rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RafaKdziela    443

A niby jaki dealer ma wszystkie maszyny ,jakie chcesz ,lub ja chcę ?. Dla mnie to jest oczywiste ,że można kupić maszyny z różnych źródeł .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

A nie muszę wszystkich maszyn kupować od jednego dilera? Mogę część kupić od jednego a część od drugiego? Na każdą maszynę odzielne pismo na zapytanie? A i jedną kopię zostawić dla siebie żeby diler złożył podpis kiedy przyjął zapytane żeby agencja wiedziała że w jednym dniu złożone???

 

Nie , nie rozumiesz mnie chyba hehe. :) Nie musisz kupywac wszystkich u jednego , ale tak jest wygodniej. Ja akurat mialem na kazda maszyne oddzielne zapytanie do dealera. Zadnych kopii sobie nie zostawiasz bo ty to odwozisz do agencji. To co składasz do dealera wraca potem do Ciebie razem z jego ofertami i to wysyłasz z protokołem koncowym do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO  OSOBOM SLEDZACYM WĄTEK "MODERNI..." CIERPLIWOSCI I DOBRYCH WYBORÓW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17

A nie muszę wszystkich maszyn kupować od jednego dilera? Mogę część kupić od jednego a część od drugiego? Na każdą maszynę odzielne pismo na zapytanie? A i jedną kopię zostawić dla siebie żeby diler złożył podpis kiedy przyjął zapytane żeby agencja wiedziała że w jednym dniu złożone???

Radze przeczytać poradniki agencji co do zasad konkurencyjności , tam jest opisane trochę o tym postępowaniu ofertowym. Powinno trochę rozjaśnić sytuacje. Są wzory ofert itp..

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2016/poradnik_konkurencyjnosc2z.pdf

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2016/zal_3_zasady_konk_PP.pdf

 

A tutaj kary jakie grożą za naruszenie tych zasad, warto przeczytać żeby wiedzieć ile mogą nas błędy kosztować.

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2016/Zal_5_Wskazniki_procentowe_PP.pdf

 

Kiedyś czytałem, że w dniu podpisania umowy (po podpisaniu) z agencja można już dać im wszystkie oferty i protokoły------ale warto spytać prowadzącego wniosek czy to jest aktualne.

 

Wesołych Świąt:)

Edytowano przez misiek_ad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Nabór na obszar "D" nie jest przewidziany w 2017 roku. mówimy tu o wnioskach "na maszyny i urządzenia rolnicze".

Obszary "A", "B", "C" mają być realizowane nabory w 2017 r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Po nowym roku będą coś pewnie mówić w mediach, jeśli faktycznie ruszy tak jak zakładali w I kwartale..


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Biore od 1 dealera kilka maszyn o łacznej wartosci 300tys netto. Wniosek skladalem na 200 tys zwrotu a nalezy mi sie 60% i tak teraz  mysle ze zostalo mi do wykorzystania 33 tys netto. Czy jakbym dogadal sie z dealerem to moglby to jakos rozpisac w dokumentach zebym mogl od niego kupic jeszcze plug 4 skibowy o wartosci 30 tys netto ktorego nie mialem ujete we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego po co Ty się tu pytasz, gadaj z dilerem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Taki przypadek..:

 

Brona talerzowa o szer 4m odrzucona z powodu braku hodowli - tzn braku obornika do wmieszania broną i dodatkowo w związku z wprowadzeniem uprawy bezorkowej. ? co wy na to? 

 A jakie są wymogi powierzchniowe itp do zakupu "MGR900 siewniki i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do polonów" - chodzi oto aby tą bronę talerzową tu przecisnąć. 

Może komuś przeszło albo odrzucili dajcie przykłady.

 

Według jednej z ekspertyz wykonanych na potrzeby PROW mamy:

"  Siewniki poplonów  Siewniki tarczowe, z napędzaną elektrycznie tarczą rozsiewającą nasiona, montowane na narzędziach uprawowych (kultywatory ścierniskowe i brony talerzowe)"

Edytowano przez dj.vadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

jacentop ktos Ci zle wytlomaczyl

bo 200 zwrotu to jest inwestycja za 333 netto

mozesz te plugi zmiescic jak masz zawyzone oferty (np 8 maszyn kazda po 4 tys netto czyli na calym wniosku masz 32 netto i te plugi masz gratis) ale jak podpisales umowe na 300 netto czyli zwrotu 180tys to juz nie zwiekszysz puli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

witam mam taki problem wpisany mam rozrzutnik obornika metal fachu 6 t typu  n267/1  pytanie w poprawkach czy ten rozrzutnik posiada te wszystkie opcje co są w tabeli  służących ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu  bo wiem że te rozrzutniki to raczej te opcje mają już w standardzie  zasuwa (gródź) skrzyni ładunkowej umieszczona przed adapterami rozrzucającymi to ma na pewno a jak jest z tą opcją deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika  może ktoś coś podpowie czy taki rozrzutnik przejdzie  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
m11031993 kolego ,a wystarczyło tylko wpisać na google typ rozrzutnika i już masz .To trwa raptem chwilę .Ale powiem Tobie ,że mam ten sam model wpisany na modernizację i ma wszystkie dodatkowe elementy typu gródź skrzyni ładunkowej,tylna klapa zabezpieczająca zamykana hydraulicznie .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

czyli mówisz że przejdzie wiem wiem już opatrzyłem tam wszystko w goglach ale chciałem się upewnić tak jak to się mówi od kuchni jak to z tym jest bo niby ta siatka z tyłu to osłona adaptera a czy ona wpływa na kierunek zarzutu to pojęcia taż nie mam jak oni to interpretują czy aż patrzą na takie szczegóły 

Edytowano przez m11031993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

  W ofercie od dealera ,co masz wpisane  na ten rozrzutnik ?Za wszystkie dodatkowe elementy trzeba dopłacić ,tak mam wyliczone na ofercie od dealera .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To prawda że w Łódzkim teraz w styczniu ma być jakiś nabór na modernizację? Coś ostatnio w Agrobiznesie o tym gadali chyba że źle zrozumiałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

w pierwszym kwartale 2017 roku ma być nabór na obszary a,b,c, nie tylko w łódzkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

taki sam nabór jak i był w marcu tylko bez obszaru D, nic się nie zmieniło, być może coś zmienią do czasu naboru ale na razie nie ma nawet projektu żadnego rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj