rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Grzesiu95    9

A np dojarka, zgarniacz i mieszalnik pasz? Usprawni pracę, mieszalnik przysluzy się do wzrostu wydajności, obnizenia kosztów prod, dojarka teoretycznie zmniejszenie pracy co za tym idzie można zwiększyć obsadę. I to wyposażenie zmodernizuje budynek

 

Z tego co sie orientowałem to wszystko ok tak jak mówisz, z tym że w obszarze B MUSI być jakaś budowa, możesz sobie nawet przerobić brame na większą bo paszowozem nie możesz wjechać i to wystarczy, ale musisz mieć na to rysunek, pozwolenie itd. Bez budowy nie przejdzie, bo chciałem składac właśnie na hale udojową, paszowóz, mieszalnik pasz i nie przeszło bez budowy więc złożyłem na to w obszarze D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Czy jesli teraz korzystam z tej modernizacji i staram sie o pełną sume zwrotu (200tys) to bede mogł w przyszłym roku składac wniosek na maszyny w programie modernizacja na obszarach natura 2000? Całe moje gospodarstwo jest na natura 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Pewnie tak jedno nie wyklucza drugiego , tylko raczej juz nie na te maszyny co teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

No na inne maszyny. Tylko jak wykorzystam w tym programie całe 200tys zwrotu to czy w programie natura na obszarach 2000 bede mial kolejne 200tys do wykorzystania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

do was też tak namolnie przyjeżdżają dilerzy 

w zeszłym tygodniu john deere 

wczoraj new holland 

dziś kubota 

a ja przecież jestem poza limitem 

tak nawet już mam  dziadów dość

w zeszły piątek poprawki dziś pismo o braku środków i to zwykłym listem

wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6

dziłs czytałem w poradniku ze .rolnicy którzy zotali poszkodowani przez susze grad powodz mrozy będą mogli skladac na prov od grudnia do stycznia czy bede mógł ciagnik zakupic bo zakupiłem juz dwa i teraz nie mogłew w tym provie a ciekawe czy teraz mozna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

No na inne maszyny. Tylko jak wykorzystam w tym programie całe 200tys zwrotu to czy w programie natura na obszarach 2000 bede mial kolejne 200tys do wykorzystania?

 

 

W agencji jak byłeś języka zapomniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Z tego co sie orientowałem to wszystko ok tak jak mówisz, z tym że w obszarze B MUSI być jakaś budowa, możesz sobie nawet przerobić brame na większą bo paszowozem nie możesz wjechać i to wystarczy, ale musisz mieć na to rysunek, pozwolenie itd. Bez budowy nie przejdzie, bo chciałem składac właśnie na hale udojową, paszowóz, mieszalnik pasz i nie przeszło bez budowy więc złożyłem na to w obszarze D

Obora nieco ponad rok stoi to za bardzo nie ma co przerabiać. Sama inwestycja zgarniacz wymagała by kilku przeróbek, murek oporowy podnieść, drugi murek dostawić, wylot z obory. Dodatkowo chce dolać ok 200m2 płyty przy obornikowej i w starej części wrota wybić na wjazd, od frontu będzie kostka więc może coś by się udało podpiąć.

Jeśli jest tak jak mówisz to nic tylko odwiedzić doradcę, poświęcić parę groszy na projekt może by przeszło.

Rozumiem, ze pozwolenie chcą dopiero przy podpisaniu umowy?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzer    0

A w podkarpackim to cos rusza? Dostal ktos poprawki okolo 4**?

Edytowano przez kuzer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

Jest ktoś z łódzkiego kto już dostał jakąś odpowiedź ? jestem troche ponad tysiąc na liście i cisza... numer na liście ma znaczenie w kolejności rozpatrywania wniosków? czytałem że w łódzkim ma dostać około 1200 osób prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

grzesiu95 nie masz racji z tym wozem bo kilku moich znajomych w jesiennym naborze zlozylo wlasnie na wozy i umowy juz dawno podpisali, szczegolow nie znam ale byly i sa to stare obory bez przerobek i wnioski na woz + wentylator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na wentylator w mgr trzeba pozwolenie, więc zalicza się do budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

 

Witam. Ja skladalem w jesiennym naborze na paszowoz wentylatory i zbiornik na mleko. Mam juz podpisana umowę przeprowadzone postepowanie ofertowe zakupione maszynki i składam do konca grudnia wniosek o płatność. Nie trzeba pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenie które uzyskuje sie w starostwie. Pracownicy w starostwie pękają ze śmiechu z tych zgłoszeń, agencja chciała ode mnie na wentylatory ale byli tez tacy którzy brali zgłoszenie na zamontowanie zbiornika na mleko

Dla jasności to korzystałem z tego naboru na budowanie abc.

Edytowano przez kocmen24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To jeszcze lepiej, bo na płytę czy utwardzenie podjazdu właśnie tylko zgłoszenie kszali mi zrobić. A więc trzeba działać na wiosnę pewnie nabor Wiem że na D bez to wyposażenie by poszło, ale 200 tys to z samymi maszynami ciężko będzie się zmieścić
Dzieki wielkie koledzy za info
Tylko ciekawe czy nie wydadzą rozporządzenia, że potrzeba projekt skoro ludzie tak kombinują. Tak jak było z Eko

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mogą wydać takiego rozporządzenia, bo na co potrzeba projektu i pozwolenia a na co samo zgłoszenie regulują przepisy prawa budowlanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

21xx taki sam list przyszedł wczoraj w maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

To jeszcze lepiej, bo na płytę czy utwardzenie podjazdu właśnie tylko zgłoszenie kszali mi zrobić. A więc trzeba działać na wiosnę pewnie nabor Wiem że na D bez to wyposażenie by poszło, ale 200 tys to z samymi maszynami ciężko będzie się zmieścić

Dzieki wielkie koledzy za info

Tylko ciekawe czy nie wydadzą rozporządzenia, że potrzeba projekt skoro ludzie tak kombinują. Tak jak było z Eko

 

Z jakim eko? Coś się zmieniło w tym temacie? Pani która prowadziła mój wniosek mówiła że listy z agencji mazowieckiej o braku środków będą wysyłać od 2500 miejsca w górę. Żadna informacja, które mi podała się nie sprawdziła. Czas chyba zmienić doradce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Damianzbr Eko Ci nie uznali skoro tak nisko jesteś?
Raffti cofnij się do maja-lipca poczytaj bo za dużo by pisać

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

dziłs czytałem w poradniku ze .rolnicy którzy zotali poszkodowani przez susze grad powodz mrozy będą mogli skladac na prov od grudnia do stycznia czy bede mógł ciagnik zakupic bo zakupiłem juz dwa i teraz nie mogłew w tym provie a ciekawe czy teraz mozna 

 

Możesz odtworzyć tylko to co trwale uszkodzone i napisane w protokole o maszynach mozna zapomniec chyba że udowodnisz że dana maszyna została zniszczona podczas danej klęski :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damianzbr Eko Ci nie uznali skoro tak nisko jesteś?

Raffti cofnij się do maja-lipca poczytaj bo za dużo by pisać

 

Pisząc o moich wnioskach pisze o dwóch oddzielnych które faktycznie nie są moje. I ten co przyszło pisemko to MR ale bez eko, było podjęte świadome ryzyko że może się uda bez eko jak widać niesłusznie. A drugi z eko jest na samym końcu ,,zielonej,, czyli spoko.

 

Chociaż liczę że oba przejdą.

 

EDIT: Sparta nie żartuj. Bo drugi wniosek jest w twoich okolicach, nawet deczko za i co mam się spodziewać 2 pisemek? Ale chyba 1800-1900 to się wszyscy załapią co będą mieli kompletne wnioski..

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj