rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacentop    1

We wniosku miałem podany ciagnik deutz fahr o mocy 120km, jestem zmuszony kupic ciagmik tej marki czy bede mogł wybrac inny tej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

Witam , mam pytanie czy mogę kupić traktor w Niemczech na modernizacje ? Czy ktoś miał juz taki przypadek ? Chodzi mi o to czy pózniej tu nie będę miał problemu z serwisem tego Ciągnika a różnica ceny na Classic to około 20 tys.€ mowa tu o ARIONIE 420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy gdy maszyna kosztuje więcej jak 20tys netto to też muszę zachować zasady konkurencyjności i składać zapytania do trzech dilerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Witam , mam pytanie czy mogę kupić traktor w Niemczech na modernizacje ? Czy ktoś miał juz taki przypadek ? Chodzi mi o to czy pózniej tu nie będę miał problemu z serwisem tego Ciągnika a różnica ceny na Classic to około 20 tys.€ mowa tu o ARIONIE 420

20 tyś euro różnicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

We wniosku miałem podany ciagnik deutz fahr o mocy 120km, jestem zmuszony kupic ciagmik tej marki czy bede mogł wybrac inny tej mocy?

a jesli to nie tajemnica czemu zmieniles zdanie ? pytam bo tez myslalem o serii g lub c ale rowniez teraz mam watpliwosci -pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Orientowałem sie w cenach kilku marek i akurat z deutza oferte  dolaczylem do wniosku bo mi ja najszybciej przyslali ale tego ciagnika nie biore pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. LUBELSKIE na liście 109X dzisiaj przyszedł lis o podpisaniu umowy w ciągu 14 dni oraz umowa i weksel. czytam umowę i zastanawiam się o prowadzeniu rachunkowości może ktoś więcej wie o co chodzi z tym jakie trzeba prowadzić. W umowie mam napisane że płatność od 2018 maj 01 do 2018 maj 31 to co wcześniej nie będę mógł złożyć, czy ja to źle rozumiem. może mi ktoś coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam,

Mam pytanie odnośnie GVA bo zdeklarowałem 13 szt. rocznie sprzedać bydła przez 5 lat W MGR - bo tak się zdeklarowałem.

A mam pytanie czy mogę zmniejszyć lub w danym roku mniej odstawić w razie:

1. spadku ceny

2. padnięcia bydła

3. choroby bydła??

I co jak nie wypełnię GVA w danym roku ???

 

A rachunkowość to jak dobrze myślę trzeba prowadzić jak najmniej brać rachunków rozchodów mało kupować do gospodarstwa by zostawało dużo pieniędzy z różnicy przychodu - rozchód by było cały czas  prawie na plusie, dobrze rozumiem lub ktoś mądry to wytłumaczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

O co chodzi z tym weksllem? Po co on potrzebny przy podpisaniu umowy?

 

weksel po to jak byś nie wywiązał sie z umowy np przestał uprawiać ziemie , sprzedał maszyny przed upływem 5 lat itp to wtedy musiał  byś zwrócić kase  po to ten weksel

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

O co chodzi z tym weksllem? Po co on potrzebny przy podpisaniu umowy?

 

Weksel podpisujesz przy umowie tylko dlatego, ze gdy nie wywiażesz sie z zobowiazan wobec agencji jakich zadeklarowałes we wniosku to maja prawo Ci naliczyc kare w raz z odsetkami takie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Weksel podpisujesz przy umowie tylko dlatego, ze gdy nie wywiażesz sie z zobowiazan wobec agencji jakich zadeklarowałes we wniosku to maja prawo Ci naliczyc kare w raz z odsetkami takie cos

 

 

Ale dopóki nie zakupie maszyn i nie zwrócą mi 50% nie mają mi prawa naliczyć kary? Zacznie on obowiązywać dopiero po wniosku o płatność i po otrzymaniu zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ale dopóki nie zakupie maszyn i nie zwrócą mi 50% nie mają mi prawa naliczyć kary? Zacznie on obowiązywać dopiero po wniosku o płatność i po otrzymaniu zwrotu?

 

Nie no dopiero po wszystkich zakupach i po zwrocie w ciagu 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

20 tyś euro różnicy?

Chodzi o to ze Te 20 tys. € zarabiają w Polsce pośrednicy kuzyna mam w Niemczech maja spore gospodarstwo i on ma znajomego w Classic w Niemczech i mi wycenił ARIONA 420 i wyszedł 20 tys.€ taniej niż tu w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobryniec11    0

Witam kacper111 ja jestae troche wyzej od ciebie i mialem dopiero 1 poprawke i to w listopadzie do czego sie u ciebie czepiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

20 tys euro taniej??? Przecież to 1/3 wartości ciągnika. Coś  mi się to wydaje nie realne żeby była aż taka różnica, w zł może tak ale w euro raczej nie. To na ile ci wycenił diler tego claasa, więcej jak 260netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie GVA bo zdeklarowałem 13 szt. rocznie sprzedać bydła przez 5 lat W MGR - bo tak się zdeklarowałem.

A mam pytanie czy mogę zmniejszyć lub w danym roku mniej odstawić w razie:

1. spadku ceny

2. padnięcia bydła

3. choroby bydła??

I co jak nie wypełnię GVA w danym roku ???

 

A rachunkowość to jak dobrze myślę trzeba prowadzić jak najmniej brać rachunków rozchodów mało kupować do gospodarstwa by zostawało dużo pieniędzy z różnicy przychodu - rozchód by było cały czas prawie na plusie, dobrze rozumiem lub ktoś mądry to wytłumaczy.

wrecz odwrotnie kolego rachunkow bierzesz jak nawieksze bo urzad skarbowy wyplaca roznice vatu gdy wydasz go wiecej niz zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

20 tys euro taniej??? Przecież to 1/3 wartości ciągnika. Coś mi się to wydaje nie realne żeby była aż taka różnica, w zł może tak ale w euro raczej nie. To na ile ci wycenił diler tego claasa, więcej jak 260netto?

250 dokładnie 20 tys zł to zarabia gościu co mi go sprzedaje są jeszcze pośrednicy właściwa firmy i prowizja ubezpieczenie w Polsce i inne

250 dokładnie 20 tys zł to zarabia gościu co mi go sprzedaje są jeszcze pośrednicy właściwa firmy i prowizja ubezpieczenie w Polsce i inne

Zawsze jak dzwonicie do delera to pytają skad jesteście bo maja tzw. Rejonizację ale nik nie mówi ze jak was wk***ia w jednej biedronce to idziecie do drugiej a co jeśli ni lubię przrdstawiciels z podkarpackiego i chce kupić Classa w śląskim ? Nie sprzedadzą ? To niech spi...laja traktor to nie słoik dżemu , ! Jeśli mam zaoszczędzić takie pieniądze to wole go sam z Niemiec sprowadzać , przecież to realne ze od producenta jest taniej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Raczej mało którego producenta interesuje sprzedaż bezpośrednia ,gdyby producent sprzedawał taniej to nikt by nie chciał być dilerem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

250 dokładnie 20 tys zł to zarabia gościu co mi go sprzedaje są jeszcze pośrednicy właściwa firmy i prowizja ubezpieczenie w Polsce i inne

250 dokładnie 20 tys zł to zarabia gościu co mi go sprzedaje są jeszcze pośrednicy właściwa firmy i prowizja ubezpieczenie w Polsce i inne

Zawsze jak dzwonicie do delera to pytają skad jesteście bo maja tzw. Rejonizację ale nik nie mówi ze jak was wk***ia w jednej biedronce to idziecie do drugiej a co jeśli ni lubię przrdstawiciels z podkarpackiego i chce kupić Classa w śląskim ? Nie sprzedadzą ? To niech spi...laja traktor to nie słoik dżemu , ! Jeśli mam zaoszczędzić takie pieniądze to wole go sam z Niemiec sprowadzać , przecież to realne ze od producenta jest taniej ,

 

Czyli u nas wycenili Ci 250000pln, a w Niemczech 165000pln? W tym samym wyposażeniu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Dzis rozmowa tel. z osoba prowadząca wniosek w ARiMR i po nowym roku podpisuje umowę. 

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Raczej mało którego producenta interesuje sprzedaż bezpośrednia ,gdyby producent sprzedawał taniej to nikt by nie chciał być dilerem.....

 

Może i tak ,ale jak się dobrze poszuka to się znajdzie dobrą firmę i cena jest o wiele niższa od tej u dealera .Mina bezcenna była przedstawiciela jednej z firm jak się produkował z ceną na opryskiwacz ,a powiedziałem za ile proponuje producent .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spierdalaj    0

Raczej mało którego producenta interesuje sprzedaż bezpośrednia ,gdyby producent sprzedawał taniej to nikt by nie chciał być dilerem.....

Ale panowie , przecież to logiczne ze skoro produkt jest produkowany w Niemczech i tam tez można go kupić od dellera to za granica Brdzie droższy

Czyli u nas wycenili Ci 250000pln, a w Niemczech 165000pln? W tym samym wyposażeniu?

 

Tak 170 000 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj