rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

rudinho11    208

łódzkie 86x wczoraj przyszły poprawki. Co ciekawe wziąłem za duże maszyny 3m uprawowo siewny talerzowy z siewnikiem na 19 ha i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Śledzę to forum od początku jego powstania  - z wiadomego powodu :-) Nie jestem zbyt aktywny bo nie mam czasu i aż takiej wiedzy jak np. freetaxi.  Jestem na poz. 29xx w Wlkp. więc szanse są marne. Ale nadzieja umiera ostatnia... i jest jeszcze jedno ale ... już w sierpniu doszły mnie plotki, - zaznaczam plotki - że wszyscy - czy prawie wszyscy dostaną i oby to była prawda.

 

A teraz  naszło mnie pewne przemyślenie jak czytałem ostatnie wypowiedzi na forum. Czas na załatwienie wniosków mija  w końcu maja - 10 mies., a nabór w 2017 na obszary A,B,C będzie do końca marca. Może będzie tak, że w kwietniu 2017 nie wykorzystane środki z tych obszarów zostaną przesunięte na obszar  D - a pewnie zostanie ich jeszcze sporo. Wskazuje na to też weryfikacja wniosków poza limitem po to, że zostanie mało czasu jak się znajdą środki na podpisanie umów - o czym też już ktoś wspominał.

 

rozporządzenie jest nie problem zmienić, mogą wydłużyć o kolejne miesiące tak jak zrobili to teraz zmieniając czas rozpatrywania z 8 na 10 miesięcy, historia uczy że partie rządzące chcąc się przypodobać pewnej grupie wyborców ciągną i przesuwają pieniądze skąd się da, idealnym przykładem był nabór z 2011r gdzie też na początku mniej niż połowa była na zielonej liście, też miały być nabory co roku a po kilku latach dostali prawie wszyscy z tego naboru a inne się nie odbyły, gdyby nie to że unia pozwala rozdysponować pieniądze n+2 czyli było można do 2015r to zapewne zrobili by jeszcze z jedno przesuniecie i dostaliby wszyscy ale teraz jesteśmy na początku naboru i UE nie ogranicza partii w przesunięciu terminu rozporządzenia więc na dobrą sprawę mogą zrobić z 10 miesięcy 3 lata a nawet dłużej

 

co do twojej teorii to bardzo możliwe że te środki które są przeznaczone na abc w 2017(oraz te z 2016r bo zostało ich bardzo dużo,50% wniosków odpadło a było złożone tyle że starczyło by na 200% a nie na 50...)  jak nie zostaną wykorzystane w naborze w marcu to przesuną na obszar d, tym bardziej że UE nakazała przestać dotować produkcję mleka i trzody ponieważ jest "nadprodukcja"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

awans o 4 miejsca teraz jestem w pierwszej piątce poza limitem  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po aktualizacji listy w mazowieckim jestem 183x, czyli wedlug tabeli umieszczonej na stronie agencji brakuje mi niewie miejsc ale dzis dzwonilem do osoby prowadzacej moj wniosek bo nadmienie ze jestem juz 2 miesiace po poprawkach i chcialem sie dowiedziec jak wyglada sytulacja mojego wniosku gdyz dzis otrzymalem pismo o braku srodkow , babeczka sprawdzila mi ze wedlug listy ktora oni maja (na ile wnioskow starcza kasy ) to mi brakuje ponad 50 miejsc . Podsumowujac chyba nie ma co sie sugerowac liczba wnioskow w tabeli ktora jest na stronie arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c405    0

Ja w lubelskim 148x miejsce po aktualizacji, jak myslycie zalapie sie?

Dodam, ze od pierwszej listy do obecnej,awansowalem 26 miejsc:/

Edytowano przez c405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

wielkopolska miejsce 112X, skok o 80 do góry, poprawek jeszcze nie wysyłalem, jutro ide na poczte
jaki jest limit w wielkopolsce?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIU1208    39

Wlkp 36×× na liście raczej brak nadzieji przysłali 2 tygodnie temu pismo o tych 10 miesiącach. Niedługo będzie nabór na obszrarach natura 2000 to trzeba będzie próbować może będzie prościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Na Natura 2000 pewnie  bedzie latwiej bo mało jest takich osob ktore maja gospodarstwa na natura 2000 i może kto złoży wniosek to dostanie. Tez zamierzam składać na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

łódzkie 86x wczoraj przyszły poprawki. Co ciekawe wziąłem za duże maszyny 3m uprawowo siewny talerzowy z siewnikiem na 19 ha i przeszło.

Nic tylko się cieszyć że przeszło, a to ty sam wiesz najlepiej jaki ci sprzęt potrzebny a nie papierkowe wyliczenia arimr   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

@marcin87 uprawian koło 60 ha ale 19 ha mogę udokumentować. ;) także dla mnie maszyny idealnie dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Wielokrotnie było tu pisane że nie ma zielonych list,a dziś będąc w arimr Olsztyn widziałem je wywieszone ,i do 709 bodajże były zielone.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na Natura 2000 pewnie  bedzie latwiej bo mało jest takich osob ktore maja gospodarstwa na natura 2000 i może kto złoży wniosek to dostanie. Tez zamierzam składać na wiosne.

 

tak ci się tylko wydaje że jest mało, teraz jest już dużo gospodarstw które maja tereny na natura 2000, a limit na to działanie jest kosmicznie mały więc liczba wniosków chętnych w porównaniu do limitu finansowego będzie pewnie większa niż w modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

@marcin87 uprawian koło 60 ha ale 19 ha mogę udokumentować. ;) także dla mnie maszyny idealnie dobrane.

Kolego a w jaki sposob uzasadniales potrzebę wiekszego sprzętu? Tez musze się tlumaczyc ze za duze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@marcin87 uprawian koło 60 ha ale 19 ha mogę udokumentować. ;) także dla mnie maszyny idealnie dobrane.

Kolego większość ma taką sama sytuację jak ty nawet i ja  :D - ale dla agencji liczy się papierek  a nie szara rzeczywistość  -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

1,5 miesiąca po poprawkach, wyrzucili mi "eko" opryskiwacz ponieważ już kupilem 5 lat temu z mr. Straciłem za to chyba 0,3 punkta.
Na liscie ku mojemu zdziwieniu awansowałem o jakieś 50 oczek. Chyba robią odsiew ekologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj