rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzysztof1987    211

Koledzy, mam mały problem z poprawkami. Prowadzę produkcję roślinną (wyłącznie TUZy- ok.25 ha), we wniosku zdeklarowałem zakup kilku maszyn(prasa, zgrabiarka, siewnik do podsiewu traw, rozrzutnik obornika). W roku docelowym założyłem, że zmienię profil produkcji- rozpoczęcie hodowli bydła. Pani rozpatrująca mój wniosek napisała, że planowana inwestycja nie ma związku z produkcją zwierzęcą. W trakcie rozmowy telefonicznej z wcześniej wspomnianą Panią uzyskałem informację, że nie mogę argumentować zakupu maszyn do produkcji roślinnej zmianą profilu produkcji w roku docelowym na zwierzęcą. Według niej nie ma to bezpośredniego związku z planowaną inwestycją oraz obecną produkcją, pomimo że zakupione maszyny służyłyby mi do przygotowywania paszy dla bydła. Dodatkowo powiedziała mi ,że na chwilę obecną wnioski tego typu nie kwalifikują się do przyznania pomocy. Podobno obecnie trwają konsultacje z centralą ponieważ dużo jest właśnie wniosków w których występuje podobny problem co u mnie. 

Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Bez zakładanej produkcji zwierzęcej będzie mi trudno uzyskać wymagany wzrost GVA w roku docelowym z samych użytków zielonych.

Edit: I jeszcze jedno, czy można założyć wzrost GVA w roku docelowym poprzez zwiększenie areału(np. dodzierżawienie dodatkowej działki), czy taki zabieg też jest niedozwolony?

wykaż że sprzedajesz trawe prosto z pola ( ktoś sam zbiera ) i liczysz za ha a po realizacji wniosku sam będziesz zbierał opisz że cena z ha wzrośnie o 30 % i masz gva 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Tylko żeby nie wykazał że ktoś wszystko robi ,kosi, przewraca,zbiera bo się teoretycznie mogą czepić że mu się dopłaty nie należą bo nie on uprawia........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

mgr.bmp

 

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją jak w powyższym załączniku. Chodzi mi tu głównie o uzasadnienie głębosza względem ich definicji siewu bezpośredniego.

Edytowano przez AS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Ten nabór to jakiś najgorszy z wszystkich jest, brak normalnych list o kolejności, poprawki wysyłane na przód a potem list o braku kasy, poprawki złożone dawno i brak jakiegoś odzewu, normalnie jakieś parodie w tym naborze robią z rolników każdemu zależy na czasie by wiosną ruszyć z nowym sprzętem by mieć lżej a i maszyny tańsze jeszcze. Sam  z niecierpliwością czekam na drugie poprawki już ponad dwa miesiące i cisza w Lubelskim, może ktoś wie na jakim etapie podpisywanie umów jest, u mnie przy pierwszych poprawkach wcale się nie czepiali doboru maszyn, to znaczy że ok czy przy drugich mogą mieć jakieś ale. Jak u was jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Jak w pierwszych sie nie czepili to juz sie nie doczepią. Do 2 miesiecy po poprawkach przewaznie sie odzywaja bo tak mowila w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Mam problem z poprawkami, może ktoś będzie w stanie mi precyzyjnie odpowiedzieć. W opisie zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji, w kolumnie źródło ceny i marka, typ lub rodzaj wpisałem przykładowo opryskiwacz polowy przyczepiany, oferta handlowa, w poprawce dostałem uwagę, że należy dokładnie wpisać. Moje pytanie jest następujące, co wpisać? Z tego co wiem chyba jasno marki określić nie mogę. Więc co wpisać aby tutaj już obyło się bez poprawek?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Wiem, że to mogę zrobić i już takie telefony wykonywałem, niestety o to zapomniałem zapytać. Jutro już muszę je wysłać i liczyłem, że może ktoś podpowie dziś co wpisać i będę miał jedno zmartwienie mniej na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

RolnikMat w zestawieniu r-f czy w załączniku "opis zadań". ? W opisie zadań podajesz konkretną markę, model, jako źródło ceny też podajesz konkretnego dealera. Najlepiej zerknij jeszcze w instrukcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Wielkopolska, miejsce 13xx, poprawki przyszły 23.11. Ogólnie czepiają się samych pierdół.

Mam pytanie związane z nimi. Sam wypełniałem wniosek i biznesplan. W gospodarstwie posiadam wyłącznie użytki zielone. Rozliczam się na zasadach ogólnych VAT i tak też wpisałem w biznesplanie. W poprawkach piszą " brak dokumentów w celu potwierdzenia prawidłowości danych dotyczących zasad rozliczania VAT". Gospodarstwo prowadzę od września 2015 i jestem młodym rolnikiem. Chcą żebym wykazał udokumentowany fakturą dochód z prowadzenia gospodarstwa w kwocie 5000 zł w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jak mam wykazać dochód w tym okresie, jeżeli w okresie od września do kwietnia nie jest możliwy przychód przy tego typu produkcji?

A masz możliwość okazania fv poprzedniego właściciela?

Jeżeli tak to dzwoń do osoby sprawdzającej, wyjaśnij sytuacje i spytaj się czy może być taka fv.

U nas w agencji młodzi rolnicy mieli mieć możliwość okazania fv poprzedniego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę to dziwne z tą FV poprzedniego właściciela.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Może i dziwne ale nie zamykałoby drogi do modernizacji młodym rolnikom.

 

 

attachicon.gifmgr.bmp

 

Miał ktoś do czynienia z taką sytuacją jak w powyższym załączniku. Chodzi mi tu głównie o uzasadnienie głębosza względem ich definicji siewu bezpośredniego.

 

Chodzi o to, że siew bezpośredni (tzw. uprawa zerowa) to co innego niż bezorkowa uprawa gleby. W siewie bezpośrednim sieje się bezpośrednio w ściernisko, bez żadnej uprawy, więc użycie głębosza oznaczałoby. że nie byłby to już siew bezpośrednio w ściernisko tylko w już uprawioną (głęboszowaną) glebę.

Inna sprawa że tam jest w nawiasie bezorkowa uprawa gleby, a niżej piszą nie mylić z uprawą bezorkową... Ale jednak z technicznego punktu widzenia to siew bezpośredni i bezorkowa uprawa to dwie różne technologie. Zastanawiam się nawet czy samo zastosowanie agregatu uprawowego w tym zestawie nie wyklucza tego zestawu z inwestycji służących ochronie środowiska.

 

Jeśli jesteś wysoko na liście i możesz sobie pozwolić na stratę kilku punktów czy tam nawet dziesiątych punkta, to po prostu przerzuć ten zestaw z ochrony do pozostałych inwestycji i po problemie.

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

RolnikMat w zestawieniu r-f czy w załączniku "opis zadań". ? W opisie zadań podajesz konkretną markę, model, jako źródło ceny też podajesz konkretnego dealera. Najlepiej zerknij jeszcze w instrukcję. 

 

Wystarczy wpisać konkretną markę i model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

u mnie sprawa wygląda z fakturą tak że jestem młodym rolnikiem i mam dzierżawy 1,5 ha od września na siebie i jestem ubezpieczony jako rolnik też od września. faktury mam z początku marca a gospodarstwo przepisano mi 24 marca. Czepili się że faktury są wystawione przed przejęciem. Myślicie że mają prawo się czepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

slyszalem ze trzeba wziasc kredyt w wysokosci 30 % inwestycji - jakas zasada [   deflaj   ] - lub podobna nazwa. ma moze ktos dokladne info co jak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

u mnie sprawa wygląda z fakturą tak że jestem młodym rolnikiem i mam dzierżawy 1,5 ha od września na siebie i jestem ubezpieczony jako rolnik też od września. faktury mam z początku marca a gospodarstwo przepisano mi 24 marca. Czepili się że faktury są wystawione przed przejęciem. Myślicie że mają prawo się czepić?

 

U mnie podobnie. Nie wiem czy mają prawo się czepiać, jednak będę się tłumaczył, że miałem 1.5 ha dzierżawy i nr gospodarstwa nadany przed datą faktury (który teoretycznie nie jest potrzebny do sprzedaży np. zboża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Trochę to dziwne z tą FV poprzedniego właściciela.

Jestem młodym rolnikiem, mi udało się dokonać sprzedaży przed złożeniem wniosku na modernizacje, ale niewiele by brakło a byłabym też bez sprzedaży na siebie. W mojej agencji powiedzieli , że beneficjent młodego rolnika, który w krótkim czasie przed złożeniem wniosku na modernizacje przejął gospodarstwo i nie ma jeszcze sprzedaży na siebie może okazać fv rodziców. Nie wiem ile jest w tym prawdy bo z tego nie korzystałam ale w przypadku kiedy kolega nie ma fv na siebie przed złożeniem wniosku, może u siebie w agencji popytać czy jest taka możliwość. Nie ma nic do stracenia a to chyba jedyna możliwość żeby to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdy teraz o tym piszecie, to i mi zaczyna coś świtać w głowie że MR mieli mieć jakąś taką możliwość że bez własnej FV sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Siema. Dzwoniła do mnie dzis Pani rozpatrująca mój wniosek. Ale od początku. Zlozony wniosek na ciagnik zetor 140, kultywator kockerling trio 3m, siewnik kuhn espro 3m. Ta miła Pani stwierdziła że od siewnika espro trzeba zabrac punktację bo nie jest siewnikiem do poplonów i tylko wtedy gdyby byl to bylyby punkty. Robiąc wniosek podpiolem go do zapisu ,, zestawy do siewu bezpośredniego ( bezorkowa uprawa gleby),, Czy pani ma słusznosc ze ten siewnik nie łapie się pod ten zapis i zapis o poplonach? Doradzcie cos jak wy to widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Siema. Dzwoniła do mnie dzis Pani rozpatrująca mój wniosek. Ale od początku. Zlozony wniosek na ciagnik zetor 140, kultywator kockerling trio 3m, siewnik kuhn espro 3m. Ta miła Pani stwierdziła że od siewnika espro trzeba zabrac punktację bo nie jest siewnikiem do poplonów i tylko wtedy gdyby byl to bylyby punkty. Robiąc wniosek podpiolem go do zapisu ,, zestawy do siewu bezpośredniego ( bezorkowa uprawa gleby),, Czy pani ma słusznosc ze ten siewnik nie łapie się pod ten zapis i zapis o poplonach? Doradzcie cos jak wy to widzicie.

 

Siewnik do poplonów to coś w stylu SP200 Agro-Maszu albo Alfa Unii, pewnie tak to agencja widzi. A o siewie bezpośrednim pisałem kilka postów wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Siema. Dzwoniła do mnie dzis Pani rozpatrująca mój wniosek. Ale od początku. Zlozony wniosek na ciagnik zetor 140, kultywator kockerling trio 3m, siewnik kuhn espro 3m. Ta miła Pani stwierdziła że od siewnika espro trzeba zabrac punktację bo nie jest siewnikiem do poplonów i tylko wtedy gdyby byl to bylyby punkty. Robiąc wniosek podpiolem go do zapisu ,, zestawy do siewu bezpośredniego ( bezorkowa uprawa gleby),, Czy pani ma słusznosc ze ten siewnik nie łapie się pod ten zapis i zapis o poplonach? Doradzcie cos jak wy to widzicie.

 

Ludzie pracujący w arimr nie mają bladego pojęcia o rolnictwie a tym bardziej o maszynach. Byłem kiedyś w OR, akurat była rekrutacja nowych pracowników i słyszałem jak rozmawiali między sobą, że jednym z pytań na rozmowie było: ile arów ma hektar?

A z ciekawości.. Jaka cena za tego kockerlinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj