rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kip    2

Jak ktos ma kilka maszyn do na każda oddzielnie trzeba robic przetarg?

 

Tak na każdą oddzielnie. Bo w jednym zapytaniu ofertowym opisujesz jedną maszynę. Co nie oznacza że możesz złożyć te zapytania do jednego dilera jeśli posiada te wszystkie maszyny w swojej ofercie. Tak poinformował mnie mój doradca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

ogolnie patrzylem na najnowsza aktualizacje i jestem 42x a slyszalem od goscia co robil wniosek ze juz ma takich co sa ponad 700 i dostali poprawki i 690 ktorys tam ze juz umowę podpisał wiec to chyba zalezy jak na kupce wszystko lezy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Opolskie miejsce 18x początek listopada pierwsze poprawki, w tym tygodniu jakieś drobne korekty. Ciekawe kiedy umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja mam 1% od dofinansowania czyli 2tys ale doradca mowil ze mam to wliczyc w cene maszyn i zaplacic dealerowi a on sie rozliczy z doradca. Wtedy bede mial do zaplacenia 40% z 2 tys. A umowe bede podpisywal prawdopodobnie zaraz po nowym roku to bede musial robic te papierowe postepowanie ofertowe czy bedzie to juz na stronie internetowej?

Wyczuwam zmowę i zapewne cię tak skasują że zarobi na twoim wniosku nie dość że doradca to i diler dodatkowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Cześć , mam pytanie odnośnie przeprowadzenia zapytania ofertowego na zakup maszyny .Będę wysyłał zapytanie ofertowe 19-12-2016 do kilku sprzedawców termin odp.będzie na dzień 30-12-2016 .Teraz mam pytanie czy wiążącą datą na odpowiedz jest odpowiedz dostarczona do mnie do dnia 30-12-2016 włącznie ,czy też odpowiedz wysłana pocztą do dnia 30-12-2016 włącznie decyduje data stempla pocztowego ,czy też oferta z datą powiedzmy rozpatrzenia 30-12-2016 a wysłana poczta dnia np 03-01-2017r . Czy odpowiedzi pocztą powinny być za potwierdzeniem zwrotnym odbioru czy tez mogą wysyłać zwykłe listy tylko jak długo mam na nie czekać. Dzieki za odp.

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

@freetaxi :

Jak arimr rozstrzyga taki problem:

Osoba X składa wniosek MGR.

po złożeniu wniosku w tym roku wychodzi za mąż za osobę Y.

Teraz okazuję się, ze osoba Y  w naborze w 2011 r kupiła z refundacją PROW maszynę o którą teraz złożyła wniosek w 2016 osoba X. Czy coś takiego przejdzie? Osoby te nie mają rozdzielności majątkowe, ale mogą ja ustanowić. Posiadają osobne nr gospodarstw gdyż osobno prowadziły  gospodarstwa przed zawarciem związku małżeńskiego więc arimr powiatowy dopuszcza taką możliwość.

Kolega ma taki problem,nie moze zapytać w arimr bo wiadomo, ze odrzucą takąa maszyne. Jak to obejść?

Z góry dzięki za pomoc. Myśle, ze warto o tym pogadać na forum. Komuś też to może się przydać. :)

 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że osobne gospodarstwo to osobny temat. To są dwa niezależne nunery.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Też tak mi się wydaje jak Tobie ale mamy taki przykład z życia:

Jeśli jeden z współmałżonków wezmie premie Młody Rolnik przed zawarciem małżeństwa a po slubie drugi współmałżonek też zechce napisać o MR to taki wniosek zostanie odrzucony.

Wedle Kodeksu Cywilnego ( a taki pewnie będzie brac pod uwage Arimr ) to każde z małżonków po slubie ma wspólnote majątkową, ale dobra które posiadają przed ślubem to już ich osobisty majątek... Mam nadzieje, ze dobrze zrozumiałem przepisy. Będe śledził ten temat, napisze do Ciebie jak agencja rozstrzygnie ten problem. Troszkę trzeba poczekąć, bo koledze dopiero poprawki przyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z młodym rolnikiem w PROW 2007-2013 miałem taką sytuację ale decyzja przyszła parę dni przed ślubem :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ciekawe, czy rozdzielność majątkowa pomogłaby w tej sytuacji? 

 

2 inne nr, 2 różne gospodarstwa, Agencja traktuje wtedy małżonków jak 2 osobne podmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

U mnie kobieta która sprawdza postępowanie ofertowe na maszyny wszystkiego sie czepia. Ciekawe co będzie bo ostatnio nawet cos wspominała o sankcjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

ciekawe, czy rozdzielność majątkowa pomogłaby w tej sytuacji? 

 

2 inne nr, 2 różne gospodarstwa, Agencja traktuje wtedy małżonków jak 2 osobne podmioty.

 

Biuro powiatowe Arimr nadal traktuje to jako 2 podmioty, bo mieli nadane nr gosp. przed zawarciem ślubu.

Tylko w takim przypadku Arimr godzi się na to aby tak było.

Ale mamy wniosek w oddziale regionalnym i tu juz może być inaczej.

Rozdzielność majątkowa  na pewno by sytuacje wyjasniła ale to trzeba było zrobić zaraz po ślubie.

A teraz jak przyszły poprawki to rozdzielność można ustanowić tylko z datą bieżącą... 

Po mojemu Arimr dopatrzy się tego jako "sztuczny podział gospodarstwa w celu uzyskania dotacji"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

czyli jak wezme swoj wniosek i pojde do dilera od ktorego chce kupic to on juz wszystko za mnie zalatwi z tym postepowaniem ofertowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Umowa podpisana. Życzę wszystkim wytrwałości w oczekiwaniu na swoją kolej :)


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

Ja mam drugie poprawki nawet tego nie czytam. gps się czepiają że za mało ha ogólnie to mi to wisi bo mam oferte kupienia opryskiwacza za 30k a z prow po zwrocie wyjdzie 50k- rachunek jest prosty.żal prasy zwijającej pasowej bo nowe to nowe.ARIMR zrobiła rolników niewolników papierologii  i straszeniem CBA jak postępowanie ofertowe zrobisz coś nie tak- zaiste ARIMR :D jest Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pomorskie 3 miechy po poprawkach i cisza ;[

Może mamy tego samego prowadzącego, bo u mnie jest identyczna sytuacja.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

w lubelskim przectawicuel claasa mówił mi że do końca lutego umowy wszystkiie podpiszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Marian uważaj bo dealer może Cię załatwić w dosłownym tego słowa znaczeniu... pisz na priv do freetaxi dogadacie się i może Ci pomoże, ja bym tak łatwo nie oddał wszystkiego w ręce dealera


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak ma upatrzony sprzęt i wie od kogo będzie kupował to najprościej tam od razu podjechać. Jak handlowiec będzie chciał mu sprzedać to już sobie radę powinni dać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

nie ma żadnego przymusu kredytowego jak masz to kupujesz za własne pieniądze jedynie zapłata musi być przelewem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Pierwsze poprawki miałem we wrześniu i na razie cisza, dostał już ktoś odzew co do drugich poprawek bądź umowy z województwa Lubelskiego  >?

Edytowano przez PawelS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj