rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marco82    35

Jestem młodym rolnikiem, mi udało się dokonać sprzedaży przed złożeniem wniosku na modernizacje, ale niewiele by brakło a byłabym też bez sprzedaży na siebie. W mojej agencji powiedzieli , że beneficjent młodego rolnika, który w krótkim czasie przed złożeniem wniosku na modernizacje przejął gospodarstwo i nie ma jeszcze sprzedaży na siebie może okazać fv rodziców.

 

To na więcej razy pamiętaj jak to się robi na południu polski. Skup płodów rolnych, Jeden telefon, Jack Daniels za 2 dni  faktura + kasa na koncie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Siewnik do poplonów to coś w stylu SP200 Agro-Maszu albo Alfa Unii, pewnie tak to agencja widzi. A o siewie bezpośrednim pisałem kilka postów wcześniej

Czytałem twojego posta. Ale jak myslisz, da sie ich przekonac że espro nadaje się do siewu bez wczesniejszej uprawy scierniska?

 

 

 

Arek cena kockerlinga okolo 60tys netto

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Chodzi o to, że siew bezpośredni (tzw. uprawa zerowa) to co innego niż bezorkowa uprawa gleby. W siewie bezpośrednim sieje się bezpośrednio w ściernisko, bez żadnej uprawy, więc użycie głębosza oznaczałoby. że nie byłby to już siew bezpośrednio w ściernisko tylko w już uprawioną (głęboszowaną) glebę.

Inna sprawa że tam jest w nawiasie bezorkowa uprawa gleby, a niżej piszą nie mylić z uprawą bezorkową... Ale jednak z technicznego punktu widzenia to siew bezpośredni i bezorkowa uprawa to dwie różne technologie. Zastanawiam się nawet czy samo zastosowanie agregatu uprawowego w tym zestawie nie wyklucza tego zestawu z inwestycji służących ochronie środowiska.

 

Jeśli jesteś wysoko na liście i możesz sobie pozwolić na stratę kilku punktów czy tam nawet dziesiątych punkta, to po prostu przerzuć ten zestaw z ochrony do pozostałych inwestycji i po problemie.

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem przez co w konsekwencji nie napisałeś nic, czego bym już wcześniej nie wiedział. Plus jeszcze ta bzdura o agregacie uprawowym. Ostatniego akapitu nie skomentuje Wujku Dobra Rada.

 

Siema. Dzwoniła do mnie dzis Pani rozpatrująca mój wniosek. Ale od początku. Zlozony wniosek na ciagnik zetor 140, kultywator kockerling trio 3m, siewnik kuhn espro 3m. Ta miła Pani stwierdziła że od siewnika espro trzeba zabrac punktację bo nie jest siewnikiem do poplonów i tylko wtedy gdyby byl to bylyby punkty. Robiąc wniosek podpiolem go do zapisu ,, zestawy do siewu bezpośredniego ( bezorkowa uprawa gleby),, Czy pani ma słusznosc ze ten siewnik nie łapie się pod ten zapis i zapis o poplonach? Doradzcie cos jak wy to widzicie.

To niech ta pani zajrzy na stronę producenta:

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/3739FC8468365776C1257A5A004D696B?OpenDocument&p=23.3.3.4

"Pełna gama siewników firmy KUHN spełnia wszelkie oczekiwania niezależnie od technologii siewu, zarówno w systemach orkowych, uprawie minimalnej lub siewie bezpośrednim." - W OR Toruń to by wystarczyło. Na wszelki wypadek niech diler Kuhna załatwi Ci oświadczenie producenta, że konstrukcja tej maszyny umożliwia zastosowanie techniki uprawy i siewu bezpośredniego. Ja muszę złożyć takie oświadczenie odnośnie zestawu FOX 300 D + VITASEM 302 ADD: http://www.poettinger.at/download/prospekte/POETTINGER_FOX-FOX-D-folder_393.PL.0915.pdf

Według osoby rozpatrującej mój wniosek, to oświadczenie wystarczy. Nie rozumiem tylko dlaczego u Ciebie chodzi o poplony skoro podpiąłeś to do siewu bezpośredniego.

Przygotuj się też na to, że zapyta się, po co Ci ten kultywator kockerling trio 3m, skoro zamierzasz stosować w gospodarstwie siew bezpośredni.

U mnie taka sytuacja wystąpiła w przypadku głębosza: http://www.korbanek.pl/producent/agrisem/uprawa-plow/combiplow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Jestem młodym rolnikiem, mi udało się dokonać sprzedaży przed złożeniem wniosku na modernizacje, ale niewiele by brakło a byłabym też bez sprzedaży na siebie. W mojej agencji powiedzieli , że beneficjent młodego rolnika, który w krótkim czasie przed złożeniem wniosku na modernizacje przejął gospodarstwo i nie ma jeszcze sprzedaży na siebie może okazać fv rodziców. Nie wiem ile jest w tym prawdy bo z tego nie korzystałam ale w przypadku kiedy kolega nie ma fv na siebie przed złożeniem wniosku, może u siebie w agencji popytać czy jest taka możliwość. Nie ma nic do stracenia a to chyba jedyna możliwość żeby to obejść.

 

Sytuacja już opanowana, zamiast faktury VAT może być VAT RR i to mnie ratuje. Ale mimo wszystko dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/3739FC8468365776C1257A5A004D696B?OpenDocument&p=23.3.3.4[/url]

"Pełna gama siewników firmy KUHN spełnia wszelkie oczekiwania niezależnie od technologii siewu, zarówno w systemach orkowych, uprawie minimalnej lub siewie bezpośrednim." - W OR Toruń to by wystarczyło. Na wszelki wypadek niech diler Kuhna załatwi Ci oświadczenie producenta, że konstrukcja tej maszyny umożliwia zastosowanie techniki uprawy i siewu bezpośredniego. Ja muszę złożyć takie oświadczenie odnośnie zestawu FOX 300 D + VITASEM 302 ADD: http://www.poettinger.at/download/prospekte/POETTINGER_FOX-FOX-D-folder_393.PL.0915.pdf

Według osoby rozpatrującej mój wniosek, to oświadczenie wystarczy. Nie rozumiem tylko dlaczego u Ciebie chodzi o poplony skoro podpiąłeś to do siewu bezpośredniego.

Przygotuj się też na to, że zapyta się, po co Ci ten kultywator kockerling trio 3m, skoro zamierzasz stosować w gospodarstwie siew bezpośredni.

U mnie taka sytuacja wystąpiła w przypadku głębosza: http://www.korbanek.pl/producent/agrisem/uprawa-plow/combiplow

O taką informacje kolego mi chodziło.dzięki. A jak wytłumaczyłeś się z grubera? Można powiedzieć że częśc gospodarstwa będzie obsiewne systemem bezposrednim a część bezorkowym ?

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Poprawki wysłane .Trochę się czepiali ,ale jest oki .Nawet zestawu z Agro Maszu SN300 wszystko na talerzach i kwestionowali ,że nadaje się do siewu bezpośredniego .Myślę ,że oświadczenie producenta powinno wystarczyć .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W koncu i ja dostalem 2 poprawki, pierwsze 5 sierpnia.   Kobieta beznadziejna jak wczesniej pisalem teraz zabrania wpisania plonu pszenicy pow. 5t itp....     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Pomorskie - miejsce 55x - informacja o braku środków

 

Nie wiem co oni z tą kasą robią jak w połowie listy już im brakuje :/

Edytowano przez Goncarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pomorskie - miejsce 55x - informacja o braku środków

 

Nie wiem co oni z tą kasą robią jak w połowie listy już im brakuje :/

Przecież jest informacja m stronie agencji, że starczy dla 444 osób.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

dzisiaj pismo o braku środków warmińsko mazurskie ale napisane że wniosek dalej będzie weryfikowany według kolejności czyli co mam się spodziewać poprawek mimo braku kasy troche bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

Jeszcze dokladnie nie wiem jaki ciagnik chce kupic 110,115,121,czy 125km. Jak zrobie we wniosku przedzial 110-120 to te wieksze sie nie zlapia jak 120-130 to te mniejsze sie nie zlapia. Mozna zrobicz przedzial 110-130?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie można robić przedziałów. Trzeba wskazać konkretną ofertę m konkretny model.

Z innej beczki czy 15km różnicy (między największym a najmniejszym) to jakaś różnica? Pewnie chodzi o gabaryty i marke.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Tylko 10 km przedzial mozesz zrobic wiecej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

dzisiaj pismo o braku środków warmińsko mazurskie ale napisane że wniosek dalej będzie weryfikowany według kolejności czyli co mam się spodziewać poprawek mimo braku kasy troche bez sensu

 

ma sens, ponieważ jak ktoś zrezygnuje to będziesz miał już gotowy wniosek po poprawkach i jak tylko znajdą się dla ciebie pieniądze to możesz podpisywać umowę, takie coś było stosowane również w starej modernizacji, rozpatrywane wnioski były trochę poza zieloną listę ale nie mogła być podpisana umowa do czasu dopóki się na nią nie wskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jeszcze dokladnie nie wiem jaki ciagnik chce kupic 110,115,121,czy 125km. Jak zrobie we wniosku przedzial 110-120 to te wieksze sie nie zlapia jak 120-130 to te mniejsze sie nie zlapia. Mozna zrobicz przedzial 110-130?

 

Nie można robić przedziałów. Trzeba wskazać konkretną ofertę m konkretny model.

 

Z innej beczki czy 15km różnicy (między największym a najmniejszym) to jakaś różnica? Pewnie chodzi o gabaryty i marke.

Ja w kwietniu wpisałem przedział 140-160 KM i na razie w poprawkach nikt się tego nie czepia (OR Toruń). Mówię oczywiście o zestawieniu r-f i kolumnie nr 3 opisu zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W sumie Panowie muszę zwrócić Wam honor, nie wiem jak to jest dokładnie w przypadku ciągnika, swoje zdanie wyraziłem opierając o dobór opryskiwacza i to co musiałem poprawić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ma sens, ponieważ jak ktoś zrezygnuje to będziesz miał już gotowy wniosek po poprawkach i jak tylko znajdą się dla ciebie pieniądze to możesz podpisywać umowę, takie coś było stosowane również w starej modernizacji, rozpatrywane wnioski były trochę poza zieloną listę ale nie mogła być podpisana umowa do czasu dopóki się na nią nie wskoczyło

 

to moja pierwsza modernizacja to nie wiedziałem a czy w starej MGR tez był określony czas po ukazaniu się listy i 10 miesięcy na podpisanie umowy tak jak jest to obecnie?bo z tego co pamiętam to wcześniej i po kilku latach mozna było się załapać na zieloną listę a teraz było by szkoda gdybym np w lutym był gotowy do podpisania umowy a w maju powiedzeli że na pewno nie dostanę kasy.

A jeżeli chodzi o dodatkowe pieniądze na MGR to redaktorzy z Top Agrar napisali do MinRol czy planuja coś dorzucić jeszcze to póki co ministerstwo milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikra-e2    0

dostałem pismo z poprawkami i  mam rozwinąć uzasadnienie planowanych inwestycji. może ktoś mi wyjaśnić o co tu może chodzić. dodam że miałem rozrzutnik i opryskiwacz z punktacją za środowisko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to moja pierwsza modernizacja to nie wiedziałem a czy w starej MGR tez był określony czas po ukazaniu się listy i 10 miesięcy na podpisanie umowy tak jak jest to obecnie?bo z tego co pamiętam to wcześniej i po kilku latach mozna było się załapać na zieloną listę a teraz było by szkoda gdybym np w lutym był gotowy do podpisania umowy a w maju powiedzeli że na pewno nie dostanę kasy.

A jeżeli chodzi o dodatkowe pieniądze na MGR to redaktorzy z Top Agrar napisali do MinRol czy planuja coś dorzucić jeszcze to póki co ministerstwo milczy.

 

w starej MGR nie było takiego limitu, doprowadziło to do tego że w agencji strasznie się obijali, wnioski leżały na półkach a oni robili 30% tego co powinni, jak teraz mają 10 miesięcy to się szybko ogarniają chociaż zapewne ten termin zostanie przedłużony ale oficjalnie nikt o tym nie mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj