rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

u nas taki arion 250 netto gdzieś jak wyżej kolega pisał, jeśli to nie ściema to nie ma co się zastanawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Łodzkie - ponad miesiac temu pierwsza poprawka, dwa tygodnie temu druga, a wczoraj list z umowa.

A w niej cyrk niesamowity! Podawalem samo bydlo opasowe do produkcji, tj. mlode cieleta do roku i byczki do 2lat, nawet w poprawce przyslali mi zeby zwiekszyc stado, to tak zrobilem.

Czytam umowę, a tam ze w ciagu 5lat musze miec na stanie 50 loch, 25 krow dojnych!!

O opasach ani slowa!

Polowa pokreslona, stron z 70 i oni moga robic takie gafy? ! A my nie ;)

 

To jezeli umowe ogarne i podpisze to wtedy oferty musze latwic, tak? Moze ktos w skrocie opisac ;)

Edytowano przez adizetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z tego naboru ofertował classa atos220 ewentualnie innego classa? Czy orientuje się ktoś w cenach poszczegolnych deelerow? Wiecie w ktorej części Polski jest najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Łodzkie - ponad miesiac temu pierwsza poprawka, dwa tygodnie temu druga, a wczoraj list z umowa.

A w niej cyrk niesamowity! Podawalem samo bydlo opasowe do produkcji, tj. mlode cieleta do roku i byczki do 2lat, nawet w poprawce przyslali mi zeby zwiekszyc stado, to tak zrobilem.

Czytam umowę, a tam ze w ciagu 5lat musze miec na stanie 50 loch, 25 krow dojnych!!

O opasach ani slowa!

Polowa pokreslona, stron z 70 i oni moga robic takie gafy? ! A my nie ;)

 

To jezeli umowe ogarne i podpisze to wtedy oferty musze latwic, tak? Moze ktos w skrocie opisac ;)

 

Oj chyba zle przeczytales tą umowe 50 loch- w przypadku operacji dotyczacej obszaru produkcji prosiat , 25 krow w przypadku realizacji operacji rozwoju mleka krowiego a ty raczej skladales na D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Witam, czy ktoś z tego naboru ofertował classa atos220 ewentualnie innego classa? Czy orientuje się ktoś w cenach poszczegolnych deelerow? Wiecie w ktorej części Polski jest najtaniej? 

claas ma rejonizację i kupisz go u przedstawiciela który ma twój rejon, nikt inny ci nie sprzeda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Witam, czy ktoś z tego naboru ofertował classa atos220 ewentualnie innego classa? Czy orientuje się ktoś w cenach poszczegolnych deelerow? Wiecie w ktorej części Polski jest najtaniej?

brat zastanawiał sie nad atosem ale oferty nie dostarczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Dziś podpisana umowa i już maszyny zamówione bo po nowym roku mają być podwyżki. Jak to jest w końcu z tym przymusowym kredytem na MGR, trzeba brać czy można kupić za swoje. Ma ktoś sprawdzone info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaaa    2

Też nie rozumie tych podwyżek maszyn. Przcież modernizacji nie było 2 lata i dużego zbytu przez ten okres też nie bylo. Większość była wyprodukowana we wcześniejszych latach to jakim cudem mają zwiększyć ich wartość??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Dziś podpisana umowa i już maszyny zamówione bo po nowym roku mają być podwyżki. Jak to jest w końcu z tym przymusowym kredytem na MGR, trzeba brać czy można kupić za swoje. Ma ktoś sprawdzone info?

Jakim cudem maszyny zamówione jak musisz teraz dopiero przeprowadzic postepowanie ofertowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaaa    2

Jakim cudem maszyny zamówione jak musisz teraz dopiero przeprowadzic postepowanie ofertowe?

Dilerzy nakłaniają do zamawiania maszyn, żeby mieć podkładkę że u innych  kupią te maszyny z czego trzeba zaplacić przedplate. A to jest wbrew wszytkim procedurom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Też nie rozumie tych podwyżek maszyn. Przcież modernizacji nie było 2 lata i dużego zbytu przez ten okres też nie bylo. Większość była wyprodukowana we wcześniejszych latach to jakim cudem mają zwiększyć ich wartość??? 

 

Dokładnie jakim cudem .Tyle ,co kupimy maszyn ,czy ciągników to jest kropla na całą produkcję .U mnie w okolicy Agroma ledwie ciągnie tak im się powodzi .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Oj chyba zle przeczytales tą umowe 50 loch- w przypadku operacji dotyczacej obszaru produkcji prosiat , 25 krow w przypadku realizacji operacji rozwoju mleka krowiego a ty raczej skladales na D

 

Skoro jest to napisane w zobowiazaniach beneficjenta to raczej dobrze przeczytalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaaa    2

Dokładnie jakim cudem .Tyle ,co kupimy maszyn ,czy ciągników to jest kropla na całą produkcję .U mnie w okolicy Agroma ledwie ciągnie tak im się powodzi .

Ten rok był dla nich najgorszy, a jak ledwie co podpisali rolnicy umowy to już wymuszaja zamawianie i zadatkowanie maszyn, bo nie wiedzą co będzie jak strona powstanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wiecie co, jak co niektore posty czytam to mam wrazenie ze umowy z agencja na sumu kilku set tys podpisuja osoby malo rozgarniete.
Po pierszwe z dniem 1 stycznia 2017r firmy nie maja nowych maszyn z w.w rocznika wiec podwyzki moze i beda ale nie odrazu z dniem 1 stycznia. Spójrzcie na nowe samochody ze ,,starych,, rocznikow.
A niby dlaczego kredyt przymusowy. Masz swoje kupujesz jak nie bierzesz kredyt, niech podarza odpowiednie rozporzadzenie, przepis ktory tego typu zakup za swoje zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ten rok był dla nich najgorszy, a jak ledwie co podpisali rolnicy umowy to już wymuszaja zamawianie i zadatkowanie maszyn, bo nie wiedzą co będzie jak strona powstanie. 

 

Pierwszy raz słyszę takie nowiny od Ciebie .To widać  Dealerzy ,których wybrałem są bardzo cierpliwi skoro nic nie wymuszają .Z drugiej strony nie dziwię się firmom i ich przedstawicielom ,że chcą zarobić ,jak jest ku temu okazja .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Dilerzy zawsze straszą podwyżkami...moim zdaniem jeżeli bedą to tylko po to żeby mieli z czego obniżać fikcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. czytam umowę i piszą że w dniu złożenia wniosku o płatność muszę gva zwiększyć o 10 % i utrzymać, i się zastanawiam jak to jest z tym gva, mam założone że sprzedawać rocznie będę 20 szt bydła. ale ludzie nie wiedzą kiedy będą składać wniosek o płatność kiedy to wyjdzie im i nikt nie przytrzyma bydła by zwiększyć gva tak odrazu, czy może starczy zwiększyć na początku ilość bydła np o te 20 sztuk i wzrośnie gva a przez rok po otrzymaniu pomocy wtedy sprzeda się 20 szt. jak to jest z bydłem wie ktoś, ma ktoś podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

To sądzicie że żadnych podwyżek nie będzie od 1 stycznia?? To producenci będą podnosić ceny a diler nie będzie miał wyjścia i jeśli chce zamówić maszynę to zamówi już z nowym cennikiem. Metal Fach ma zdrożeć o 5% podobno. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Dilerzy nakłaniają do zamawiania maszyn, żeby mieć podkładkę że u innych  kupią te maszyny z czego trzeba zaplacić przedplate. A to jest wbrew wszytkim procedurom. 

 

Nie wiecie jak to działa, przecież handlowcy się znają i wygląda to tak że jeżeli dogadasz się z jednym to on załatwi całą procedurę tzn wysyła zapytania ofertowe do dwóch kumpli oni dają wyższą cenę a jego oferta wygrywa i na papierze wszystko gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To sądzicie że żadnych podwyżek nie będzie od 1 stycznia?? To producenci będą podnosić ceny a diler nie będzie miał wyjścia i jeśli chce zamówić maszynę to zamówi już z nowym cennikiem. Metal Fach ma zdrożeć o 5% podobno. :mellow:

 

Coś mi się wydaje ,że ta firma czyta to forum i może okazać się prawdą ta podwyżka .Zawsze można zmienić maszynę na innej firmy  ,jak są tacy cwani .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj