o 10 % i utrzymać, i się zastanawiam jak to jest z tym gva, mam założone że sprzedawać rocznie będę 20 szt bydła. ale ludzie nie wiedzą kiedy będą składać wniosek o płatność kiedy to wyjdzie im i nikt nie przytrzyma bydła by zwiększyć gva tak odrazu, czy może starczy zwiększyć na początku ilość bydła np o te 20 sztuk i wzrośnie gva a przez rok po otrzymaniu pomocy wtedy sprzeda się 20 szt. jak to jest z bydłem wie ktoś, ma ktoś podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

Coś mi się wydaje ,że ta firma czyta to forum i może okazać się prawdą ta podwyżka .Zawsze można zmienić maszynę na innej firmy ,jak są tacy cwani .

Panowie , nabór jest na modernizacje to i ceny idą w gore , prosta rzecz ze chca zarobić ale nie ma sie co z nimi pieprzyć tylko zmienić firmę , a najlepiej to jesi było można to wpisać zakup sprzętu w możliwie najpuzniejszym monecie , ja wpisałem na 2018-2019 wiec jak juz wszyscy kupią , a wtedy i ceny bedą inne ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Albo będzie kolejny nabór i szlak trafi taką koncepcję ...... Ja już wszystkie maszyny kupiłem i za tydzień składam wniosek o płatność końcową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Dokładnie, nie nastawiac się na jedną markę czy dealera. Ja na MR na drobnicy zaoszczędziłem kilka ładnych tys, edmasz agrorolnik Jędruś raz pojechałem do każdego z ofertą poprzedniego, potem przedstawiciele co drugi dzień przyjeżdżali schodzili. Jeden aż w końcu już nie chciał ze mną gadać. Przyczepa tak samo agro masz marpasz i koszarowka pronar. tylko na przyczepie 2 tys zaoszczedzilem względem kolegi, jeszcze zapas gratis.
A mgr 330-400tyś netto do wydania to jest polot, tylko lipa z tym że niektórzy dealerzy mają jakąś markę na wyłączność.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W dzisiejszych czasach firm jest od groma i tak ,jak kolega

pedro2 pisze należy odwiedzić więcej składów maszyn i przedstawić ofertę konkurencji .Ja tak zarobiłem na samym wstępie .Co chwilę ktoś do domu mi wpadał z coraz lepszą to propozycją .Teraz po załapaniu się na modernizację też już obdzwoniłem kilka firm i się palą do współpracy .Jedna z nich wspomniała o podwyżce maszyn ,to odpowiedziałem ,że będę szukał tańszej oferty .Goś zjechał z tonu i powiedział ,że się dogadamy ,jak wybiorę jego ofertę.Pamiętajcie firmy handlujące maszynami mają narzuty na nie  i mają z czego schodzić .Jedna z firm z mojej okolicy życzy sobie 15 % dla siebie .Tak więc jest z czego targować\

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Żalezy od marki, prawie wszystkie zagraniczne marki maja rejonizacje a jak nie ma rejonizacji to mają coś takiego że nie mogą zejść poniżej jakiegoś pułapu % marży, np. W krone diler musi zarobić minimum 10% i poniżej tego nie zejdzie(oficjalnie, nieoficjalnie może Ci coś dorzucić gratis ale to już nie każdy jest na tyle sprytny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

1. gva nie musi być osiągnięte w dniu składania wniosku o płatność / ale będzie badany potencjał gospodorza by go osiągnąć do końca roku /

 

2. wymiana eternitu to inaczej modernizacja budynku inwentarskiego także limit 500 tys w takim wypadku.

 

3.naboru w D już nie będzie min. przez 3 lata - ewentualne przesunięcie środków z abc do d

 

4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Jak ktoś z forum zmienia kombajn 5 klawiszowy, taki po 2010r. na inny przy okazji naboru to jestem zainteresowany odkupieniem starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Zmieniają sobie ceny maszyn jak chcą. Jak już mam zakończone postępowanie ofertowe to przy podpisywaniu umów w ogóle inne ceny niż było wcześniej uzgadniane. Tylko sam John John Deere o 4% w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

jeżeli masz postępowanie zakończone i masz wybraną ofertę ważną więc co gadasz o zmianie cen, chyba że masz adnotacje małym druczkiem o kursie euro itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam ofertę na atosa 330 cena 192000 brutto

ja mam ofertę na atosa 330 cena 192000 brutto

A u ktorego deelera? Nie myslałes o zakupie maszyny od producenta jak kolega wczesniej pisał?

Edytowano przez piotreksoltys2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja mam ofertę na atosa 330 cena 192000 brutto

bratu  za 330 powiedzieli 204 tys brutto u sprzedawcy w krasnymstawie ale rok temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Znafca czego siejesz ferment już i tak niezłe zamieszanie jest jak widac


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

jeżeli masz postępowanie zakończone i masz wybraną ofertę ważną więc co gadasz o zmianie cen, chyba że masz adnotacje małym druczkiem o kursie euro itp...

No i co z tego? Żadnej adnotacji na ofercie nie ma. Kurs euro sie zmienił i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ja mam ofertę na metal facha ale 6 ton za 38600netto, ale diler ciśnie aby szybko się decydować aby złożyć zamówienie do końca roku bo od stycznia podwyżki na metal fach 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

To nie diler ma wywierac cisnienie na kupujacym. To ja kupuje i ja decuduje. Tym samym marnujecie uzyskana dotacje na prowozje dla sprzedawcy. Panika kupuj bo bedzie drogo.

Ps Po nowym roku ruskie beda kupowac zlom w dobrych pieniadzach na przetop aby miec stal na bron. Spiesz sie !! Tuzz to okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam ofertę na metal facha ale 6 ton za 38600netto, ale diler ciśnie aby szybko się decydować aby złożyć zamówienie do końca roku bo od stycznia podwyżki na metal fach 5%.

 

Mam ten sam sprzęt wpisany na mgr ,ale mój wniosek jeszcze wałkują w ARiMR .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

witam. Czy ktos się orientuję jak wygląda sytuacja na obszar D w Wielkopolsce? Tzn ile wniosków już rozpatrzono a na ile starczy funduszy bo jestem w okolicy 3200 i zastanawiam się czy robić sobie jakies nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kupno sprzętu to jedno a serwis drugie.

Nie zawsze tanio oznacza taniej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj